Poradnik
Ibupar

IBUPAR

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Ibupar 200 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibupar 200 mg, 10 tabletek
5,09 zł
Ibupar Forte, 400 mg, 20 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Ibupar Forte, 400 mg, 20 tabletek powlekanych
10,29 zł
1 - 2 z 2 produktów

Ibupar

Substancją czynną leku Ibupar jest ibuprofen. Produkt dostępny jest bez recepty i zalecany w łagodzeniu bólów o różnym pochodzeniu, w tym głowy, stawów, mięśni, kości, nerwobólach oraz bólach pourazowych. Stosuje się go również w przypadku gorączki, objawów przeziębienia, grypy oraz przy bolesnych miesiączkach. Ibupar występuje w postaci tabletek w opakowaniach różnej wielkości, w tym również w wersji Forte.

Przeciwwskazaniami do przyjmowania leku jest uczulenie na którykolwiek składnik leku, a także występowanie chorób, w tym niewydolności serca, niewydolności wątroby lub nerek, choroby wrzodowej żołądka bądź dwunastnicy, astmy oraz skazy krwotocznej. Nie zaleca się przyjmowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Wszelkie dodatkowe informacje zostały opisane na ulotce dołączonej do opakowania. Nie należy przekraczać maksymalnej, dziennej dawki leku wynoszącej 1200 mg.

 

Czym jest ibuprofen?

 

Występujący jako główny składnik Ibuparu ibuprofen należy do dużej rodziny niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ta pochodna kwasu propionowego została po raz pierwszy wprowadzona do powszechnego leczenia w latach 60. ubiegłego wieku. Dzisiaj dostępny jest pod różnymi postaciami m.in. tabletek czy proszku do rozpuszczania. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Posiada również zdolność do hamowania agregacji płytek krwi.

Mechanizm tego organicznego związku chemicznego polega na blokowaniu aktywności cyklooksygenazy (COX). Jest to enzym, który odpowiada za syntezę prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Opisano dwie izoformy cyklooksygenazy - COX-1 oraz COX-2. Pierwsza z nich obecna jest w wielu tkankach ludzkiego organizmu, m.in. w nerkach, żołądku, naczyniach krwionośnych oraz płytkach krwi. Druga z kolei związana jest z procesem zapalnym, a jej stężenie znacznie zwiększa się w momencie zakażenia. Ibuprofen działa na obie te izoformy. Warto jednak zaznaczyć, że hamowanie COX-1 działa przeciwagregacyjnie, a blokowanie COX-2 hamuje prostaglandyny, co z kolei przekłada się na działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Ibuprofen jest szybko wchłaniany z żołądka oraz jelita cienkiego. Największe jego stężenie we krwi obserwuje się po upływie 1-2 godzin. Należy jednak pokreślić, że szybkość wchłaniania zależy od postaci leku, która została przyjęta.

Jak powstają bóle głowy?

Ból głowy jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych i częstych dolegliwości, z jakimi boryka się człowiek. Może powstawać samoistnie lub być wywołany różnymi chorobami. Większość populacji cierpi na napięciowy ból głowy, mogący mieć różne pochodzenie. Najczęściej występują one głównie u kobiet w wieku 25-35 lat. Jest to związane z dynamicznymi zmianami gospodarki hormonalnej. Może pojawić się pod wpływem wielu czynników, w tym m.in. biologicznych, fizjologicznych, psychologicznych (np. stres, napięcie nerwowe) lub atmosferycznych.

Bólom głowy często towarzyszą również inne objawy, w tym nudności i wymioty, nadwrażliwość na światło, zapachy i dźwięki. Leczenie tych nieprzyjemnych dolegliwości często nie jest skuteczne. Ulgę przynosi przyjmowanie NLPZ, w tym np. Ibuparu, wykonywanie ćwiczeń relaksujących czy aromaterapia z użyciem naturalnych olejków eterycznych.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Informacje prawne
Pomocne linki