Srebro koloidalne a higiena intymna
Jedną z odsłon srebra koloidalnego jest wykorzystanie go w formie żelu do higieny intymnej. Tak wykorzystane srebro koloidalne niesie właściwości antybakteryjne. Może też przynieść ulgę przy podrażnieniach bądź zmniejszyć dyskomfort związany ze swędzeniem, bądź pieczeniem. Zamknięte w wygodnym opakowaniu z dozownikiem, posiada delikatny zapach, działając kojąco na zmysły.
Głównym składnikiem takich żeli do higieny intymnej są zawieszone w koloidzie jony srebra, które wyróżniają się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Srebro koloidalne w tej odsłonie może docenić każda kobieta w ramach codziennej higieny, a zwłaszcza w trakcie menopauzy, menstruacji, czy po intymnym zbliżeniu.
Srebro koloidalne a zdrowie gardła
Srebro koloidalne może się również okazać pomocne, jeśli szuka się środka na złagodzenie objawów związanych z nieżytem nosa, zwłaszcza jeśli chodzi o wspomaganie leczenia w trakcie zapalenia zatok przynosowych. W takiej sytuacji może sprawdzić się spray do gardła ze srebrem.
Producenci postarali się też o wersje smakowe – stąd można dostać spray do gardła ze srebrem koloidalnym o smaku smoczego owocu, czy cytryny. Takie rozwiązania są dedykowane zwłaszcza młodszym pacjentom i nie tylko. Spraye te mogą pomóc w łagodzeniu przebiegu infekcji jamy ustnej, zarówno wirusowych, jak i bakteryjnych, ale też uprzyjemnić ten proces.
Srebro koloidalne można zakupić w różnych formach – na przykład jako spray, czy w płynie. Stosuje się je do płukania jamy ustnej i gardła w sposób zgodny z zaleceniami producenta wyrobu medycznego, z którym oczywiście w pierwszej kolejności należy się zapoznać.
Srebro koloidalne – bezpieczeństwo stosowania i przechowywania
Bez względu na to, jaki produkt tego typu się wybierze do domowej apteczki – trzeba mieć świadomość, że z każdą formą wiążą się pewne zalecenia i wskazówki co do bezpiecznego korzystania z wyrobu medycznego, bądź kosmetycznego.
Srebro koloidalne dostępne jest w formie gotowego roztworu. W przypadku tego typu preparatów zachodzi prawdopodobieństwo metalicznego posmaku w ustach – nie jest to jednak pewnik, a taka sytuacja nie zachodzi w przypadku każdego preparatu. Ważne jest również to, by srebro koloidalne nie dostało się do oczu. Tymczasem w trakcie płukania należy dopilnować, aby płynu nie połykać. Jeśli chodzi o przechowywanie – zaleca się trzymać produkt w pozycji pionowej, celem eliminacji ewentualnego wycieku płynu, jak również zachowanie oryginalnego opakowania. Nie można też pozwolić na to, by srebro koloidalne było narażone na działanie wysokich temperatur, czy też bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Ostatecznie, bez względu na to, czy chodzi o płyn, spray do gardła ze srebrem czy inną formę jonów koloidalnych – zawsze konieczne jest zapoznanie się z ulotką informacyjną, a w razie dodatkowych pytań – kontaktowanie się z lekarzem, bądź farmaceutą.