Poradnik
Jaskółcze ziele

Jaskółcze ziele

Jaskółcze ziele

Glistnik jaskółcze ziele – popularny chwast o wielu właściwościach

Glistnik jaskółcze ziele to roślina, która znana jest z właściwości sprzyjających pozbywaniu się kurzajek. Ponadto sprawdza się w bólach miesiączkowych i jako sposób na lepsze trawienie. Rośnie w Polsce, a najcenniejsze właściwości zawdzięczamy jej sokowi. W składzie jaskółczego ziela występują alkaloidy, takie jak chelidonina, koptyzyna, chelerytryna i sangwinaryna.

W przypadku bólów miesiączkowych, dolegliwości ze strony brzucha i wystąpienia kolek, krótkotrwale można stosować nalewkę lub napar z jaskółczego ziela. Sprawdza się w takich sytuacjach, ponieważ wspiera funkcjonowanie przewodu pokarmowego i pomaga w wyeliminowaniu dyskomfortu trawiennego.

Znalezione produkty : 0
1 - 0 z 0 produktów

Glistnik jaskółcze ziele na przestrzeni lat

Glistnik jaskółcze ziele – roślina pospolicie rosnąca w całej Polsce od wieków była wykorzystywana w medycynie naturalnej. Stosowanie glistnika miało miejsce już w starożytnej Grecji, gdzie korzystano z niego jako z rośliny o działaniu przeciwgorączkowym.

Doniesienie o soku mlecznym działającym na kurzajki pochodzi z lecznictwa ludowego.

Sposób stosowania jaskółczego ziela

Glistnik jaskółcze ziele przede wszystkim wykazuje właściwości, które umożliwiają jego stosowanie na kurzajki. Czas trwania takiej kuracji może być różny.

Choć wiele mówi się o licznych właściwościach glistnika, to nie brakuje informacji dotyczących jego toksyczności, szczególnie przy zbyt długim czasie stosowania. Z tego względu zaleca się tylko krótkotrwałe kuracje i to zgodnie z zaleceniami. Nie każdy bowiem może skorzystać z właściwości tej rośliny. Nie jest ona wskazana w szczególności, gdy pojawiają się problemy z funkcjonowaniem dróg żółciowych, choroby wątroby, choroba wrzodowa, jak i jaskra. Glistnika nie powinny także stosować kobiety w ciąży.

W ziołolecznictwie z kolei wykorzystuje się odwar z glistnika, który zaleca się do stosowania na ukojenie nerwów i spokojny sen.

Aby uzyskać korzyści płynące ze stosowania glistnika, konieczne jest ostrożne i umiarkowane, a także krótkotrwałe korzystanie z jaskółczego ziela, tylko w uzasadnionych przypadkach, najlepiej pod kontrolą lekarza lub farmaceuty.

Jaskółcze ziele w kosmetyce

Glistnik jaskółcze ziele z powodzeniem sprawdza się także jako składnik wielu kosmetyków, takich jak mydła w płynie czy ochronne kremy do rąk. Jego właściwości odkażające pomagają wzmacniać odporność skóry na infekcje bakteryjne i grzybicze.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo