Kategorie

PYRALGINA

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Pyralgina Termo Hot, plaster rozgrzewający, 1 sztuka - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina Termo Hot, plaster rozgrzewający, 1 sztuka

3,69 zł
Pyralgina 500 mg, 12 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina 500 mg, 12 tabletek

12,19 zł
Pyralgina Gorączka 500 mg, 6 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina Gorączka 500 mg, 6 saszetek

11,79 zł
Pyralgina 500 mg, 6 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina 500 mg, 6 tabletek

7,49 zł
Pyralgina 500 mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina 500 mg, 50 tabletek

32,59 zł
Pyralgina 500 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Pyralgina 500 mg, 20 tabletek

16,19 zł

Pyralgina – na ból o dużym nasileniu i gorączkę

Uporczywy ból to uczucie, które dotyka wielu z nas. Ta przykra dolegliwość ma jednak swoje zadanie – komunikuje nam bowiem, że z naszym organizmem coś się dzieje. Jest jednym z głównych symptomów stanów chorobowych, choć nie tylko. Może również świadczyć o naturalnych procesach zachodzących w organizmie albo o przeciążeniu wywołanym nadmiarem ćwiczeń fizycznych. Kiedy inne środki przeciwbólowe są przeciwwskazane albo okazują się nieskuteczne, warto sięgnąć po lek o większej sile. Tego typu preparatem jest Pyralgina, której zadaniem jest łagodzenie bólu o dużym nasileniu i obniżenie gorączki.

Co zawiera i jak działa Pyralgina?

Pyralgina to nieopioidowy lek przeciwbólowy. Substancja czynna preparatu, metamizol, należy do grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwgorączkowym i łagodzącym silny ból. Składnik ten wykazuje stosunkowo słabe właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo działa delikatnie uspokajająco i rozkurczowo na mięśnie gładkie. Metamizol jest substancją łatwo rozpuszczającą się w wodzie. Mechanizm jego działania polega na blokowaniu aktywności cyklooksygenazy, czyli enzymu, który odpowiada za powstawanie związków chemicznych stanowiących miejscowe informatory komórkowe. Proces ten uniemożliwia syntezę prostaglandyn (hormonów powstających w wyniku pobudzenia nerwowego), co w efekcie prowadzi do złagodzenia objawów stanu zapalnego.

Pyralgina na gorączkę i nie tylko

Gorączka to przykry stan towarzyszący infekcjom polegający na podwyższeniu temperatury ciała. Mówimy o niej, gdy termometr wskaże nam 38°C lub więcej. Gorączka męczy i osłabia nasz organizm przez co nie pozwala na normalne funkcjonowanie. W takim przypadku można sięgnąć po leki mające na celu zbicie podwyższonej temperatury. Jeśli stan nie poprawi się albo gorączka wciąż będzie rosła, warto sięgnąć po Pyralginę.

Dzięki zawartej w składzie substancji aktywnej można zastosować Pyralginę na ból głowy (również migrenowy), a także na dolegliwości bólowe ze strony innych części ciała. Lek ten wykazuje silne działanie. Pyralgina może być stosowana zarówno w bólach sporadycznych, jak i przewlekłych.

Pyralgina w plastrach i saszetkach

Oprócz Pyralginy w formie tabletek w asortymencie naszej apteki dostępne są także plastry rozgrzewające, które stosuje się w przypadku wystąpienia bólu pleców, szyi, ramion oraz w bólach reumatycznych. Przykleja się je w miejscu dolegliwości i pozostawia na 10-12 godzin. Pyralgina w saszetkach sprawdzi się natomiast podczas leczenia gorączki. Może być również stosowana jako silny środek przeciwbólowy i stanowić alternatywę dla tabletek.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Smak
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego