Poradnik
Febrisan

Febrisan

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Febrisan (750 mg + 60 mg + 10 mg)/ 5 g, proszek musujący, 16 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Top
Produkt apteczny
Febrisan (750 mg + 60 mg + 10 mg)/ 5 g, proszek musujący, 16 saszetek
18,99 zł
1 - 1 z 1 produktów

Febrisan

Uciążliwe przeziębienie i grypa

Przeziębienie i grypa to dwa schorzenia, które dotykają każdego z nas i to niekiedy wielokrotnie w ciągu całego roku kalendarzowego. Najbardziej jesteśmy na nie narażeni w porach przejściowych, gdy warunki atmosferyczne zmieniają się gwałtownie i nietrudno o infekcje. Objawy są podobne, ale bardzo dokuczliwe. Poradzić sobie możemy zarówno domowymi sposobami, jak i stosując powszechnie dostępne leki, w tym Febrisan.

Febrisan – skuteczna walka z objawami

Febrisan bazuje na unikalnym połączeniu trzech składników, paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C, dzięki czemu radzi sobie ze zwalczaniem objawów zarówno przeziębienia, jak i grypy. Paracetamol daje dużą ulgę w bólach gardła, głowy oraz mięśniowo-stawowych. Wykazuje działanie nie tylko przeciwbólowe, ale i przeciwgorączkowe. Z kolei fenylefryna to substancja odpowiedzialna za obkurczanie obwodowych naczyń krwionośnych. Jej obecność w preparacie Febrisan skutkuje zmniejszeniem obrzęków i przekrwienia błony śluzowej, dzięki czemu szybciej mija katar, a pacjenci odczuwają ulgę, ponieważ zostaje udrożniony, zatkany dotąd nos.

W okresie zarówno przeziębienia, jak i grypy, organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. To ona wpływa na sprawniejsze funkcjonowanie układu odpornościowego.

Nie tylko farmaceutyki

Poza stosowaniem leków, jak Febrisan, które mają na celu szybkie zwalczenie pierwszych i najbardziej uciążliwych objawów, warto skorzystać z domowych sposobów. Przede wszystkim odpoczynek i wygrzewanie się w łóżku, bez podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej. Pomieszczenia, w których przebywamy muszą być regularnie wietrzone i nawilżane, bo suche powietrze, z nagromadzonymi mikrobami, pogłębia objawy, powoduje dalsze zatykanie nosa, odczuwanie suchości błon śluzowych, a takie środowisko sprzyja kolejnym infekcjom.

Gdy przeziębienie bądź grypa utrzymują się przez dłuższy czas i nie poddają leczeniu objawowemu, konieczna jest wizyta lekarska, bowiem zamaskowane objawy mogą z czasem dać znać o sobie, jeszcze trudniejszym do zwalczenia schorzeniem.