Zmagasz się z przeziębieniem lub stanem zapalnym gardła? Sięgnij po Orofar Max – skuteczny lek zwalczający takie objawy, jak kaszel, katar czy dolegliwości bólowe o pochodzeniu grypowym. Preparat odznacza się właściwościami antyseptycznymi i przeciwwirusowymi, więc idealnie sprawdza się do walki z jesiennymi czy zimowymi infekcjami.
Kuracja lekiem Orofar Max jest w szczególności zalecana w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Preparat może być także stosowany pomocniczo w leczeniu zapalenia migdałków (angina), zakażeniach gardła oraz jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, owrzodzenia błony śluzowej, afty). Lek szybko i skutecznie likwiduje objawy zapalenia oraz dolegliwości bólowe. Precyzyjnie trafia w ognisko zapalne, sprawiając, że czas powrotu do zdrowia jest znacznie krótszy.
Grypa czy nawet lekkie przeziębienie może pokrzyżować nam plany. Gorsze samopoczucie, obniżona koncentracja, ból gardła, katar, kaszel – to zazwyczaj pierwsze objawy infekcji. Warto jak najszybciej sięgnąć po odpowiednie leki, takie jak np. Orofar, i jak najszybciej pozbyć się uciążliwych objawów.
Największą „szansę” na zachorowanie mamy na ogół w sezonach przejściowych, kiedy odporność naszego organizmu jest obniżona, a my sami jesteśmy wystawieni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto też zauważyć, że to, co nazywamy potocznie grypą czy przeziębieniem, nie zawsze nim jest. Często mylimy oba pojęcia i nie wiemy, kiedy mamy do czynienia z jednym, a kiedy z drugim. Przeziębienie wywołują różnego rodzaju wirusy; w przypadku grypy przyczyną jest wirus grypy oznaczany symbolami A, B lub C. Przeziębienie jest pospolitą infekcją dróg oddechowych i może dopadać nas stosunkowo często. Grypa jest już nieco poważniejszą chorobą, a nieprawidłowo leczona może prowadzić do groźnych powikłań. Różnice w przebiegu nie zawsze są wyraźne; dużo zależy od reakcji danego organizmu. Zazwyczaj jednak grypa łapie nas nagle, w przeciwieństwie do przeziębienia, które rozwija się powoli. W przypadku grypy charakterystycznym objawem jest bez wątpienia wysoka gorączka (powyżej 39 stopni Celsjusza), podczas gdy osoba zmagająca się z przeziębieniem będzie narzekać jedynie na nieznaczne podwyższenie temperatury. Warto zauważyć, że w przypadku grypy rzadkim objawem jest katar; pojawia się natomiast ból mięśni i stawów. W przypadku przeziębienia katar pojawia się niemal zawsze, w przeciwieństwie do innych dolegliwości, w tym dolegliwości bólowych. Osoby często chorujące są po pewnym czasie same w stanie wychwycić różnicę, obserwując jedynie własne samopoczucie – w przypadku grypy jest ono znacznie gorsze. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z przeziębieniem czy grypą, warto jak najszybciej zażyć preparaty, które zahamują rozwój infekcji. Konieczne może być również sięgnięcie po leki łagodzące ból gardła (który może pojawić się zarówno w przypadku przeziębienia jak i grypy). Takim preparatem jest np. Orofar.
Orofar stosuje się nie tylko przy bólu gardła, który towarzyszy przeziębieniu czy grypie. To preparat przeznaczony do stosowania przy wszelkich zakażeniach jamy ustnej (w tym także przy aftach czy przy stanach zapalnych dziąseł). Orofar zazwyczaj jest sprzedawany w formie tabletek lub pastylek do ssania, jednak na rynku dostępny jest również preparat w postaci aerozolu. Orofar działa nie tylko przeciwbólowo, ale także przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, dlatego jest stosowany zarówno przy infekcjach dróg oddechowych, jak i różnego rodzaju zakażeniach jamy ustnej.
Preparat Orofar zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne, dzięki czemu działa dwutorowo: łagodzi dolegliwości bólowe i zwalcza odpowiedzialne za nie wirusy, bakterie lub grzyby. Składnik znieczulający stanowi lidokaina, która zalecana jest do stosowania miejscowego. Często sięgają po nią dentyści w celu znieczulenia przed bolesnymi zabiegami stomatologicznymi. Wykorzystuje się ją również jako składnik preparatów na ból gardła – takich jak Orofar. Drugą substancję czynną leku stanowi benzoksoniowy chlorek, który działa antyseptycznie.
Z Kolei Orofar Max zawiera w swoim składzie chlorowodorek lidokainy oraz chlorek cetylopirydyniowy. Składnik ten jest substancją należącą do grupy czwartorzędowych związków amoniowych. Działa bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo. Chlorek cetylopirydyniowy przenika przez komórkę bakteryjną i łączy się z błoną cytoplazmatyczną, która oddziela wnętrze komórki od świata zewnętrznego. Substancja następnie wnika do jej środka i doprowadza do zaburzeń jej czynności, co w efekcie prowadzi do jej śmierci. W ten sposób zawarty w Orofarze Max chlorek cetylopirydyniowy działa na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne.