Poradnik

Acard

Acard - w profilaktyce chorób układu krążenia

O przeciwbólowych i przeciwzapalnych właściwościach kwasu acetylosalicylowego wiadomo już od dawna. To właśnie na jego bazie powstał Acard Lek, który jest przeznaczony do profilaktycznego stosowania w chorobach grożących powstaniem zatorów i zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Acard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych
23,09 zł
Acard 75 mg, 120 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acard 75 mg, 120 tabletek dojelitowych
29,99 zł
Acard 75 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Acard 75 mg, 60 tabletek dojelitowych
15,09 zł
1 - 3 z 3 produktów

Lek rekomendowany przez kardiologów

Acard zawiera kwas acetylosalicylowy, który skutecznie przeciwdziała tworzeniu się skrzepów krwi. Co więcej, preparat zapobiega także wytrącaniu się blaszek miażdżycowych w obrębie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki działaniu przeciwzakrzepowemu oraz przeciwzawałowemu jest polecany w profilaktyce zawałów serca, miażdżycy oraz udarów mózgu.

Zanim sięgniemy po lek, warto zapoznać się z treścią ulotki. Codzienne stosowanie preparatu acard może zmniejszać ryzyko zawału serca i udaru nawet o połowę, jednak jego przyjmowanie może wywołać działanie niepożądane. Z tego względu wcześniej warto zasięgnąć fachowej porady lekarskiej – lekarz ustali dawkę kwasu acetylosalicylowego, która będzie bezpieczna dla naszego organizmu.

Acard

Skuteczność leku Acard wynika z obecności kwasu acetylosalicylowego w składzie, który sprawia, że nie dochodzi do agregacji (zlepiania się) płytek krwi. Acard jest przeznaczony do długotrwałego, profilaktycznego stosowania w przypadku wystąpienia chorób, grożących powstawaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Kiedy stosować lek Acard?

Acard jest lekiem przeznaczonym do stosowania u osób dużego ryzyka w celu przeciwdziałania zawałowi serca, a także w świeżym zawale serca lub przy podejrzeniu świeżego zawału serca. Ponadto stosuje się go w przypadku niestabilnej choroby wieńcowej, zarostowej miażdżycy tętnic obwodowych, a także w zapobieganiu powtórnemu zawałowi, zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych oraz zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc. Lek Acard zaleca się również pacjentom po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach (jak plastyka naczyń wieńcowych czy wszczepienie pomostów aortowo-wieńcowych). Może być przyjmowany także w celu zapobiegania napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu, również u pacjentów po ich przebyciu.

Działanie leku Acard

Składnikiem aktywnym leku jest kwas acetylosalicylowy, którego działanie zmniejsza agregację płytek krwi. Przeznaczony jest do stosowania u osób z chorobami, które grożą powstawaniem zatorów w naczyniach krwionośnych i zakrzepów. Tabletki leku Acard są dojelitowe i mają otoczkę, która sprawia, że nie rozpadają się w żołądku. Dzięki temu zmniejsza się działania drażniące składnika aktywnego na błonę śluzową żołądka. Charakterystyczny kształt tabletek ‒ lek Acard jest dostępny w postaci tabletek w kształcie serca ‒ ułatwia pamiętanie o przyjęciu leku.

Przyjmowanie leku Acard w ciąży

Jak możemy przeczytać w ulotce – jeśli pacjentka jest w ciąży albo przypuszcza, że może być lub też w sytuacji, kiedy planuje mieć dziecko – przed rozpoczęciem stosowania leku Acard powinna ona porozmawiać z lekarzem. Preparat może przyjmować w pierwszych sześciu miesiącach ciąży tylko po uprzedniej konsultacji lekarskiej. Stosowanie leku w ostatnim trymestrze jest przeciwwskazane, ponieważ może spowodować komplikacje u matki oraz dziecka.

Kiedy nie stosować leku Acard?

Podstawowym przeciwwskazaniem do przyjmowania Acardu jest uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub pozostałe składniki leku. Nie powinni go stosować również pacjenci, u których pojawiły się tak zwane napady astmy aspirynowej, które były wywołane salicylanami lub substancjami o zbliżonym działaniu (w szczególności niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi). Ponadto nie mogą go stosować dzieci poniżej 12. roku życia z infekcjami wirusowymi. Nie zaleca się także przyjmowania Acardu przez pacjentów, u których stwierdzono: skazę krwotoczną, czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolność nerek, ciężką niewydolność wątroby.

Stosowanie leku Acard powinno być zgodne z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta. Ponadto przed pierwszym przyjęciem leku należy podjąć konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki