Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.
Heviran to marka oferująca dostępne bez recepty leki przeciwwirusowe, które są skuteczne w leczeniu oraz zapobieganiu nawrotom opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex).
Produkty Heviran są dostępne w postaci tabletek i kremu, a ich substancją czynną jest acyklowir – najpopularniejszy lek na opryszczkę, który hamuje namnażanie wirusów z grupy Herpes.
Tabletki Heviran Comfort i Heviran Comfort MAX działają od wewnątrz, docierając bezpośrednio do komórek zakażonych wirusami HSV i hamuje ich namnażanie. Tabletki Heviran Comfort łagodzą przebieg opryszczki i przyspieszają gojenie. Najlepiej sięgnąć po nie już przy pierwszych objawach opryszczki takich jak zaczerwienienie, swędzenie, mrowienie i pieczenie. W okresie zwiększonego ryzyka nawrotu opryszczki warto sięgnąć po Heviran Comfort Max z maksymalną dawką acyklowiru bez recepty. Stosowany profilaktycznie skutecznie zapobiega nawrotom opryszczki. Alternatywę dla tabletek może stanowić Heviran Comfort krem z acyklowirem, który aplikuje się bezpośrednio na chorobowe zmienione miejsca na skórze. Uzupełnieniem kuracji mogą być plastry na opryszczkę Heviran Comfort – wyrób medyczny wspomagający proces gojenia opryszczki. Naklejony na zmianę skórną plasterek z kwasem hialuronowym tworzy niewidoczną warstwę ochronną, która zabezpiecza przed przeniesieniem wirusa. Dodatkowo łagodzi swędzenie i mrowienie oraz chroni przed powstawaniem blizn.
Wirus opryszczki pospolitej należy do najczęściej atakujących człowieka, a jego nosiciele stanowią prawie 90% naszej populacji. Wirus pozostaje w organizmie na zawsze. U niektórych jest nieaktywny, u innych uaktywnia się pod wpływem rozmaitych czynników, prowadząc do wystąpienia opryszczki. Do czynników aktywujących wirusa należą m.in.: osłabienie organizmu spowodowane infekcją, stresem czy przemęczeniem, gwałtowne zmiany temperatury, a nawet zbyt długie przebywanie na słońcu.
Leczenie opryszczki trwa kilka dni. W tym czasie ważne jest unikanie dotykania zmienionych chorobowo miejsc, aby nie doprowadzić do rozsiania wirusa na inne partie twarzy – opryszczka jest szczególnie niebezpieczna dla oczu. Pęcherzyków z płynem surowiczym nie wolno przebijać i drapać. Nie należy też zrywać powstających na nich strupków, ponieważ może to prowadzić do powstania blizn, przebarwień oraz do uszkodzenia czerwieni wargowej.