Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.
Dulcobis to marka oferująca leki przeczyszczające dostępne bez recepty. Główną substancją czynną produktów Dulcobis jest bisakodyl – środek przeczyszczający o działaniu łagodzącym objawy zaparcia. Bisakodyl pobudza pracę jelit oraz przyczynia się do zmiękczenia mas kałowych, ułatwiając ich wydalanie. Leki na zaparcia Dulcobis są stosowane nie tylko w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć, lecz także w przygotowaniu do badań diagnostycznych, leczeniu przed i pooperacyjnym oraz w innych sytuacjach wymagających ułatwienia defekacji.
Dulcobis jest dostępny w formie tabletek powlekanych i czopków doodbytniczych. Wybór formy leku zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji oraz konkretnej sytuacji medycznej. Dawkowanie leku powinno być dostosowane do zaleceń lekarza.
Dulcobis tabletki dojelitowe zawierają 5 mg bisakodylu, natomiast Dulcobis czopki 10 mg bisakodylu. Tabletki zastosowane na noc działają podczas snu, a efekt pojawia się 6-12 godzin po przyjęciu leku. Wypróżnienie nastąpi po przebudzeniu, następnego ranka. Co ważne tabletki Dulcobis są odpowiednie do stosowania także dla dzieci od 4 roku życia. Czopki to produkt leczniczy o szybkim działaniu. Wypróżnienie następuje średnio po 20 minutach od aplikacji doodbytniczej. Czopek działa miejscowo, zmiękczając i nawadniając stolec oraz stymulując mięśnie jelit, aby ułatwić wypróżnienie.
Zaparcia stanowią jeden z najczęstszych problemów żołądkowo-jelitowych. Występują od czasu do czasu u większości osób i dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. O zaparciach mówi się, jeśli wypróżnienie występuje mniej niż 3 razy tygodniowo. Objawami zaparć są suche, twarde stolce, oddawane z wysiłkiem i dyskomfortem oraz towarzyszącym uczuciem niepełnego wypróżnienia. Zaparciom mogą też towarzyszyć wzdęcia i uczucie ciężkości.
Do najczęstszych powodów zaparć należą błędy w codziennej diecie, m.in. brak wystarczającej ilości błonnika oraz dostarczanie zbyt małej ilości wody do organizmu. Do zaparcia może doprowadzić również zbyt mała aktywność w ciągu dnia. Ponadto stres, wstrzymywanie wypróżnień, podróże wiążące się ze zmianą rytmu okołodobowego czy przyjmowanie niektórych leków. Zmiana nawyków żywieniowych, spożywanie produktów bogatych w błonnik, dbanie o odpowiednie nawodnienie oraz codzienna aktywność fizyczna to pierwszy krok w walce zaparciami. Zdecydowaną ulgę w zaparciach przyniosą także preparaty pobudzające perystaltykę jelit takie jak Dulcobis.