Erdomed Muko to lek w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej stosowany wspomagająco w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, takich jak stany zapalne nosa, zatok, krtani, tchawicy, oskrzeli oraz płuc. Lek podaje się dorosłym i dzieciom po 12 roku życia w celu rozrzedzenia i ułatwienia wykrztuszania śluzowej wydzieliny z dróg oddechowych. Substancja czynna Erdomed Muko to erdosteina (Erdosteinum), będąca najnowszą substancją leczniczą o wielokierunkowym działaniu. Erdosteina szybko się wchłania i nie wywiera wpływu na błonę śluzową żołądka, dzięki czemu Erdomed Muko może być bezpiecznie stosowany u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka. 1 saszetka zawiera 225 mg erdosteiny.
W opakowaniu znajduje się 10 saszetek z proszkiem do przygotowania roztworu o pomarańczowym smaku.
Leczenie wspomagające w ostrych i przewlekłych chorobach zapalnych dróg oddechowych: nosa, zatok przynosowych, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc z towarzyszącym nadmiernym wydzielaniem śluzu.
1 saszetka zawiera:
Rozrzedzające wydzielinę, ułatwiające odkrztuszanie, łagodzące kaszel mokry.
Lek stosować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Leku Erdomed Muko nie należy stosować:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Odnotowano następujące działania niepożądane:
Często (u 1 do 10 na 100 pacjentów):
Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów):
Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):
U niektórych osób w czasie stosowania leku Erdomed Muko mogą wystąpić inne działania niepożądane.
Lek Erdomed Muko z jedzeniem i piciem
Ciąża i karmienie piersią
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek Erdomed Muko zawiera sacharozę
Lek Erdomed Muko zawiera alkohol benzylowy
Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 181B
02-222 Warszawa
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.