Poradnik
Pyralgina

PYRALGINA

Znalezione produkty : 6
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Pyralgina 500 mg, 12 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Pyralgina 500 mg, 12 tabletek
14,99 zł
Pyralgina 500 mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Pyralgina 500 mg, 50 tabletek
36,67 zł
Pyralgina 500 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Pyralgina 500 mg, 20 tabletek
20,29 zł
Pyralgina Gorączka 500 mg, 6 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Pyralgina Gorączka 500 mg, 6 saszetek
15,09 zł
Pyralgina Termo Hot, plaster rozgrzewający, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Pyralgina Termo Hot, plaster rozgrzewający, 1 sztuka
3,89 zł
Pyralgina 500 mg, 6 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Pyralgina 500 mg, 6 tabletek
9,79 zł
1 - 6 z 6 produktów

Pyralgina – na ból o dużym nasileniu i gorączkę

Uporczywy ból to uczucie, które dotyka wielu z nas. Ta przykra dolegliwość ma jednak swoje zadanie – komunikuje nam bowiem, że z naszym organizmem coś się dzieje. Jest jednym z głównych symptomów stanów chorobowych, choć nie tylko. Może również świadczyć o naturalnych procesach zachodzących w organizmie albo o przeciążeniu wywołanym nadmiarem ćwiczeń fizycznych. Kiedy inne środki przeciwbólowe są przeciwwskazane albo okazują się nieskuteczne, warto sięgnąć po lek o większej sile. Tego typu preparatem jest Pyralgina, której zadaniem jest łagodzenie bólu o dużym nasileniu i obniżenie gorączki.

Co zawiera i jak działa Pyralgina?

Pyralgina to nieopioidowy lek przeciwbólowy. Substancja czynna preparatu, metamizol, należy do grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwgorączkowym i łagodzącym silny ból. Składnik ten wykazuje stosunkowo słabe właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo działa delikatnie uspokajająco i rozkurczowo na mięśnie gładkie. Metamizol jest substancją łatwo rozpuszczającą się w wodzie. Mechanizm jego działania polega na blokowaniu aktywności cyklooksygenazy, czyli enzymu, który odpowiada za powstawanie związków chemicznych stanowiących miejscowe informatory komórkowe. Proces ten uniemożliwia syntezę prostaglandyn (hormonów powstających w wyniku pobudzenia nerwowego), co w efekcie prowadzi do złagodzenia objawów stanu zapalnego.

Pyralgina na gorączkę i nie tylko

Gorączka to przykry stan towarzyszący infekcjom polegający na podwyższeniu temperatury ciała. Mówimy o niej, gdy termometr wskaże nam 38°C lub więcej. Gorączka męczy i osłabia nasz organizm, przez co nie pozwala na normalne funkcjonowanie. W takim przypadku można sięgnąć po leki mające na celu zbicie podwyższonej temperatury. Jeśli stan nie poprawi się albo gorączka wciąż będzie rosła, warto sięgnąć po Pyralginę.

Dzięki zawartej w składzie substancji aktywnej można zastosować Pyralginę na ból głowy (również migrenowy), a także na dolegliwości bólowe ze strony innych części ciała. Lek ten wykazuje silne działanie. Pyralgina może być stosowana zarówno w bólach sporadycznych, jak i przewlekłych.

Pyralgina w plastrach i saszetkach

Oprócz Pyralginy w formie tabletek w asortymencie Gemini dostępne są także plastry rozgrzewające, które stosuje się w przypadku wystąpienia bólu pleców, szyi, ramion oraz w bólach reumatycznych. Przykleja się je w miejscu dolegliwości i pozostawia na 10-12 godzin. Pyralgina w saszetkach sprawdzi się natomiast podczas leczenia gorączki. Może być również stosowana jako silny środek przeciwbólowy i stanowić alternatywę dla tabletek.

Kategorie powiązane z marką PYRALGINA
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki