Poradnik
Fenistil

FENISTIL

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Fenistil 1 mg/g, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Fenistil 1 mg/g, żel, 50 g
28,89 zł
Fenistil 1 mg/ ml, krople doustne, 20 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Fenistil 1 mg/ ml, krople doustne, 20 ml
21,89 zł
Fenistil 1 mg/ g, żel, 30 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Fenistil 1 mg/ g, żel, 30 g
20,99 zł
1 - 3 z 3 produktów

Fenistil – lek na ukąszenia

Fenistil to lek stosowany doustnie lub miejscowo po ukąszeniach owadów, lub oparzeniach słonecznych, w celu załagodzenia występujących wówczas dolegliwości. W Gemini dostępne są doustne krople oraz żel Fenistil, dzięki którym uciążliwe swędzenie lub pieczenie, a także obrzęki w miejscu ukąszenie mogą ustąpić szybciej, niż doszłoby do tego samoistnie.

O marce Fenistil

Marka Fenistil należy do globalnej firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., która nieustannie inwestuje w badania naukowe mające na celu opracowywanie leków i szczepionek wspomagających leczenie różnych chorób. Marki tego producenta obecne są w ponad stu sześćdziesięciu krajach świata.

Fenistil na ukąszenia to lek, który może być pomocny szczególnie dla osób, które chętnie spędzają czas na zewnątrz, czy to relaksując się w ogrodzie, czy też poświęcając się aktywnościom fizycznym, np. bieganiu, jeździe na rowerze, górskim wędrówkom. Wiosną, latem i jesienią na zewnątrz jesteśmy bardziej narażeni na ukąszenia owadów, których efekty potrafią być uciążliwe. Fenistil łagodzi nie tylko świąd towarzyszący ukąszeniom owadów, ale również pomaga niwelować tę dolegliwość przy oparzeniach słonecznych i oparzeniach pierwszego stopnia.

Fenistil na ukąszenia – łagodzenie skutków ukąszenia

O ile wszystkie dolegliwości i ślady po ukąszeniach powinny samoistnie zniknąć już po kilku dniach, to niestety swędzenie czy pieczenie potrafią uporczywie dawać się we znaki. Żel Fenistil ma na celu szybsze łagodzenie dolegliwości towarzyszących ukąszeniom, przynosząc ulgę dorosłym i dzieciom. Stosowanie leku może okazać się pomocne szczególnie w przypadku dzieci, bowiem najmłodszym trudno opanować drapanie miejsca ukąszeń. Gdy dojdzie do rozdrapania skóry, może nastąpić zakażenie rany, dlatego, aby powstrzymać dziecko przed nieustannym drapaniem, można posmarować miejsce ukąszenia żelem Fenistil lub podać mu doustne krople, które łagodzą swędzenie dzięki właściwościom znieczulającym.

Fenistil na ukąszenia – jak działa lek?

Fenistil to lek, którego działanie bazuje na substancji czynnej, jaką jest maleinian dimetyndenu. Zasadniczą właściwością tej substancji jest hamowanie wydzielania przez organizm histaminy, czyli głównego związku, który odpowiada za pojawianie się reakcji alergicznych. Maleinian dimetyndenu ma również inne właściwości, a wśród nich:

  • miejscowe działanie przeciwuczuleniowe,
  • łagodzenie podrażnień,
  • silne przeciwdziałanie świądowi,
  • zmniejszanie obrzęków,
  • miejscowe działanie znieczulające.

W przypadku licznych ukąszeń warto stosować doustne krople Fenistil, których działanie oparte jest o tę samą substancję czynną. Zahamowanie wytwarzania histaminy pomoże ukoić świąd w wielu miejscach jednocześnie.

Fenistil – zastosowanie i przeciwwskazania

Lek Fenistil jest odpowiedni dla dzieci, choć w ich przypadku powinno stosować się mniejsze dawki leku i przez krótszy okres. W przypadku najmłodszych dzieci nie należy pokrywać żelem dużej powierzchni ciała, a jedynie nakładać go na pojedyncze miejsca ukąszeń lub stosować doustne krople.

Fenistil żel należy stosować w miejscach ukąszeń od dwóch do czterech razy na dobę. Miejsca posmarowane nie powinny być eksponowane na działanie promieni słonecznych. Środka można również używać jako żelu na oparzenia słoneczne, jednak należy unikać go w przypadku poważniejszych oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Do przeciwwskazań w stosowaniu leku Fenistil zalicza się również rany na skórze.