Poradnik
Acatar

ACATAR

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Acatar Care Kids 0,25 mg/ml, aerozol do nosa dla dzieci 1-6 lat, roztwór, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acatar Care Kids 0,25 mg/ml, aerozol do nosa dla dzieci 1-6 lat, roztwór, 15 ml
25,69 zł
Acatar Allergy 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acatar Allergy 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml
25,19 zł
Acatar Control 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acatar Control 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml
15,79 zł
Acatar Care 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny- niedostępny
Acatar Care 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml
19,69 zł
1 - 4 z 4 produktów

Acatar

Lek Acatar Control dostępny jako aerozol do nosa posiada substancję aktywną - chlorowodorek oksymetaziliny. Ten związek chemiczny aktywuje receptory adrenergiczne znajdujące się w naczyniach krwionośnych nosa i zatokach przynosowych. Efektem tego pobudzenia jest zmniejszenie obrzęków oraz przekrwienia.

Przeciwwskazania do przyjmowania Acatar Control

Głównymi przeciwwskazaniami do przyjmowania leków Acatar Control są uczulenia na substancje aktywne lub którykolwiek ze składników leku. Preparatu w aerozolu nie powinno się podawać pacjentom z suchym zapaleniem błon śluzowych nosa.

Jak długo działa lek Acatar?

Spray Acatar działa do 12 godzin, a pierwsze efekty można zaobserwować już po 25 sekundach od aplikacji.

Dawkowanie leku Acatar

Produkt w aerozolu należy dawkować 2-3 razy na dobę. U dzieci między 6 a 12 rokiem życia jedną dawkę leku aplikować 2 razy na dobę.

Zapalenie błon śluzowych nosa

Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych to częsty problem pojawiający się u większości osób, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Nieżyt nosa zazwyczaj rozpoczyna się od infekcji wirusowej. W drugiej kolejności za zakażenie odpowiedzialne są bakterie z rodzaju Haemofilus influenzae oraz Streptococcus pneumoniae. W początkowej fazie choroby pojawia się wodnista wydzielina z nosa, utrudniająca swobodne oddychanie. Z czasem do objawów może dojść kaszel. W większości przypadków dokuczliwe symptomy ustępują samoistnie po około 7 dniach. W tym czasie zaleca się ich łagodzenie za pomocą leków dostępnych bez recepty, takich jak Acatar Control. Pomaga to w pozbyciu się wydzieliny z górnych dróg oddechowych i ich udrożnieniu. Jeśli dochodzi do zaostrzenia objawów lub pojawia się ropna wydzielina, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Może on rozpoznać bakteryjne zakażenie i zalecić wdrożenie antybiotykoterapii.