Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa jest produktem przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych. Może być stosowana w czasie przeprowadzania domowych inhalacji (w tym parowych), nebulizacji, płukaniu ust oraz gardła i zatok, a także w urządzeniach do nawilżania i generatorach aerozoli. Zabłocka mgiełka solankowa jest odpowiednia również do stosowania w mini tężniach. W zależności od wykorzystywanego do rozpylania urządzenia może być używana nierozcieńczona bądź po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1 dawka mgiełki solankowej dr Zabłockiej do 2 dawek wody.
Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa posiada wysokie stężenie jodu, który powoduje rozrzedzenie zalegającego śluzu. Produkt zawiera również 50 innych pierwiastków – łagodzący podrażnienia i ułatwiający oddychanie brom, działające przeciwzapalnie wapń oraz magnez.
Stosowanie mgiełki zapewnia ujemne jonizowanie powietrza, nawilża i oczyszcza powietrze z alergenów, podnosi komfort oddychania.
Solanka wydobywana jest w Dębowcu koło Skoczowa spod powierzchni ziemi na głębokości ponad 500 metrów. Skład mgiełki wyróżnia się wyjątkowo wysoką mineralizacją, która charakterystyczna jest dla produktów pochodzenia morskiego. W dużym stężeniu występują nie tylko jony wapnia, magnezu, jodu i bromu, lecz również boru, krzemu, selenu i około 50 innych biopierwiastków. Ponadto składniki mineralne znajdują się w stanie równowagi chemicznej, co sprzyja ich przenikaniu do organizmu. Przeprowadzając domowe inhalacje z użyciem mgiełki solankowej, można z powodzeniem zrekonstruować w domowych warunkach nadmorski klimat.
Produktem często stosowanym do inhalacji i nebulizacji jest sól fizjologiczna, będąca 0,9% roztworem soli fizjologicznej. Mgiełka solankowa Zabłocka posiada większe stężenie – około 3% soli, a także inne pierwiastki m.in. jod, brom, wapń oraz magnez.
Zawartość ważniejszych składników: jod > 100 mg/l, brom > 120 mg/l, magnez > 400 mg/l, wapń > 800 mg/l, NaCl 3%.
Zabłocka mgiełka solankowa zawiera następujące składniki aktywne: jod, brom, wapń, magnez.