Poradnik
Obcinacz do paznokci

Obcinacz do paznokci

Obcinacz do paznokci

Jednym z podstawowych przyrządów służących do pielęgnacji stóp i dłoni jest obcinacz do paznokci.  Wybierając odpowiedni dla siebie, należy zwrócić uwagę na rozmiar, a także materiał, z którego jest wykonany. Produkt powinien być na tyle duży, by wygodnie trzymało się go w dłoniach. Wielkość ostrza powinna być dostosowana do rozmiaru i kondycji paznokci. Do pielęgnacji dłoni wybieramy te mniejsze. Grubsze i większe paznokcie u nóg wymagają użycia innego typu obcinacza. Ważne, żeby narzędzie było trwałe, solidne i nietępiące się zbyt szybko. Warto wybierać te wykonane ze stali nierdzewnej niklowanej lub chirurgicznej, ponieważ z łatwością się je czyści i są odporne na działanie środków dezynfekujących.
Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Donegal, obcinacz do paznokci - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Donegal, obcinacz do paznokci
5,49 zł
Inter-Vion Premium Line, obcinacz do paznokci, duży, kolor, 499126A, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Inter-Vion Premium Line, obcinacz do paznokci, duży, kolor, 499126A, 1 sztuka
8,09 zł
Sally Hansen, obcinacz do paznokci u stóp - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sally Hansen, obcinacz do paznokci u stóp
14,09 zł
Sally Hansen, obcinacz do paznokci u dłoni - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Sally Hansen, obcinacz do paznokci u dłoni
12,29 zł
1 - 4 z 4 produktów

Obcinacz do paznokci - najczęściej popełniane błędy przy używaniu

Stosowanie obcinacza do paznokci w nieprawidłowy sposób może prowadzić do łuszczenia, kruszenia i rozdwajania się płytki. Przycinanie to zabieg pielęgnacyjny, którego wykonanie wymaga nie tylko pewnych umiejętności, ale także podstawowej wiedzy na ten temat. Oto błędy, które są najczęściej popełniane. 

Błąd nr 1: Używanie niewłaściwego rodzaju obcinaczy do paznokci

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów obcinaczy do paznokci, różniących się między sobą m.in. rozmiarem. Te przeznaczone dla dzieci są zdecydowanie mniejsze niż modele dla dorosłych. Stosowanie niewielkich obcinaczy skutkuje tym, że aby skrócić paznokieć muszą zostać wykonane dwa-trzy cięcia zamiast jednego. Każdorazowe wykonanie tej czynności powoduje powstanie nierówności, mikrouszkodzeń i pęknięć w tkance. Aby tego uniknąć należy używać urządzeń, których rozmiar i kształt jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jeżeli nie wiemy, jaki wybrać, należy zasięgnąć porady najlepiej podologa. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z problemem wrastających paznokci, które wymagają specjalistycznego podejścia do tematu pielęgnacji. 

Błąd nr 2: Używanie narzędzi słabej jakości

Przyrządów do manicure zwykle nie można naostrzyć po produkcji i działają one tylko tak długo, jak ich krawędzie pozostają bardzo ostre. Tania stal nierdzewna dość szybko stępia się, co oznacza, że urządzenia gorszej jakości do obcinania paznokci zasadniczo zamieniają się w kruszarki w ciągu jednego roku. Obcinacze wykonane z wysokiej jakości stali o wysokiej zawartości węgla znacznie dłużej utrzymują swoje ostre krawędzie, co oznacza, że można z nich korzystać przez lata bez nadmiernego uszkodzenia paznokci. Produkty lepszej jakości można znaleźć w sklepach medycznych i aptekach.

Błąd nr 3: Nieużywanie pilnika

W salonie manicure i pedicure podczas profesjonalnych zabiegów zawsze używa się pilnika, aby wykończyć każdy paznokieć u dłoni i stóp. Ma to swoje uzasadnienie. Samo obcinanie zwykle pozostawia zadziory na krawędziach, co prowadzi do nierównego odrastania, a nawet może powodować wrastanie, w zależności od tego, jak ostre są krawędzie. Aby uzyskać gładkie paznokcie o naturalnym, zaokrąglonym kształcie, po przycięciu obowiązkowo należy je spiłować - najlepiej pilnikiem szafirowym lub kryształowym, który wygładza lepiej i powoduje mniej szkód niż tańsze odpowiedniki. Profesjonaliści radzą, aby przeciągać pilnik tylko w jednym kierunku, zamiast tam i z powrotem. Zmienny ruch piłowania może spowodować pęknięcie i rozerwanie struktury płytki, co prowadzi do dalszych powikłań.

Dbanie o higienę obcinaczy do paznokci

Zachowanie przyrządów do pielęgnacji paznokci w należytej czystości jest jednym z elementów profilaktyki przeciwgrzybicznej. Brak dezynfekcji zwiększa ryzyko rozwoju bakterii chorobotwórczych i innych drobnoustrojów. Pod płytką zbiera się bardzo duża ilość brudu, który jest przenoszony przez narzędzia używane do pielęgnacji dłoni. Co więcej, brak dbania o ich czystość po każdym użyciu powoduje, że bakterie i grzyby rozmnażają się na powierzchni. Aby zmniejszyć ryzyko niszczenia paznokci przez infekcje różnego pochodzenia, należy posiadać własny zestaw narzędzi do przycinania i pamiętać o ich myciu po każdym użyciu. Najłatwiej kupić czysty spirytus i wlać do pudełka, a następnie zanurzyć swój obcinacz do paznokci. Możemy także robić własne roztwory z preparatów dostępnych w aptekach bądź sklepach z chemią.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki