Kategorie

Aescin 20 mg, 30 tabletek powlekanych (import równoległy)

Cena jednostkowa: 4,60 zł za 10 tabletek

Cena
13,79 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup lub Punkt Odbioru Gemini)

Wskazania

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej, żylaków kończyn dolnych, żylaków odbytu, leczenie zapalenia żył kończyn dolnych, profilaktyka i leczenie krwiaków i obrzęków pooperacyjnych i pourazowych.

Skład

Substancja czynna: alfa-escyna; pozostałe składniki: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon 25, talk, magnezu stearynian; otoczka: talk, tytanu dwutlenek (E171), powidon 25, polisorbat 80, kopolimer metakrylanu L dyspersja 30%, karmeloza sodowa, żółcień pomarańczowa lak (E110), symetykon emulsja 30%.
 

Działanie

Przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych.
 

Dawkowanie

Dorośli: zazwyczaj stosowana dawka leku to 3 razy na dobę po 2 tabletki, po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Profilaktycznie można stosować na minimum 16 godzin przed zabiegiem chirurgicznym. Po 2-3 miesiącach leczenia można zastosować leczenie podtrzymujące w dawce 40mg (2 tabletki) 2 razy na dobę. W przypadku stosowania środków antykoncepcyjnych można przyjmować podwójną dawkę alfa-escyny.
 

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek. U kobiet w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czym jest lek z importu równoległego?

Import równoległy produktów leczniczych polega na sprowadzaniu do Polski leków, które posiadają pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane w innym państwie* oraz które uzyskały pozwolenie na import równoległy wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Po zakupie leku w jednym z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest on przepakowywany do opakowania oznakowanego w języku polskim. Do leku dołączona zostaje również ulotka w języku polskim. Lek z importu równoległego posiada taką samą (lub zbliżoną) postać farmaceutyczną, taką samą substancję(-e) czynną(-e), moc oraz drogę podania. 


*państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego