Poradnik
Gaviscon

GAVISCON

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 48 tabletek do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne
Produkt apteczny
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 48 tabletek do rozgryzania i żucia
32,89 zł
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml
20,99 zł
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 24 tableteki do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 24 tableteki do rozgryzania i żucia
18,69 zł
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt niedostępny
Produkt apteczny - niedostępny
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 300 ml
29,19 zł
1 - 4 z 4 produktów

O marce Gaviscon

Gaviscon należy do międzynarodowego koncernu Reckitt Benckiser, którego początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Sama marka Gaviscon dostępna jest na rynku od ponad 40 lat, aby pomagać w problemach związanych z trawieniem, łagodzić zgagę i niestrawność.

Przeznaczenie produktów Gaviscon

Pełen napięcia tryb życia może bardzo niekorzystnie wpływać na zachowanie naszego żołądka. Nadużywanie kawy lub alkoholu, nieregularne posiłki (np. niepełnowartościowe przekąski w ciągu dnia, fast food na wieczór), długotrwały stres - to wszystko to dobrze znane praktyki dla tych z nas, którzy żyją w ciągłym biegu. Mogą one doprowadzić do poważnych problemów żołądkowych, przemieszczania się i cofania się kwasu do przełyku lub niekorzystną zmianę jego stężenia w żołądku. To z kolei może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych objawów, takich jak refluks, niestrawność, zgaga. W momencie wystąpienia podobnych dolegliwości, z pomocą mogą przyjść preparaty Gaviscon, które mają łagodzić objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, czyli zgagę, niestrawność i kwaśne odbijanie.

Lek Gaviscon potrafi szybko wchodzić w reakcję z kwasem solnym, którym wypełniony jest żołądek - to zasługa substancji czynnych w postaci alginianu sodu, węglanu wapnia i wodorowęglanu sodu. W wyniku tej reakcji powstaje alginianowy żel, który posiada obojętne pH. Ta ochronna warstwa ma jak najszybciej hamować reflux żołądkowo-przełykowy oraz łagodzić pieczenie i niwelować gorzki posmak – jak deklaruje producent – już po 3 minutach.

Jak stosować leki Gaviscon?

Produkty Gaviscon o miętowym smaku są dostępne na rynku w dwóch formach. Pierwsza to tabletki do rozgryzania i żucia. W sytuacji wystąpienia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (zgaga, odbijanie, niestrawność związana z refluksem), po posiłkach, w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami wskazującymi na refluksowe zapalenie przełyku, należy przyjąć nie więcej niż 4 tabletki na dobę (od 2 do 4) po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować na czczo.

Druga forma Gaviscon to zawiesina doustna. Dostępna jest na rynku jako gotowy produkt w butelce lub saszetki zawierające proszek, który po wymieszaniu w szklance ze 150 ml letniej wody tworzy zawiesinę gotową do wypicia od razu po przygotowaniu. Ten sposób podania zaleca się szczególnie tym, którzy mają silną zgagę z wymiotnymi odruchami przy przełykaniu. Oprócz tego, w przypadku zawiesiny obowiązują te same zalecenia, co przy tabletkach Gaviscon - preparat należy przygotowywać i spożywać po posiłkach i przed snem, do 4 razy na dobę, nie na czczo.

W składzie preparatów Gaviscon znajduje się węglan wapnia - działający zobojętniająco na niektóre inne leki - dlatego należy pamiętać o minimum dwugodzinnej przerwie czasowej pomiędzy przyjęciem preparatu a zaaplikowaniem innych środków leczniczych.

Przed użyciem leku warto zapoznać się ze wskazówkami dołączonymi do opakowania albo skonsultować stosowanie z lekarzem lub farmaceutą.

W obliczu powracających dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, co powoduje objawy i czy nie powinno się zmienić nawyków żywieniowych, np. jadać mniejsze posiłki, kontrolować wagę ciała, nie spieszyć się podczas jedzenia, spać w nocy na poduszkach (o ile ma się skłonność do nocnych objawów), unikać tłustych, pikantnych i kwaśnych potraw, odprężyć się przed jedzeniem (stres może zwalniać procesy trawienne) lub rzucić palenie. Jeśli problemem jest zbyt szybkie jedzenie, można spróbować odkładać sztućce na stół przed każdym kęsem. To wydłuży czas spożywania posiłku.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo