Poradnik
Furaginum

Furaginum

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Furaginum SEMA 50 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Marka Gemini
Produkt apteczny
Furaginum SEMA 50 mg, 30 tabletek
6,99 zł
UroFuraginum Max 100 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
UroFuraginum Max 100 mg, 30 tabletek
11,89 zł
UroFuraginum 50 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
UroFuraginum 50 mg, 30 tabletek
10,79 zł
Furaginum Hasco Max 100 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Furaginum Hasco Max 100 mg, 30 tabletek
14,59 zł
Furaginum US Pharmacia 50 mg, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Furaginum US Pharmacia 50 mg, 30 tabletek
18,69 zł
1 - 5 z 5 produktów

Furaginum

Zakażenie dróg moczowych w większości przypadków powoduje bateria E coli, czyli pałeczka kałowa. Infekcja niesie ze sobą wiele przykrych dolegliwości. U kobiet zdarza się ona znacznie częściej, ze względu na budowę anatomiczną – cewka moczowa łatwiej łapie bakterie, znajdując się przy ujściu pochwy oraz w pobliżu odbytu. Problemy z drogami moczowymi mają też wielokrotnie dzieci i osoby starsze. Zakażeniom sprzyjają kontakty seksualne, różne choroby, np. cukrzyca oraz zabiegi chirurgiczne. Należy więc zachować szczególną ostrożność, dbając o higienę miejsc intymnych, unikać wychłodzenia organizmu, przeziębienia. Konieczne jest też spożywanie dużej ilości płynów, w celu wypłukania zalegających w pęcherzu drobnoustrojów.

Objawy zakażenia dróg moczowych

W większości przypadków zakażenie dróg moczowych dotyka pęcherza. Zdarza się także, że infekcja dociera do obu nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek), co jest znacznie poważniejszym stanem chorobowym. Objawy zakażenia nie są przyjemne. Pojawia się swędzenie, pieczenie w okolicach cewki moczowej, parcie na pęcherz, niemożność oddania moczu do końca oraz nieprzyjemny zapach moczu. Często pobolewa też podbrzusze. Cięższe przypadki zakażenia objawiają się podwyższoną temperaturą i wymiotami.

Jak leczyć zakażenie dróg moczowych?

Często stosuje się antybiotyki, które chory przyjmuje przez kilka dni. Wiele osób leczy zakażenie dróg moczowych preparatem Furaginum, wydawanym zarówno z przepisu lekarza, jak i bez recepty. Aktywną substancją tego leku jest furazydyna (furagina) działająca przeciwbakteryjnie (hamuje namnażanie się bakterii w układzie moczowym). Oprócz tego, po jej stosowaniu wzmocniony zostaje układ odpornościowy, dzięki czemu organizm ma siłę do walki z bakteriami.

Furaginum nie powinny stosować osoby z ciężką niewydolnością nerek, a kobiety w ciąży i matki karmiące muszą zachować szczególną ostrożność podczas przyjmowani leku.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Informacje prawne
Pomocne linki