Zabłocka, mgiełka solankowa jodowo-bromowa, 950 ml

Zabłocka, mgiełka solankowa jodowo-bromowa, 950 ml

Kategorie

Zabłocka, mgiełka solankowa jodowo-bromowa, 950 ml

Cena jednostkowa: 1,37 zł za 100 mililitrów

Cena
12,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa jest produktem przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych. Może być stosowana w czasie przeprowadzania domowych inhalacji (w tym parowych), nebulizacji, płukaniu ust oraz gardła i zatok, a także w urządzeniach do nawilżania i generatorach aerozoli. Zabłocka mgiełka solankowa jest odpowiednia również do stosowania w mini tężniach. W zależności od wykorzystywanego do rozpylania urządzenia może być używana nierozcieńczona bądź po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1 dawka mgiełki solankowej dr Zabłockiej do 2 dawek wody.

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa – działanie 

Zabłocka mgiełka solankowa jodowo-bromowa posiada wysokie stężenie jodu, który powoduje rozrzedzenie zalegającego śluzu. Produkt zawiera również 50 innych pierwiastków – łagodzący podrażnienia i ułatwiający oddychanie brom, działające przeciwzapalnie wapń oraz magnez.

Stosowanie mgiełki zapewnia ujemne jonizowanie powietrza, nawilża i oczyszcza powietrze z alergenów, podnosi komfort oddychania.

Solanka wydobywana jest  w Dębowcu koło Skoczowa spod powierzchni ziemi na głębokości ponad 500 metrów. Skład mgiełki wyróżnia się wyjątkowo wysoką mineralizacją, która charakterystyczna jest dla produktów pochodzenia morskiego. W dużym stężeniu występują nie tylko jony wapnia, magnezu, jodu i bromu, lecz również boru, krzemu, selenu i około 50 innych biopierwiastków. Ponadto składniki mineralne znajdują się w stanie równowagi chemicznej, co sprzyja ich przenikaniu do organizmu. Przeprowadzając domowe inhalacje z użyciem mgiełki solankowej, można z powodzeniem zrekonstruować w domowych warunkach nadmorski klimat.

Produktem często stosowanym do inhalacji i nebulizacji jest sól fizjologiczna, będąca 0,9% roztworem soli fizjologicznej. Mgiełka solankowa Zabłocka posiada większe stężenie – około 3% soli, a także inne pierwiastki m.in. jod, brom, wapń oraz magnez.

Zastosowanie

 • Domowe inhalacje i nebulizacje.
 • Inhalacje parowe.
 • Płukanie ust i gardła.
 • Nawilżanie i oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach.

Sposób użycia

 • Inhalacje i nebulizacje: przeprowadzaj z użyciem urządzeń do tego przeznaczonych zgodnie z zaleceniami określonymi w instrukcji obsługi urządzenia. Zwykle wykonuje się od 1 do kilku inhalacji/nebulizacji w ciągu dnia.
 • Parówki: doprowadź mgiełkę do wrzenia, a następnie nakryj głowę ręcznikiem i pochyl się nad garnkiem. Wdychaj unoszące się opary mgiełki.
 • Płukanie ust i gardła: płucz mgiełką solankową usta i gardło kilka razy w ciągu dnia, szczególnie po posiłkach i przed pójściem spać.
 • Nawilżanie oraz jonizowanie powietrza w pomieszczeniach: stosuj mgiełkę zgodnie z instrukcjami użycia wskazanymi przez producenta urządzeń do nawilżania, fontann, mini-tężni lub generatorów aerozolu. Upewnij się, że instrukcja stosowania urządzenia nie wyklucza wykorzystywania do rozpylania roztworów solankowych.

Składniki (INCI)

Zawartość ważniejszych składników: jod > 100 mg/l, brom > 120 mg/l, magnez > 400 mg/l, wapń > 800 mg/l, NaCl 3%.

Aktywne składniki - Zabłocka mgiełka solankowa 

Zabłocka mgiełka solankowa zawiera następujące składniki aktywne: jod, brom, wapń, magnez.

Dodatkowe informacje

 • Mgiełka posiada swoisty zapach i słony smak, jest bezbarwna. Zmiana zapachu, koloru i smaku mgiełki wraz z upływem czasu jest naturalna i wynika z zachodzących w niej reakcji chemicznych. Zmiany te nie wpływają na wartość i właściwości mgiełki.
 • Zabłocka mgiełka solankowa zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów zaliczona została do wód leczniczych.
 • Przeciwwskazaniami do stosowania mgiełki są: ostre oraz przewlekłe choroby, a także nieżyty w okresie zaostrzeń, wymagająca leczenia operacyjnego, bądź upośledzona drożność, choroby nowotworowe, schorzenia związane z niewydolnością krążenia, gruźlica płuc, astma oskrzelowa w zaawansowanym stadium, nadczynność tarczycy, choroby zagrożone krwawieniem oraz krwiopluciem.
 • Produkt polski, wydobywany w Dębowcu koło Skoczowa, z głębokości około 500 metrów poniżej poziomu morza.
 • Produkt naturalny.
 • Bez konserwantów i środków zapachowych.
 • Odczyn pH mgiełki solankowej wynosi: 7.

Cechy produktu

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego