Poradnik
Skinoren

Skinoren

Skinoren

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Najpopularniejszą jego odmianą jest odmiana pospolita, która dotyka w szczególności nastolatków w okresie dojrzewania. Znacznie częściej z tym problemem borykają się chłopcy niż dziewczęta. Może występować również u dzieci, a nawet niemowląt. W wielu przypadkach objawia się dopiero po 35. roku życia.

Przyczyn występowania trądziku jest wiele. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić: 
• zwiększoną produkcję łoju,
• reakcję zapalną lub immunologiczną,
• kolonizację bakterii Propionibacterium acnes,
• uwarunkowania genetyczne.

Należy pamiętać, że na produkcję łoju mają wpływ hormony. Może być to wynik nadmiernej produkcji androgenów pod wpływem, których dochodzi do zaostrzenia zmian trądzikowych u kobiet. Dochodzi do nich także na skutek nieodpowiedniej diety i pielęgnacji, dlatego przy leczeniu trądziku należy zwrócić uwagę również na te aspekty. Natomiast kwestia diety wciąż pozostaje kwestią sporną. Do czynników nasilających trądzik należy zaliczyć również stres.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Skinoren Rosacea 150 mg/ g, żel, 30 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Skinoren Rosacea 150 mg/ g, żel, 30 g
59,39 zł
1 - 1 z 1 produktów

Jakie odmiany trądziku wyróżniamy?

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane najpopularniejszą odmianą, jest trądzik pospolity, którego cechą charakterystyczną jest obecność zaskórników. Wyróżniamy ich dwa typy: otwarte i zamknięte. Ponadto wyróżniamy takie rodzaje trądziku jak:

  • młodzieńczy
  • skupiony
  • bliznowcowy
  • ropowiczy.

W przypadku trądziku możemy mówić o wielopostaciowości zmian skórnych, dlatego objawami może być również występowanie: krostek, grudek, blizn i ropieni. Często pojawia się, jako wynik reakcji alergicznej na określone leki, czy kosmetyki. Do takich zaliczają się produkty pielęgnacyjne o ciężkiej konsystencji, poprzez co dochodzi do zamknięcia ujść gruczołów łojowych i potowych. Popularną odmianą, która dotyka osoby pomiędzy 40 a 60 rokiem życia, jest trądzik różowaty. Jego etiologia jest złożona, a leczenie to długotrwały proces.

Skinoren – preparat wspomagający walkę ze zmianami trądzikowymi

W zmianach o ciężkim przebiegu konieczne jest stosowanie środków farmakologicznych. Jednak w tym, jak i w lżejszych przypadkach należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Oznacza to konieczność wyboru specjalistycznych preparatów. Przykładem takiego leku jest Skinoren. Jest on dostępny w formie kremu i żelu. Skinoren powstał, aby zmniejszać zmiany powstałe w wyniku występowania trądziku pospolitego i przebarwień skóry zarówno u nastolatków, jak i dorosłych. Preparat wspomaga leczenie trądziku o słabym lub średnim nasileniu, także jego postaci grudkowo-krostkowej. Głównym zadaniem Skinorenu jest działanie przeciwbakteryjne i zmniejszające ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, dzięki czemu zmniejsza się również liczba zaskórników. Skinoren hamuje również nadmierne rogowacenie skóry. Głównym składnikiem leku jest kwas azelainowy. Zapobiega on rozwojowi bakterii, które przyczyniają się do powstawania trądziku, czyli Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis.

Jak stosować lek Skinoren? Należy go nakładać wyłącznie na skórę. W tym celu trzeba nanieść cienką warstwę leku na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2 razy na dobę – rano i wieczorem. Przed nałożeniem Skinorenu należy dokładnie przemyć skórę i ją osuszyć. Nie należy stosować go w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku. Należy również unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki