Pasty do zębów oraz płyny do płukania marki Denivit to profesjonalna ochrona szkliwa, dziąseł i języka. Produkty zalecane są osobom chcącym zadbać o biały uśmiech. Składniki wnikają w przebarwienia po kawie, czerwonym winie, herbacie czy papierosach i rozbijają je na powierzchni zęba. Krzemionka delikatnie i skutecznie czyści osad powstający w ciągu całego dnia. Ekstrakty z roślin i ziół (w tym melisy, szałwii, goryczki, skrzypu polnego, dziurawca, jałowca i echinacei) zawarte w płynie do płukania zapewniają świeży oddech i kompleksową ochronę przeciwbakteryjną. Zaleca się stosowanie 2 razy dziennie jako uzupełnienie higieny jamy ustnej.
Produkty Denivit powstały dzięki współpracy z lekarzami dentystami. Do stosowania tylko przez osoby dorosłe zgodnie z zaleceniami producenta. Chronić przed dziećmi.
Kluczem do zdrowych zębów i dziąseł jest profilaktyka i codzienna higiena jamy ustnej. Czynności te są niezbędne, aby zapobiec próchnicy, zaleganiu resztek pokarmowych w kieszonkach i szczelinach zębowych, nieświeżemu oddechowi, krwawiącym dziąsłom oraz namnażaniu się bakterii. Kolonizacja tych ostatnich wpływa na pH wewnątrz jamy ustnej, co może prowadzić do uszkodzeń szkliwa i poważnych stanów zapalnych. Te z kolei, jeśli są nieleczone, mogą być początkiem poważnych chorób ogólnoustrojowych. Wizyty u specjalisty powinny odbywać się co najmniej dwa razy w roku. Warto wówczas sprawdzić stan uzębienia i wykonać zabiegi piaskowania lub usuwania kamienia.
Szczotkowanie zębów powinno odbywać się minimum 2 razy dziennie, rano oraz wieczorem. Jeśli jednak jest to możliwe, warto tę czynność powtarzać po każdym posiłku. Niektóre szczoteczki wyposażone są w specjalną tarkę do usuwania nieczystości z języka. Tam również gromadzą się bakterie, czego efektem jest biały nalot. Pominięcie tego kroku może być przyczyną nieświeżego oddechu. Skład pasty do zębów powinien być dopasowany do potrzeb. Osobom, które pragną białego i lśniącego uśmiechu, zaleca się stosowanie preparatów o działaniu wybielającym, np. Denivit. Uzupełnieniem tej pielęgnacji są płyny do płukania ust. Składniki w nich zawarte, w tym ekstrakty ziołowe, docierają do najmniejszych szczelin, działają kojąco na dziąsła i wyczuwalnie odświeżają oddech.
Nie mniej ważne jest korzystanie z nici dentystycznej, irygatora lub specjalnej szczoteczki międzyzębowej. Nitkowanie powinno odbywać po każdym posiłku.
Dokładne mycie zębów powinno trwać około 2 minut bez względu na to, czy używa się szczoteczki elektrycznej czy manualnej. Należy pamiętać o tym, aby nie pominąć żadnego zęba i delikatnie masować również dziąsła. Po upływie ok. 2 miesięcy włosie szczoteczki jest często powyginane, co jest sygnałem do jego wymiany.
Metod szczotkowania zębów jest wiele. Do najpopularniejszych z nich zalicza się, m.in.:
Codzienne mycie zębów i zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej zapobiega rozwojowi próchnicy. Jednak istnieje kilka powszechnie popełnianych błędów podczas szczotkowania, które mogą nie pozostawać bez wpływu na stan uzębienia. Są to: