Poradnik
Hydrokortyzon

Hydrokortyzon

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Hydrocort 5 mg/ g, maść, 20 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Hydrocort 5 mg/ g, maść, 20 g
10,09 zł
Maxicortan 10 mg/ g, krem, 15 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Maxicortan 10 mg/ g, krem, 15 g
15,19 zł
Hemkortin-HC 10 mg + 10 mg, czopki doodbytnicze, 12 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Hemkortin-HC 10 mg + 10 mg, czopki doodbytnicze, 12 sztuk
40,49 zł
Proktosedon, czopki doodbytnicze, 12 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Proktosedon, czopki doodbytnicze, 12 sztuk
39,59 zł
Zovirax Duo (50 mg + 10 mg)/ g, krem, 2 g  - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Zovirax Duo (50 mg + 10 mg)/ g, krem, 2 g
32,09 zł
1 - 5 z 5 produktów

Hydrokortyzon

Hydrokortyzon to substancja lecznicza o wyjątkowo szerokim zastosowaniu. Zalecana jest zarówno pacjentom, którzy zmagają się z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry jak i tym, którzy cierpią na reumatyzm. Czym jest hydrokortyzon i przez kogo może być stosowany?

Właściwości hydrokortyzonu

Hydrokortyzon to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Hydrokortyzon w postaci naturalnej znajduje się w korze nadnerczy; jako lek pozyskiwany jest w sposób syntetyczny i należy do grupy leków zwanych glikokortykosteroidami. Hydrokortyzon jest produkowany najczęściej w postaci maści. Oprócz wcześniej wymienionych właściwości hydrokortyzon działa również przeciwreumatycznie i doskonale sprawdza się w leczeniu tego typu dolegliwości bólowych

Hydrokortyzon: stosowanie

Najczęściej leki zawierające hydrokortyzon są przepisywane osobom, które zmagają się na co dzień z różnego rodzaju alergiami. Najczęściej chodzi o alergie skórne i astmę, jednak lek jest skuteczny także w łagodzeniu przebiegu atopowego zapalenia skóry. Hydrokortyzon jest zresztą popularny w leczeniu różnych chorób skórnych – lekarze przepisują go również pacjentom walczącym z liszajem płaskim, toczniem rumieniowatym czy łojotokowym zapaleniem skóry). Hydrokortyzon stosuje się także w leczeniu: pierwotnej i wtórnej niedoczynności nadnerczy, w przypadku ukąszenia pacjenta przez niektóre owady (zredukowanie dolegliwości bólowych w sytuacji, gdy dana osoba jest uczulona na jad owada). Hydrokortyzon, jest także stosowany przy oparzeniach I i II stopnia. Hydrokortyzon w postaci kremu lub maści stosuje się miejscowo, bezpośrednio na chory fragment skóry. Częstotliwość zależy głównie od wskazań lekarza. W aptekach można kupić także hydrokortyzon bez recepty – najczęściej w postaci łatwych w stosowaniu kremu czy maści.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki