Poradnik
Aescin

AESCIN

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Aescin 20 mg, 90 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aescin 20 mg, 90 tabletek powlekanych
37,59 zł
Aescin 20 mg, 30 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aescin 20 mg, 30 tabletek powlekanych
18,69 zł
Aescin (20 mg + 50 mg + 50 j.m.)/ g, żel, 40 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Aescin (20 mg + 50 mg + 50 j.m.)/ g, żel, 40 g
20,09 zł
1 - 3 z 3 produktów

Aescin

Składnikiem aktywnym leku Aescin jest escyna. Jest to mieszanina saponin pozyskiwana z nasion kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum). Escyna zmniejsza kruchość naczyń i pozytywnie wpływa na ich elastyczność. Ponadto, poprawia przepływ krwi, zmniejsza obrzęki, łagodzi ból i działa przeciwzapalnie. Aescin w formie żelu stosowany jest miejscowo od 3 do 5 razy dziennie do smarowania na chore miejsce. W przypadku tabletek producent zaleca przyjmowanie 2 tabletek 3 razy dziennie u osób dorosłych. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Wskazania i przeciwwskazania do przyjmowania Aescinu

Produkt Aescin zalecany jest przy występowaniu: zakrzepowego zapalenia żył, obrzęków pourazowych i pooperacyjnych, żylaków (w tym hemoroidów), skręcenia stawów, zwichnięć i skurczów mięśni łydek. Przeciwwskazaniami do przyjmowania leku są nadwrażliwość na substancję aktywną lub którykolwiek składnik oraz przewlekłe schorzenie nerek. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących, przed spożyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się przyjmowania leku w I trymestrze ciąży.

Czym jest zakrzepowe zapalenie żył?

Zakrzepica żył powstaje na skutek zaburzenia w prawidłowym przepływie krwi w żyłach. Pojawiający się stan zapalny powoduje uszkodzenie śródbłonka naczyniowego, przez co tworzy się zakrzep. Jeśli przyczepi się on do ściany żyły, upośledza jej drożność, natomiast w przypadku oderwania, może doprowadzić do zatoru. Nieleczenie zakrzepicy może zakończyć się zgonem. Choroba występuje głównie u osób po 40 roku życia, niezależnie od płci.

Jakie są przyczyny i objawy chorób żylnych?

Czynnikami ryzyka powstawania chorób żył są przede wszystkim siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nadwaga, cukrzyca, reumatyzm, choroby układu krążenia, długotrwałe przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, używki (alkohol, papierosy) oraz złe nawyki żywieniowe. Również u kobiet w ciąży, ze względu na wahania hormonalne, istnieje podwyższone ryzyko pojawienia się problemów z zakrzepicą. Jej symptomy zależą od rodzaju choroby. W przypadku żył głębokich objawami są m.in. ból nóg podczas chodzenia i ich obrzęk, ocieplenie kończyny, wrażenie stwardnienia żył, napięcie skóry i jej zaczerwienienie, a także ból stopy i łydki przy ucisku. Jeśli pacjent ma do czynienia z zakrzepicą żył powierzchniowych, obserwowanymi objawami są opuchnięcie nóg, gorsze samopoczucie i wyczuwalne zgrubienia na skórze. Lekceważenie symptomów zakrzepicy może grozić wstrząsem, nagłym zatrzymaniem oddychania i krążenia.