Kategorie

GAVISCON

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
Krótka data

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia KRÓTKA DATA

9,59 zł
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 48 tabletek do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 48 tabletek do rozgryzania i żucia

25,49 zł
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 24 tableteki do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 24 tableteki do rozgryzania i żucia

15,79 zł
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 300 ml

24,99 zł
Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml

16,79 zł
Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia - miniaturka zdjęcia produktu

Gaviscon o smaku mięty Tab 250 mg + 133,5 mg + 80 mg, 16 tabletek do rozgryzania i żucia

13,89 zł

O marce Gaviscon

Gaviscon należy do międzynarodowego koncernu Reckitt Benckiser, którego początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Sama marka Gaviscon dostępna jest na rynku od ponad 40 lat, aby pomagać w problemach związanych z trawieniem, łagodzić zgagę i niestrawność.

Przeznaczenie produktów Gaviscon

Pełen napięcia tryb życia może bardzo niekorzystnie wpływać na zachowanie naszego żołądka. Nadużywanie kawy lub alkoholu, nieregularne posiłki (np. niepełnowartościowe przekąski w ciągu dnia, fast food na wieczór), długotrwały stres - to wszystko to dobrze znane praktyki dla tych z nas, którzy żyją w ciągłym biegu. Mogą one doprowadzić do poważnych problemów żołądkowych, przemieszczania się i cofania się kwasu do przełyku lub niekorzystną zmianę jego stężenia w żołądku. To z kolei może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych objawów, takich jak refluks, niestrawność, zgaga. W momencie wystąpienia podobnych dolegliwości, z pomocą mogą przyjść preparaty Gaviscon, które mają łagodzić objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, czyli zgagę, niestrawność i kwaśne odbijanie.

Lek Gaviscon potrafi szybko wchodzić w reakcję z kwasem solnym, którym wypełniony jest żołądek - to zasługa substancji czynnych w postaci alginianu sodu, węglanu wapnia i wodorowęglanu sodu. W wyniku tej reakcji powstaje alginianowy żel, który posiada obojętne pH. Ta ochronna warstwa ma jak najszybciej hamować reflux żołądkowo-przełykowy oraz łagodzić pieczenie i niwelować gorzki posmak – jak deklaruje producent – już po 3 minutach.

Jak stosować leki Gaviscon?

Produkty Gaviscon o miętowym smaku są dostępne na rynku w dwóch formach. Pierwsza to tabletki do rozgryzania i żucia. W sytuacji wystąpienia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (zgaga, odbijanie, niestrawność związana z refluksem), po posiłkach, w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami wskazującymi na refluksowe zapalenie przełyku, należy przyjąć nie więcej niż 4 tabletki na dobę (od 2 do 4) po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować na czczo.

Druga forma Gaviscon to zawiesina doustna. Dostępna jest na rynku jako gotowy produkt w butelce lub saszetki zawierające proszek, który po wymieszaniu w szklance ze 150 ml letniej wody tworzy zawiesinę gotową do wypicia od razu po przygotowaniu. Ten sposób podania zaleca się szczególnie tym, którzy mają silną zgagę z wymiotnymi odruchami przy przełykaniu. Oprócz tego, w przypadku zawiesiny obowiązują te same zalecenia, co przy tabletkach Gaviscon - preparat należy przygotowywać i spożywać po posiłkach i przed snem, do 4 razy na dobę, nie na czczo.

W składzie preparatów Gaviscon znajduje się węglan wapnia - działający zobojętniająco na niektóre inne leki - dlatego należy pamiętać o minimum dwugodzinnej przerwie czasowej pomiędzy przyjęciem preparatu a zaaplikowaniem innych środków leczniczych.

Przed użyciem leku warto zapoznać się ze wskazówkami dołączonymi do opakowania albo skonsultować stosowanie z lekarzem lub farmaceutą.

W obliczu powracających dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, co powoduje objawy i czy nie powinno się zmienić nawyków żywieniowych, np. jadać mniejsze posiłki, kontrolować wagę ciała, nie spieszyć się podczas jedzenia, spać w nocy na poduszkach (o ile ma się skłonność do nocnych objawów), unikać tłustych, pikantnych i kwaśnych potraw, odprężyć się przed jedzeniem (stres może zwalniać procesy trawienne) lub rzucić palenie. Jeśli problemem jest zbyt szybkie jedzenie, można spróbować odkładać sztućce na stół przed każdym kęsem. To wydłuży czas spożywania posiłku.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego