Poradnik
Cordyceps

Cordyceps

Cordyceps – suplementy diety w kapsułkach

Grzyby są znane i wykorzystywane od wieków. Do dziś niektóre z nich z chęcią spożywamy. Rośliny wysokogórskie, czyli m.in. grzyby takie jak Cordyceps, są bogate w liczne substancje odżywcze i składniki biologiczne m.in. aminokwasy, nukleozydy czy polisacharydy.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson Cordyceps Complex with Reshi and Shiitake, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Cordyceps Complex with Reshi and Shiitake, 60 kapsułek
56,99 zł
Hanoju, Cordyceps, Grzyby, 150 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Hanoju, Cordyceps, Grzyby, 150 kapsułek
79,76 zł 99,70 zł
Najniższa cena z 30 dni
Hanoju Cordyceps, kordyceps chiński, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Hanoju Cordyceps, kordyceps chiński, 100 g
89,99 zł
Now Foods Cordyceps 750 mg, 90 kapsułek wegetariańskich - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Now Foods Cordyceps 750 mg, 90 kapsułek wegetariańskich
69,99 zł
Kenay Cordyceps, 60 kapsułek vege - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Kenay Cordyceps, 60 kapsułek vege
61,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Co to jest Cordyceps?

Cordyceps sinensis (maczużnik chiński) to rodzaj grzybów należący do gromady workowców i rzędu rozetkowców. Naturalnie występuje na terenie Azji, przede wszystkim na Płaskowyżu Tybetańskim. Rośnie na dużych wysokościach (3000-4000 metrów n.p.m.). Maczużnik chiński jest pasożytem, który atakuje przede wszystkim bezkręgowce (m.in. larwy ćmy). Po raz pierwszy został opisany w 1843 roku, choć w rejonie pochodzenia jest znany i wykorzystywany od stuleci. Zbiory grzybów zaczynają się późną wiosną (na przełomie maja i czerwca) i trwają kilka tygodni.

Cordyceps — właściwości i działanie

Cordyceps chiński jest popularnym składnikiem suplementów diety oraz kosmetyków. Grzyby Cordyceps (Cordyceps sinensis) są zaliczane do grupy adaptogenów — substancji aktywnych poprawiających zdolności przystosowawcze organizmu do środowiska. Po suplementy diety zawierające Cordyceps sięgają m.in. zawodowi sportowcy, osoby trenujące półamatorsko oraz osoby, którym zależy na zachowaniu dobrego stanu zdrowia.

Cordyceps w Gemini

Oferujemy suplementy diety zawierające Cordyceps od takich producentów jak Hanoju, Kenayag, Meridian czy Swanson Health Products. Preparaty są dostępne w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Przed zastosowaniem suplementów diety zawierających Cordyceps zapoznaj się z ulotką dołączoną do preparatu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że podstawą zdrowego trybu życia jest dieta dopasowana do potrzeb m.in. wieku i stanu zdrowia oraz regularna aktywność fizyczna.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki