Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.
Kelp to morszczyn pęcherzykowaty, glon, zwany inaczej Kombo. Zalicza się do grupy brunatnic z rodziny listownic, występuje u wybrzeży Atlantyku i Oceanu Arktycznego, rzadziej w Bałtyku. Ma długą łodygę i brązowo-zielony kolor, którym zabarwia wodę (za sprawą zawartego w nim chlorofilu). Kelp charakteryzuje się taśmową plechą, opatrzoną pęcherzami pławnymi, które mogą osiągać wysokość do 1 metra. Składa się z trzech części – odpowiedników liści, łodygi i korzenia, czyli ryzoidu, kauloidu i fylloidu. Ceniony jest szczególnie za dużą zawartość jodu. Oprócz kelpu dużo jodu zawiera się w różnych organizmach morskich, np. rybach czy owocach morza, ale to właśnie morszczyn widnieje na pierwszym miejscu tej listy. Kelp bogaty jest także w witaminy takie jak A, C, D, E, B1, B2, oraz mikroelementy: magnez, cynk, żelazo, wapń, potas, mangan czy kwas foliowy. Nie brakuje w nim także takich aminokwasów jak lizyna, leucyna czy fenilioanalina.
Metabolizm energetyczny to podstawa sprawnego funkcjonowania całego organizmu, zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas wysiłku. Podstawą do sprawnej przemiany energii w wyniku przemian chemicznych zachodzących w organizmie jest aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta. Szczególnie ważne jest śniadanie, które zapewni mocny zastrzyk energii na cały dzień. Na pewno procesom metabolicznym szkodzą drastyczne diety, głodówki i brak ruchu. Kelp jest jednym z produktów podkręcającym metabolizm, dlatego warto po niego sięgnąć. Jego wartość odżywcza wspomaga organizm w pozyskiwaniu cennej energii z pożywienia.
Dobre apteki i sklepy zielarskie posiadają w swojej ofercie preparaty sporządzone na bazie kelpu. Mogą mieć one postać proszku lub kapsułek, ale też suszu, z którego sporządza się napar do picia.
Osoby, które mają potwierdzoną nadczynność tarczycy, przyjmują gruczoły hormonu tarczowego oraz nadwrażliwe na jod, nie powinny zażywać kelpu. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i matki karmiące – w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem.