Kategorie

Cordyceps

Cordyceps – suplementy diety w kapsułkach

Grzyby są znane i wykorzystywane od wieków. Do dziś niektóre z nich z chęcią spożywamy. Rośliny wysokogórskie, czyli m.in. grzyby takie jak Cordyceps, są bogate w liczne substancje odżywcze i składniki biologiczne m.in. aminokwasy, nukleozydy czy polisacharydy.

Znalezione produkty: 4
Sortowanie:
Sortuj według
Swanson Cordyceps Complex with Reshi and Shiitake, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Cordyceps Complex with Reshi and Shiitake, 60 kapsułek

44,99 zł
Hanoju, Cordyceps, Grzyby, 150 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju, Cordyceps, Grzyby, 150 kapsułek

78,99 zł
Hanoju Cordyceps, kordyceps chiński, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu

Hanoju Cordyceps, kordyceps chiński, 100 g

51,99 zł
KenayAG, Cordyceps, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

KenayAG, Cordyceps, 60 kapsułek

62,99 zł

Co to jest Cordyceps?

Cordyceps sinensis (maczużnik chiński) to rodzaj grzybów należący do gromady workowców i rzędu rozetkowców. Naturalnie występuje na terenie Azji, przede wszystkim na Płaskowyżu Tybetańskim. Rośnie na dużych wysokościach (3000-4000 metrów n.p.m.). Maczużnik chiński jest pasożytem, który atakuje przede wszystkim bezkręgowce (m.in. larwy ćmy). Po raz pierwszy został opisany w 1843 roku, choć w rejonie pochodzenia jest znany i wykorzystywany od stuleci. Zbiory grzybów zaczynają się późną wiosną (na przełomie maja i czerwca) i trwają kilka tygodni.

Cordyceps — właściwości i działanie

Cordyceps chiński jest popularnym składnikiem suplementów diety oraz kosmetyków. Grzyby Cordyceps (Cordyceps sinensis) są zaliczane do grupy adaptogenów — substancji aktywnych poprawiających zdolności przystosowawcze organizmu do środowiska. Po suplementy diety zawierające Cordyceps sięgają m.in. zawodowi sportowcy, osoby trenujące półamatorsko oraz osoby, którym zależy na zachowaniu dobrego stanu zdrowia.

Cordyceps w aptece internetowej Gemini

Oferujemy suplementy diety zawierające Cordyceps od takich producentów jak Hanoju, Kenayag, Meridian czy Swanson Health Products. Preparaty są dostępne w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Przed zastosowaniem suplementów diety zawierających Cordyceps zapoznaj się z ulotką dołączoną do preparatu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że podstawą zdrowego trybu życia jest dieta dopasowana do potrzeb m.in. wieku i stanu zdrowia oraz regularna aktywność fizyczna.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego