Poradnik
Enterol

ENTEROL

Znalezione produkty : 7
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Enterol, 250 mg, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol, 250 mg, 10 saszetek
18,49 zł
Enterol, 250 mg, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol, 250 mg, 20 saszetek
35,89 zł
Enterol, 250 mg, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol, 250 mg, 20 kapsułek
31,19 zł
Enterol Forte 500 mg, 14 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol Forte 500 mg, 14 saszetek
32,49 zł
Enterol, 250 mg, 10 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol, 250 mg, 10 kapsułek
17,49 zł
Enterol, 250 mg, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Enterol, 250 mg, 30 kapsułek
44,19 zł
Enterol, 250 mg, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny- niedostępny
Enterol, 250 mg, 50 kapsułek
105,89 zł
1 - 7 z 7 produktów

Enterol – skuteczna osłona probiotyczna

Prawidłową florę jelitową i działanie przeciwbiegunkowe zapewnia doustny preparat Enterol, dostępny w wariancie dla dzieci i dorosłych. Drożdże probiotyczne zapobiegają wyjałowieniu organizmu, działają osłonowo i wzmacniają naturalną odporność, zamykając chorobotwórczym bakteriom drogę do wyniszczenia organizmu.

Biegunka, antybiotyki? Działaj szybko!

Dzięki drożdżom Saccharomyces boulardii (mającym rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci), można szybko i skutecznie zapobiec spustoszeniu, jakie czynią w organizmie kuracja antybiotykowa i biegunki każdego typu, od osmotycznej i wydzielniczej, przez wysiękową, po związaną z motoryką jelit. Enterol skraca czas trwania biegunki, a zażyty odpowiednio wcześniej – zapobiega jej.

Preparat dostępny w postaci kapsułek oraz w saszetkach. Zaleca się stosować doustnie po posiłku.

Enterol

Kiedy rozpoczynamy antybiotykoterapię, w trakcie podróży pojawią się problemy trawienne albo doskwiera biegunka, trzeba działać szybko. W takich sytuacjach warto sięgnąć po Enterol, czyli lek doustny w formie kapsułek lub proszku w saszetkach, który hamuje biegunkę i przywraca prawidłową florę jelitową.

Kiedy stosować lek Enterol?

Enterol to lek stosowany profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpieniu biegunki związanej z antybiotykoterapią, a także jako lek wspomagający w tracie biegunki bakteryjnej lub wirusowej. Warto zabrać go ze sobą również w podróż, ponieważ Enterol przynosi ulgę podczas tak zwanych biegunek podróżnych. To częsta dolegliwość zwłaszcza u osób, które jeżdżą do egzotycznych krajów, w których zarówno zupełnie odmienna flora bakteryjna, zmiany klimatyczne, jak i inne potrawy, mogą spowodować wystąpienie uciążliwych biegunek. 

Jak działa Enterol?

Enterol należy do leków probiotycznych, co oznacza, że jego działanie polega na zwalczaniu drobnoustrojów i jednoczesnym wzmacnianiu naturalnej flory jelit poprzez odbudowanie szczepów dobrych bakterii. Pomaga przy antybiotykoterapii, ponieważ chroni układ pokarmowy przed wyjałowieniem, zachowując jego naturalną barierę ochronną. Ponadto Enterol wpływa na minimalizację wystąpienia biegunek, które mogą się pojawić po zakończeniu stosowania terapii antybiotykiem.

Stosowanie Enterolu jest bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Skraca on czas trwania biegunki i działa profilaktycznie, zapobiegając wystąpieniu rozwolnienia w trakcie żywienia dojelitowego. Enterol ma również działanie hamujące wirusy, które mogą wywołać biegunki.

Skuteczność Enterolu wynika z zastosowania w jego składzie substancji aktywnej Sacharomyces boulardii, czyli liofilizowanych drożdży. Dzięki nim lek jest odporny na działanie soku żołądkowego i soków jelitowych. Pozostaje również niewrażliwy na większość antybiotyków i sulfanoidy. Działanie Enterolu rozpoczyna się w świetle jelita, gdzie hamuje efekty działania toksyn bakteryjnych i ma właściwości przeciwbakteryjne.

Kiedy nie stosować leku Enterol?

Zasadniczym przeciwwskazaniem przed przyjmowaniem leku Enterol jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik zawarty w preparacie. Ponadto nie powinno się go stosować u pacjentów, którzy mają założone wkłucia do żyły centralnej. Dokładny opis zaleceń i przeciwwskazań do stosowania Enterolu znajduje się w ulotce dla pacjentów.