Ibum Express
Stan zapalny – jak powstaje i czym go zwalczać?
Gdy do organizmu dostają się różnego rodzaju patogeny, dochodzi do powstania stanu zapalnego. Jest to naturalna reakcja obronna, która ma na celu zwalczyć atakujące drobnoustroje. Przyczyn rozwoju stanu zapalnego może być całkiem sporo. Niekiedy to stosunkowo łatwa do opanowania sytuacja, innym razem zwiastun poważnych problemów ze zdrowiem.
Jak powstaje stan zapalny
Złożony proces obronno-naprawczy. To jego zadaniem jest uchronienie organizmu przed dostawaniem się do niego patogenów, efektywna walka z drobnoustrojami, które pokonały bariery ochronne i odbudowa komórek po przebytej infekcji. Jeśli patogeny pokonają pierwszą linię obrony, do organizmu dostają się przez skórę i błonę śluzową, która wyścieła poszczególne narządy. W kolejnym etapie walczą leukocyty, które działają dwojako. Albo zwalczają intruza, albo wytwarzają przeciwciała mające je zabić.
Stan zapalny jest zatem odpowiedzią na atak drobnoustrojów. Gdy dochodzi do jego powstania, już wiadomo, że w organizmie coś się dzieje. Układ immunologiczny pod wpływem uszkodzenia tkanek prowadzi do wytwarzania tkankowych hormonów stanu zapalnego. Wymienia się pośród nich chemotrieny, tromboksany, leukotrieny i prostaglandyny.
To one wywołują stan zapalny, który objawia się zaczerwieniem i obrzękiem, do czego przyczyniają się naczynia krwionośne. Do miejsca zaatakowanego przez patogen, drogą naczyń krwionośnych, dostaje się płyn wysiękowy i komórki obronne organizmu. Wtedy to wzrasta temperatura ciała. Stan zapalny powoduje odczuwanie bólu i tkliwość w miejscach zajętych chorobowo. Jeśli organizm nie jest w stanie samodzielnie zwalczyć infekcji, podaje się przeważnie niesteroidowe leki przeciwzapalne, do których należy między innymi Ibum Express.
Kiedy warto sięgnąć po Ibum Express?
Kiedy dochodzi do uszkodzenia tkanek, układ odpornościowy zaczyna wytwarzać substancje nazywane tkankowymi hormonami stanu zapalnego. Należą do nich między innymi prostaglandyny, chemotrieny czy tromboksany. Odpowiadają one za rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co prowadzi do wystąpienia obrzęków oraz zaczerwienień. Do miejsca, w którym pojawił się patogen, dostają się komórki obronne organizmu, których zadaniem jest pokonać zagrożenie. Za ich sprawą może dochodzić do podwyższenia temperatury ciała, która stanowi mocną broń w walce z patogenami. Stanowi zapalnemu towarzyszyć może zatem gorączka czy bóle różnego pochodzenia. Objawy te skutecznie utrudniają codzienne aktywności i mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Z myślą o ich łagodzeniu powstały nowoczesne leki przeciwzapalne takie jak Ibum Express, który szybko trafia w przyczynę problemu – stan zapalny.
Działanie Ibum Express
Ibum Express to kapsułki z płynnym ibuprofenem, które dzięki swojej postaci, zaczynają działać szybciej niż tradycyjna tabletka. Dzieje się tak, ponieważ miękka kapsułka rozpuszcza się błyskawicznie. W efekcie substancja czynna leku zostaje szybciej uwolniona do organizmu i prędko zwalcza przykre dolegliwości.
Zawarty w składzie preparatu ibuprofen stanowi pochodną kwasu propionowego i należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen stosuje się w celu łagodzenia: bólu głowy, mięśni, kości oraz stawów czy bolesnego miesiączkowania. Wykazuje on także działanie przeciwgorączkowe. Z tego powodu po Ibum Express można śmiało sięgnąć w celu obniżenia podwyższonej temperatury ciała. Ibuprofen ma również wpływ na kondycję stawów.
Działanie substancji zawartej w Ibum Express polega na selektywnym hamowaniu aktywności enzymów, które odpowiadają za syntezę czynników prozapalnych oraz bólowych. Dzięki temu skutecznie minimalizuje ona rozwój stanu zapalnego. Ponadto ibuprofen łagodzi skurcze macicy stanowiące przyczynę bolesnego miesiączkowania.
Ibum Express – dla kogo?
Zawarty w składzie leku Ibum Express ibuprofen to lek, który jest powszechnie stosowany w celu łagodzenia bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w przypadku wystąpienia gorączki. Po preparat ten mogą sięgać dzieci w wieku powyżej 12. roku życia i dorośli, u których nie występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie powinny go stosować osoby cierpiące na niewydolność serca, wątroby lub nerek. Przeciwwskazanie stanowi również astma oskrzelowa, ciąża oraz nadciśnienie. Nie należy także łączyć Ibum Express z innymi preparatami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.