Kategorie

ENTEROL

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Enterol 250 mg, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 10 saszetek

21,19 zł
Enterol 250 mg, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 20 kapsułek

22,49 zł
Enterol 250 mg, 10 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Enterol 250 mg, 10 kapsułek

20,59 zł

Enterol – skuteczna osłona probiotyczna

Prawidłową florę jelitową i działanie przeciwbiegunkowe zapewnia doustny preparat Enterol, dostępny w wariancie dla dzieci i dorosłych. Drożdże probiotyczne zapobiegają wyjałowieniu organizmu, działają osłonowo i wzmacniają naturalną odporność, zamykając chorobotwórczym bakteriom drogę do wyniszczenia organizmu.

Biegunka, antybiotyki? Działaj szybko!

Dzięki drożdżom Saccharomyces boulardii (mającym rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci), można szybko i skutecznie zapobiec spustoszeniu, jakie czynią w organizmie kuracja antybiotykowa i biegunki każdego typu, od osmotycznej i wydzielniczej, przez wysiękową, po związaną z motoryką jelit. Enterol skraca czas trwania biegunki, a zażyty odpowiednio wcześniej – zapobiega jej.

Preparat dostępny w postaci kapsułek oraz w saszetkach. Zaleca się stosować doustnie po posiłku.

Enterol

Kiedy rozpoczynamy antybiotykoterapię, w trakcie podróży pojawią się problemy trawienne albo doskwiera biegunka, trzeba działać szybko. W takich sytuacjach warto sięgnąć po Enterol, czyli lek doustny w formie kapsułek lub proszku w saszetkach, który hamuje biegunkę i przywraca prawidłową florę jelitową.

Kiedy stosować lek Enterol?

Enterol to lek stosowany profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpieniu biegunki związanej z antybiotykoterapią, a także jako lek wspomagający w tracie biegunki bakteryjnej lub wirusowej. Warto zabrać go ze sobą również w podróż, ponieważ Enterol przynosi ulgę podczas tak zwanych biegunek podróżnych. To częsta dolegliwość zwłaszcza u osób, które podróżują do egzotycznych krajów, w których zarówno zupełnie odmienna flora bakteryjna, zmiany klimatyczne, jak i inne potrawy, mogą spowodować wystąpienie uciążliwych biegunek

Jak działa Enterol?

Enterol należy do leków probiotycznych, co oznacza, że jego działanie polega na zwalczaniu drobnoustrojów i jednoczesnym wzmacnianiu naturalnej flory jelit poprzez odbudowanie szczepów dobrych bakterii. Pomaga przy antybiotykoterapii, ponieważ chroni układ pokarmowy przed wyjałowieniem, zachowując jego naturalną barierę ochronną. Ponadto Enterol wpływa na minimalizację wystąpienia biegunek, które mogą się pojawić po zakończeniu stosowania terapii antybiotykiem.

Stosowanie Enterolu jest bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Skraca on czas trwania biegunki i działa profilaktycznie, zapobiegając wystąpieniu rozwolnienia w trakcie żywienia dojelitowego. Enterol ma również działanie hamujące wirusy, które mogą wywołać biegunki.

Skuteczność Enterolu wynika z zastosowania w jego składzie substancji aktywnej Sacharomyces boulardii, czyli liofilizowanych drożdży. Dzięki nim lek jest odporny na działanie soku żołądkowego i soków jelitowych. Pozostaje również niewrażliwy na większość antybiotyków i sulfanoidy. Działanie Enterolu rozpoczyna się w świetle jelita, gdzie hamuje efekty działania toksyn bakteryjnych i ma właściwości przeciwbakteryjne.

Kiedy nie stosować leku Enterol?

Zasadniczym przeciwwskazaniem przed przyjmowaniem leku Enterol jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik zawarty w preparacie. Ponadto nie powinno się go stosować u pacjentów, którzy mają założone wkłucia do żyły centralnej. Dokładny opis zaleceń i przeciwwskazań do stosowania Enterolu znajduje się w ulotce dla pacjentów.

Filtry

Producent
Cena
-
Rodzaj produktu
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego