Woda brzozowa
Wyciąg z liścia brzozy od dawna znajduje zastosowanie w pielęgnacji włosów oraz skóry głowy i do dziś cieszy się pokaźną liczbą swoich zwolenników. Czemu właściwie woda brzozowa już od wielu lat zawdzięcza swoją popularność i dlaczego tak chętnie sięga po nią wiele osób?
Czym tak naprawdę jest woda brzozowa?
Roztwór wyciągu liścia z brzozy, czyli tak zwanego soku brzozowego, z alkoholem etylowym to właśnie znana i często stosowana w kosmetyce woda brzozowa. Stosowana jest wyłącznie zewnętrznie, zwykle w formie wcierki lub toniku, a dzięki zawartości alkoholu może przez dłuższy czas zachowywać swoje cenne właściwości. Woda brzozowa wykazuje szerokie zastosowanie w kosmetyce, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez kobiety jako naturalny i pozbawiony konserwantów sposób na zdrowie i piękno.
Woda brzozowa: właściwości i zastosowanie
Woda brzozowa stosowana jest przede wszystkim przez osoby zmagające się z problemem łupieżu, które unikają sięgania po nienaturalne preparaty. Zawartość wyciągu z liścia brzozy działa profilaktycznie i skutecznie redukuje objawy tej przypadłości. Jak stosować wodę brzozową? Kosmetyk należy w niewielkiej ilości wmasowywać w skórę głowę zaraz po umyciu włosów. Stosowana regularnie (po każdym myciu) woda brzozowa sprawia, że włosy nabierają objętości, stają się miękkie i puszyste oraz zyskują zdrowy blask, a kondycja skóry głowy widocznie się polepsza. Ze względu na zawartość alkoholu nie należy stosować wody brzozowej na skórę w nadmiernej ilości, by nie doprowadzić do jej wysuszenia.