Poradnik
Czerwona koniczyna

Czerwona koniczyna

Koniczyna czerwona – odkryj moc polskich roślin i ziół!

Naturalne suplementy diety bazujące na ziołach i wyciągach roślinnych cieszą się coraz większą popularnością. Zioła, takie jak dziurawiec zwyczajny, kozłek lekarski, głóg, miłorząb, skrzyp polny czy czerwona koniczyna, tradycyjnie stosowano przez naszych przodków. Na długo przed tym, zanim na rynku pojawiły się pierwsze leki i suplementy diety w kapsułkach i tabletkach. Korzystanie z osiągnięć współczesnej medycyny nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z elementów fitoterapii (ziołolecznictwa). Obecnie niektóre rośliny z polskich łąk, pól i lasów stosuje się wspomagająco w celu łagodzenia niektórych dolegliwości. Należy jednak pamiętać, że zioła (w tym także koniczyna czerwona) mogą nasilać działanie leków. Przed ich zastosowaniem należy więc skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Herbapol Koniczyna czerwona, kwiat, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Herbapol Koniczyna czerwona, kwiat, 50 g
9,49 zł
EkaMedica Koniczyna Czerwona, sok, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
EkaMedica Koniczyna Czerwona, sok, 500 ml
28,49 zł
Swanson Red Clover Blossom, czerwona koniczyna, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Red Clover Blossom, czerwona koniczyna, 90 kapsułek
34,29 zł
Herbapol Koniczyna czerwona, herbatka fix, 1,5 g x 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Herbapol Koniczyna czerwona, herbatka fix, 1,5 g x 20 saszetek
9,89 zł
1 - 4 z 4 produktów

Jak wygląda i gdzie rośnie czerwona koniczyna?

Czerwona koniczyna (nazywana także łąkową) to jedna z najpopularniejszych roślin stosowanych w fitoterapii. Rośnie na terenie całej Polski, a także w wielu miejscach w Europie, Azji, Afryce i obydwu Amerykach. Prawdopodobnie każdy z nas kiedyś się z nią zetknął. Wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią można spotkać ją na łąkach i trawnikach w przydomowych ogródkach. Posiada charakterystyczne kwiaty o jajowatym kształcie. Czerwona koniczyna kwitnie od maja do września. Jej nazwa może być jednak nieco myląca, ponieważ kolor kwitnących kwiatów wpada w jasny fiolet lub ciemny róż.

Koniczyna czerwona – zastosowanie

Czerwona koniczyna już od średniowiecza była uprawiana na terenie Polski w charakterze rośliny pastewnej. Obecnie figuruje w rejestrze roślin uprawnych Unii Europejskiej w kategorii roślin motylkowatych drobnonasiennych. Warto jednak wspomnieć o jej działaniu prozdrowotnym. Zawiera glikozydy oraz flawonoidy. Obecnie chętnie sięgają po nią m.in. kobiety w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym. Czerwona koniczyna zawiera także wiele witamin oraz minerałów.

Czerwona koniczyna w tabletkach, kroplach lub kapsułkach

Tabletki, krople czy kapsułki? Wiele osób, widząc tak bogatą ofertę produktową, zastanawia się, jaki preparat wybrać. W Gemini znajdziesz suplementy diety zawierające czerwoną koniczynę w kilku postaciach. Oprócz tabletek, kropli i kapsułek oferujemy zioła w formie saszetek oraz suszu. Dzięki temu możesz wybrać produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Suplementy diety z czerwoną koniczyną w Gemini

Oferujemy preparaty z czerwoną koniczyną od znanych producentów takich jak Herbapol, Nature’s Answer, Ekamedica czy Swanson Health Products. Suplementy diety dla kobiet w okresie menopauzalnym i nie tylko możesz zamówić online bez wychodzenia z domu.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki