Kategorie

Acard

Acard - w profilaktyce chorób układu krążenia

O przeciwbólowych i przeciwzapalnych właściwościach kwasu acetylosalicylowego wiadomo już od dawna. To właśnie na jego bazie powstał Acard Lek, który jest przeznaczony do profilaktycznego stosowania w chorobach grożących powstaniem zatorów i zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi.

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Acard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu

Acard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych

19,59 zł
Acard 75 mg, 120 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu

Acard 75 mg, 120 tabletek dojelitowych

20,39 zł
Acard 75 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu

Acard 75 mg, 60 tabletek dojelitowych

9,59 zł

Lek rekomendowany przez kardiologów

Acard zawiera kwas acetylosalicylowy, który skutecznie przeciwdziała tworzeniu się skrzepów krwi. Co więcej, preparat zapobiega także wytrącaniu się blaszek miażdżycowych w obrębie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki działaniu przeciwzakrzepowemu oraz przeciwzawałowemu jest polecany w profilaktyce zawałów serca, miażdżycy oraz udarów mózgu.

Zanim sięgniemy po lek, warto zapoznać się z treścią ulotki. Codzienne stosowanie preparatu acard może zmniejszać ryzyko zawału serca i udaru nawet o połowę, jednak jego przyjmowanie może wywołać działanie niepożądane. Z tego względu wcześniej warto zasięgnąć fachowej porady lekarskiej – lekarz ustali dawkę kwasu acetylosalicylowego, która będzie bezpieczna dla naszego organizmu.

Acard

Skuteczność leku Acard wynika z obecności kwasu acetylosalicylowego w składzie, który sprawia, że nie dochodzi do agregacji (zlepiania się) płytek krwi. Acard jest przeznaczony do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w przypadku wystąpienia chorób, grożących powstawaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Kiedy stosować lek Acard?

Acard jest lekiem przeznaczonym do stosowania u osób dużego ryzyka w celu przeciwdziałania zawałowi serca, a także w świeżym zawale serca lub przy podejrzeniu świeżego zawału serca. Ponadto stosuje się go w przypadku niestabilnej choroby wieńcowej, zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych, a także w zapobieganiu powtórnemu zawałowi, zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych oraz zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc. Lek Acard zaleca się również pacjentom po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach (jak plastyka naczyń wieńcowych czy wszczepienie pomostów aortowo-wieńcowych). Może być przyjmowany także w celu zapobiegania napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu, również u pacjentów po ich przebyciu.

Działanie leku Acard

Składnikiem aktywnym leku jest kwas acetylosalicylowy, którego działanie zmniejsza agregację płytek krwi. Przeznaczony jest do stosowania u osób z chorobami, które grożą powstawaniem zatorów w naczyniach krwionośnych i zakrzepów. Tabletki leku Acard są dojelitowe i mają otoczkę, która sprawia, że nie rozpadają się w żołądku. Dzięki temu zmniejsza się działania drażniące składnika aktywnego na błonę śluzową żołądka. Charakterystyczny kształt tabletek ‒ lek Acard jest dostępny w postaci tabletek w kształcie serca ‒ ułatwia pamiętanie o przyjęciu leku.

Przyjmowanie leku Acard w ciąży

Jak możemy przeczytać w ulotce – jeśli pacjentka jest w ciąży albo przypuszcza, że może być lub też w sytuacji, kiedy planuje mieć dziecko – przed rozpoczęciem stosowania leku Acard powinna ona porozmawiać z lekarzem. Preparat może przyjmować w pierwszych sześciu miesiącach ciąży tylko po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Stosowanie leku w ostatnim trymestrze jest przeciwwskazane, ponieważ może spowodować komplikacje u matki oraz dziecka.

Kiedy nie stosować leku Acard?

Podstawowym przeciwwskazaniem do przyjmowania Acardu jest uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub pozostałe składniki leku. Nie powinni go stosować również pacjenci, u których pojawiły się tak zwane napady astmy aspirynowej, które były wywołane salicylanami lub substancjami o zbliżonym działaniu (w szczególności niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi). Ponadto nie mogą go stosować dzieci poniżej 12. roku życia z infekcjami wirusowymi. Nie zaleca się także przyjmowania Acardu przez pacjentów, u których stwierdzono: skazę krwotoczną, czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolność nerek, ciężką niewydolność wątroby.

Stosowanie leku Acard powinno być zgodne z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta. Ponadto przed pierwszym przyjęciem leku należy podjąć konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego