Poradnik
Traumon

Traumon

Traumon

Kiedy stawy odmawiają posłuszeństwa

Zbyt intensywny trening, zmiany zwyrodnieniowe, reumatyzm – przyczyny bólu stawów są różne. W grę wchodzą również stłuczenia i skręcenia mięśni, a także ich naciągnięcie (np. poprzez niefortunnie wykonany ruch). W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po żel lub spray, który złagodzi dolegliwości. Jednym z takich specyfików jest Traumon.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Traumon 100 mg/g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Traumon 100 mg/g, żel, 100 g
36,49 zł
Traumon 100 mg/g, żel, 150 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Traumon 100 mg/g, żel, 150 g
50,44 zł
1 - 2 z 2 produktów

Przyczyny bólu

Przyczyny bólu mogą być różne. Niekiedy ból mięśni i stawów jest uwarunkowany genetycznie lub poprzez przewlekłą chorobę – tak jest w przypadku zmian zwyrodnieniowych, reumatyzmu, ale także np. przewlekłego stanu zapalnego mięśni. Nie zawsze przyczyny muszą być jednak aż tak poważne, zwłaszcza jeśli ból pojawił się nagle, w konkretnych okolicznościach. W takich sytuacjach ból może być spowodowany np. skręceniem czy stłuczeniem mięśnia (dotyczy to zwłaszcza osób, które dopiero zaczynają przygodę z określoną dyscypliną sportu lub zaawansowaną aktywnością fizyczną). Często dochodzi również do naciągnięcia mięśnia; przyczyną nie musi być nawet trening czy bieg, niekiedy wystarczy nieodpowiednie ułożenie kończyny (np. podczas wyskoku czy w tańcu). Jak sobie radzić w takich wypadkach? Czasami niezbędna okaże się wizyta u lekarza, jednak w dużej części przypadków wystarczy zastosowanie specjalnego żelu, takiego jak wspomniany już Traumon.

Traumon: na problemy z mięśniami i stawami

Może się wydawać, że nie ma leków, które znajdą zastosowanie w wielu wypadkach. Często jesteśmy sfrustrowani tym, że jedna czy dwie dolegliwości wymagają przyjmowania wielu różnych leków. Odwrotnie jest w przypadku Traumonu; produkowany jest w postaci żelu i sprayu i skutecznie działa w wielu różnych przypadkach (a przede wszystkim na ból mięśni i stawów, niezależnie od przyczyn jego powstania). Z racji tego, że Traumon jest w stanie nam pomóc w wielu sytuacjach, warto zawsze mieć go pod ręką, w tym w apteczce. Dobrym pomysłem jest również zabranie preparatu na wyjazd, zwłaszcza jeśli planujemy aktywny wypoczynek.

Skład preparatu, zastosowanie

Podstawowym składnikiem, jeśli chodzi o Traumon, jest substancja czynna – etofenamat. Występują również substancje pomocnicze (m.in. karbomer, a także woda oczyszczona). Etofenamat ma działanie zarówno przeciwzapalne, jak i przeciwbólowe; z tego względu może być nieoceniony w przypadku, gdy nie mamy możliwości szybkiego dostania się do lekarza. Żel stosuje się na obszar skóry objęty bólem i jego okolice. Należy wcierać go aż do całkowitego wchłonięcia. Spray zaleca się stosować analogicznie (spryskać obszar skóry objęty bólem).

Działanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Hamowanie aktywności cyklooksygenazy, wpływa na niwelowanie odczuwania bólu. Efektem zastosowania takich leków, jest także obniżanie gorączki oraz zmniejszanie obrzęków.

W niesteroidowych lekach przeciwzapalnych mogą występować różnego rodzaju substancje aktywne, i to od ich zawartości zależy, w jaki dokładnie sposób będzie działał wybrany preparat. Ze względu na obecność określonych składników, leki tej kategorii dzieli się na pochodne kwasów: salicylowego, fenylooctowego, propionowego, antranilowego, pochodne: alifatyczne i hetocykliczne, pirazolu, benzotiazyny, nafytloketonów oraz koksyby.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, do których zaliczany jest m.in. Traumon żel, mogą hamować syntezę czynnika reumatoidalnego. Kolejny sposób działania to zatrzymywanie aktywności enzymów odpowiedzialnych za degradację tkanki łącznej, a także hamowanie syntezy wolnych rodników. Spośród działań wymienia się również zapobieganie zlepianiu się płytek krwi.

Traumon żel - wskazania do stosowania

Ze względu na wymienione substancje aktywne zawarte w niesteroidowych lekach przeciwzapalnych, wskazania do stosowania mogą być różne. Pośród częstych problemów pacjentów pojawiają się bóle reumatyczne, stawów, mięśni, kręgosłupa, jak i dolegliwości związane z powstałymi urazami. W takich przypadkach może być stosowany Traumon żel, który wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.

Traumon żel to preparat, który może przynieść ulgę w chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, barkowych i kolanowych. Sprawdza się stosowany w reumatyzmie pozastawowym, gdy dokucza okolica krzyżowo-lędźwiowa i pojawia się ból. Ponadto w stanach chorobowych obejmujących tkanki miękkie okołostawowe. Traumon żel ze względu na swoją postać, ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, ponieważ stosowany jest na skórę. Wchłania się przez nią i gromadzi w tkankach zmienionych zapalnie, wywołując działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Kiedy można stosować niesteroidowe leki przeciwzapalne

Ze względu na opisany sposób działania, leki te znajdują swoje zastosowanie u osób będących po urazach, ale i zmagających się ze schorzeniami aparatu ruchu. To jednak nie wszystkie możliwości. Takie preparaty mogą być wykorzystywane w łagodzeniu dolegliwości bólowych o innym pochodzeniu, o nasileniu słabym do umiarkowanego. Sprawdzają się zatem w bólach głowy, w tym migrenowych, bólach zębów i dokuczliwym miesiączkowaniu.