Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.
Hydrokortyzon to substancja lecznicza o wyjątkowo szerokim zastosowaniu. Zalecana jest zarówno pacjentom, którzy zmagają się z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry jak i tym, którzy cierpią na reumatyzm. Czym jest hydrokortyzon i przez kogo może być stosowany?
Hydrokortyzon to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Hydrokortyzon w postaci naturalnej znajduje się w korze nadnerczy; jako lek pozyskiwany jest w sposób syntetyczny i należy do grupy leków zwanych glikokortykosteroidami. Hydrokortyzon jest produkowany najczęściej w postaci maści. Oprócz wcześniej wymienionych właściwości hydrokortyzon działa również przeciwreumatycznie i doskonale sprawdza się w leczeniu tego typu dolegliwości bólowych
Najczęściej leki zawierające hydrokortyzon są przepisywane osobom, które zmagają się na co dzień z różnego rodzaju alergiami. Najczęściej chodzi o alergie skórne i astmę, jednak lek jest skuteczny także w łagodzeniu przebiegu atopowego zapalenia skóry. Hydrokortyzon jest zresztą popularny w leczeniu różnych chorób skórnych – lekarze przepisują go również pacjentom walczącym z liszajem płaskim, toczniem rumieniowatym czy łojotokowym zapaleniem skóry). Hydrokortyzon stosuje się także w leczeniu: pierwotnej i wtórnej niedoczynności nadnerczy, w przypadku ukąszenia pacjenta przez niektóre owady (zredukowanie dolegliwości bólowych w sytuacji, gdy dana osoba jest uczulona na jad owada). Hydrokortyzon, jest także stosowany przy oparzeniach I i II stopnia. Hydrokortyzon w postaci kremu lub maści stosuje się miejscowo, bezpośrednio na chory fragment skóry. Częstotliwość zależy głównie od wskazań lekarza. W aptekach można kupić także hydrokortyzon bez recepty – najczęściej w postaci łatwych w stosowaniu kremu czy maści.