Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml

Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml

Kategorie

Gaviscon o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/ 10 ml, zawiesina doustna, 150 ml

Cena jednostkowa: 11,19 zł za 100 mililitrów

Cena
16,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Govascon o smaku mięty to lek w formie zawiesiny doustnej, którego działanie polega na hamowaniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Substancjami czynnymi są alginian sodu, wodorowęglan sodu oraz węglan wapnia, które tworzą w przełyku oraz żołądku warstwę ochronną izolującą kwaśną treść żołądkową od powierzchni tkanek pokrywających przewód pokarmowy oraz zapobiegają cofaniu tej treści z żołądka do przełyku, niwelując powstawanie bólu oraz uczucie dyskomfortu do 4 godzin.

Gaviscon stosowany jest w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, w tym tzw. kwaśnego odbijania, zgagi i niestrawności związanej z refluksem, które mogą się pojawiać po posiłkach, u kobiet w ciąży oraz u pacjentów z refluksowym zapaleniem przełyku.

Wskazania

Objawowe leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego.

Skład

10 ml zawiesiny zawiera:

 • substancje czynne: alginian sodu 500 mg, wodorowęglan sodu 267 mg, oraz węglan wapnia 160 mg.
 • pozostałe składniki: karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216), parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona. 

Działanie

Lek tworzy ochronną warstwę na powierzchni treści żołądkowej zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądka.

Dawkowanie

 • Dorośli, w tym kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku od 12 lat: 10–20 ml po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).
 • Dzieci poniżej 12 roku życia: podawać wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
 • Wstrząsnąć przed użyciem.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej. W przypadku gdy objawy nie ustępują po 7 dniach przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Przechowywanie

 • Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. 

Działania niepożądane

Lek Gaviscon o smaku mięty jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

 • reakcje alergiczne na składniki leku, w tym wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Interakcje

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować
 • Nie należy stosować leku Gaviscon o smaku mięty w ciągu dwóch godzin od przyjęcia innych leków, ponieważ może to wpływać na ich skuteczność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek zawiera niewielkie ilości sodu (6,2 mmol/ 10 ml) i wapnia (1,6 mmol/ 10 ml): pacjenci u których wymagane jest ograniczenie podaży tych składników w diecie, stosowanie leku powinny omówić z lekarzem.
 • Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania chorób nerek lub serca, gdyż zwiększona zawartość soli zwiększa ryzyko tych chorób.
 • Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne, w tym opóźnione.

Podmiot odpowiedzialny

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego