Poradnik
Denivit

DENIVIT

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Denivit, pasta do zębów, White Pro-Laser, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Denivit, pasta do zębów, White Pro-Laser, 50 ml
13,89 zł
Denivit, płyn do płukania jamy ustnej, Original Fresh Whitening Expert, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Denivit, płyn do płukania jamy ustnej, Original Fresh Whitening Expert, 500 ml
22,75 zł
Denivit, pasta do zębów, White & Brilliant, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Denivit, pasta do zębów, White & Brilliant, 50 ml
13,49 zł
Denivit, pasta do zębów, Anti-Stain Intense, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Denivit, pasta do zębów, Anti-Stain Intense, 50 ml
11,99 zł
Denivit, pasta do zębów, White Luminizer, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Zdrowie i uroda- niedostępny
Denivit, pasta do zębów, White Luminizer, 50 ml
14,19 zł
1 - 5 z 5 produktów

Denivit

Pasty do zębów oraz płyny do płukania marki Denivit to profesjonalna ochrona szkliwa, dziąseł i języka. Produkty zalecane są osobom chcącym zadbać o biały uśmiech. Składniki wnikają w przebarwienia po kawie, czerwonym winie, herbacie czy papierosach i rozbijają je na powierzchni zęba. Krzemionka delikatnie i skutecznie czyści osad powstający w ciągu całego dnia. Ekstrakty z roślin i ziół (w tym melisy, szałwii, goryczki, skrzypu polnego, dziurawca, jałowca i echinacei) zawarte w płynie do płukania zapewniają świeży oddech i kompleksową ochronę przeciwbakteryjną. Zaleca się stosowanie 2 razy dziennie jako uzupełnienie higieny jamy ustnej.

Produkty Denivit powstały dzięki współpracy z lekarzami dentystami. Do stosowania tylko przez osoby dorosłe zgodnie z zaleceniami producenta. Chronić przed dziećmi.

 

Jak dbać o higienę jamy ustnej z Denivit?

 

Kluczem do zdrowych zębów i dziąseł jest profilaktyka i codzienna higiena jamy ustnej. Czynności te są niezbędne, aby zapobiec próchnicy, zaleganiu resztek pokarmowych w kieszonkach i szczelinach zębowych, nieświeżemu oddechowi, krwawiącym dziąsłom oraz namnażaniu się bakterii. Kolonizacja tych ostatnich wpływa na pH wewnątrz jamy ustnej, co może prowadzić do uszkodzeń szkliwa i poważnych stanów zapalnych. Te z kolei, jeśli są nieleczone, mogą być początkiem poważnych chorób ogólnoustrojowych. Wizyty u specjalisty powinny odbywać się co najmniej dwa razy w roku. Warto wówczas sprawdzić stan uzębienia i wykonać zabiegi piaskowania lub usuwania kamienia.

Jak powinna wyglądać codzienna higiena jamy ustnej?

Szczotkowanie zębów powinno odbywać się minimum 2 razy dziennie, rano oraz wieczorem. Jeśli jednak jest to możliwe, warto tę czynność powtarzać po każdym posiłku. Niektóre szczoteczki wyposażone są w specjalną tarkę do usuwania nieczystości z języka. Tam również gromadzą się bakterie, czego efektem jest biały nalot. Pominięcie tego kroku może być przyczyną nieświeżego oddechu. Skład pasty do zębów powinien być dopasowany do potrzeb. Osobom, które pragną białego i lśniącego uśmiechu, zaleca się stosowanie preparatów o działaniu wybielającym, np. Denivit. Uzupełnieniem tej pielęgnacji są płyny do płukania ust. Składniki w nich zawarte, w tym ekstrakty ziołowe, docierają do najmniejszych szczelin, działają kojąco na dziąsła i wyczuwalnie odświeżają oddech.

Nie mniej ważne jest korzystanie z nici dentystycznej, irygatora lub specjalnej szczoteczki międzyzębowej. Nitkowanie powinno odbywać po każdym posiłku.

Zasady szczotkowania zębów

Dokładne mycie zębów powinno trwać około 2 minut bez względu na to, czy używa się szczoteczki elektrycznej czy manualnej. Należy pamiętać o tym, aby nie pominąć żadnego zęba i delikatnie masować również dziąsła. Po upływie ok. 2 miesięcy włosie szczoteczki jest często powyginane, co jest sygnałem do jego wymiany.

Metod szczotkowania zębów jest wiele. Do najpopularniejszych z nich zalicza się, m.in.:

  • roll - inaczej obrotowo-wymiatająca, polega na ustawieniu włosia szczotki pod kątem 45 stopni i delikatnym przesuwaniu po zębach ruchami obrotowo-wymiatającymi,
  • fones - znana również jako metoda okrężna. W tym przypadku szczoteczka znajduje się pod kątem 90 stopni, a ręka wykonuje ruchy okrężne,
  • bass – polega na ułożeniu włosia szczoteczki pod kątem 90 stopni w okolicy szyjek zębów i wykonywaniu ruchów wibrujących. Nie mogą być one za silne, aby nie uszkodzić szyjek zębowych.

Błędy w higienie jamy ustnej

Codzienne mycie zębów i zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej zapobiega rozwojowi próchnicy. Jednak istnieje kilka powszechnie popełnianych błędów podczas szczotkowania, które mogą nie pozostawać bez wpływu na stan uzębienia. Są to:

  • używanie zbyt twardej szczoteczki, co może prowadzić do podrażnień dziąseł oraz krwawień;
  • krótki czas mycia zębów (mniej niż 2 minuty) i niewłaściwa technika, co skutkuje zaleganiem resztek pokarmowych w szczelinach oraz niedokładnym usunięciem kamienia nazębnego;
  • omijanie czyszczenia języka, na którego powierzchni gromadzą się bakterie będące jedną z przyczyn powstawania próchnicy;
  • niestosowanie płynu do jamy ustnej, co powoduje niedokładne wypłukanie nieczystości i tym samym sprzyja tworzeniu się płytki nazębnej.
Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki