Medel Professional, inhalator pneumatyczno-tłokowy

Medel Professional, inhalator pneumatyczno-tłokowy

Kategorie

Medel Professional, inhalator pneumatyczno-tłokowy

Cena jednostkowa: 249,99 zł za 1 sztukę

Cena
249,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Medel Professional to kompaktowe urządzenie gwarantujące najwyższą skuteczność terapii, które może być używane przez wykwalifikowany personel w placówkach medycznych, szpitalach oraz w warunkach domowych przez pacjentów, którzy często korzystają z kompleksowej terapii aerozolowej. Inhalator dedykowany jest pacjentom, którzy korzystają z długotrwałej terapii, która wymaga częstego podawania leków, szczególnie w schorzeniach takich jak: zapalenie płuc, astma, mukowiscydoza, POChP, zapalenie oskrzeli i inne choroby drzewa oskrzelowego. Do inhalatora dołączone są aż dwa nebulizatory: Medel Jet Plus i Medel Jet Rhino, będące małymi pojemnikami, z których dawkowany jest lek. Głośność pracy inhalatora wynosi jedynie 52dB, co w przypadku tego typu urządzeń zalicza go do bardzo cichych. Mała słyszalność urządzenia wpływa na komfort pacjenta podczas terapii.

Medel Jet Plus jest zaawansowanym technologicznie nebulizatorem, który aktywowany jest wdechem. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie całej porcji leku w czasie inhalacji. Średnia wielkość cząsteczki leku wynosi 0,8mcm, dlatego nebulizator można stosować w leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych. Cząsteczki leku o takiej wielkości docierają do górnych dróg oddechowych, tchawicy, oskrzeli, oskrzelików, a także pęcherzyków płucnych. Nebulizator Medel Jet Rhino przeznaczony jest do leczenia górnych dróg oddechowych w zapaleniu zatok, przesuszonej śluzówce nosowej, oczyszczaniu nosa z nadmiaru wydzieliny przy przewlekłym katarze, infekcjach górnych dróg oddechowych, alergiach na kurz i pyłki. Pomaga oczyścić i nawilżyć błonę śluzową nosa.

Inhalator wyposażony jest również w maski Medel Soft Touch w rozmiarze uniwersalnym i dla dzieci od 6 miesiąca życia. Posiadają one miękkie, łagodne dla skóry zakończenie, które dzięki elastycznemu dopasowaniu do kształtu twarzy pozwala na minimalizowanie wszelkich podrażnień mogących wynikać z częstych inhalacji. Dla zwiększenia komfortu użytkowania w inhalatorze zastosowano praktyczną obudowę, umożliwiającą łatwe jego przenoszenie oraz specjalny pojemnik, w którym można przechowywać i suszyć akcesoria.

Zastosowanie

Terapie aerozolowe wymagające częstego podawania leków w leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych.

Sposób użycia

Przed każdym zastosowaniem sprawdź urządzenie pod kątem nieprawidłowości działania i uszkodzeń wynikających z transportu lub przechowywania. Podczas inhalacji zajmij pozycję prostą i zrelaksowaną, najlepiej przy stole, aby nie zginać dróg oddechowych, bo może to obniżać skuteczność leczenia.

Po wyjęciu urządzenia zwróć uwagę, czy żaden z jego elementów i akcesoriów nie jest uszkodzony lub pęknięty. Następnie po dezynfekcji inhalatora otwórz nebulizator, upewnij się, że stożek przepływu lekarstwa włożony jest prawidłowo i wlej do niego ilość lekarstwa zaleconą przez lekarza. Dokładnie zamknij nebulizator, po czym połącz jedną końcówkę przewodu powietrznego z odpowiednim wylotem na spodzie nebulizatora, a drugą z wylotem powietrza na urządzeniu. W razie chęci korzystania z maski włóż ją bezpośrednio do nebulizatora. Po włożeniu wtyczki do gniazdka z prądem umieść włącznik na pozycji "I". UWAGA! Urządzenie jest do użycia ciągłego. Korzystając z zaleconych akcesoriów, wyciągnij roztwór aerozolowy. Po zabiegu wyłącz urządzenie, a następnie wyczyść nebulizator i jego akcesoria.

Cechy produktu

- profesjonalne urządzenie,
- bardzo cicha praca o głośności jedynie 52dB,
- dwa nebulizatory do terapii zarówno górnych, jak i dolnych dróg oddechowych,
- maski inhalatora o delikatnym wykończeniu, łagodnym dla skóry,
- kompaktowa i praktyczna budowa inhalatora.

Specyfikacja techniczna

- MMAD [wg. nowej normy EN13544-1]: 0,8μm,
- tryb pracy: ciągły,
- głośność: 52 dBA,
- szybkość nebulizacji/podawania: 0,3ml/min,
- wydajność kompresora: 5,1ml/min,
- ciśnienie maksymalne: 2,2bar,
- minimalna podawana objętość leku: 2ml,
- maksymalna podawana objętość leku: 8ml,
- kolor: biały,
- waga urządzenia: 2,2kg,
- wymiary: 21cm x 22cm x 24cm
- zasilanie: sieciowe.

Gwarancja

5 lat.

Ostrzeżenia

Urządzenia nie można stosować w obecności mieszanek anestetycznych łatwopalnych zawierających tlen lub tlenek dwuazotu.
Prawidłowemu funkcjonowaniu urządzenia mogą przeszkodzić zakłócenia elektromagnetyczne przekraczające granice wyrażone w obowiązujących normach europejskich. Jeżeli wystąpią zakłócenia między urządzeniem i innymi urządzeniami elektrycznymi, należy zmienić jego pozycję i podłączyć do innego gniazdka elektrycznego.
Nie pozostawiać urządzenia podłączonego do sieci elektroenergetycznej bez potrzeby. Wyjąć wtyczkę z gniazdka, gdy nie korzysta się z urządzenia.
Przewód zasilający nie może być wymieniany przez użytkownika. W razie uszkodzenia przewodu należy wymienić go w autoryzowanym przez producenta centrum serwisowym.

Zawartość opakowania

 • 1 x inhalator,
 • 1 x nebulizator,
 • 1 x ustnik,
 • 1 x przewód powietrzny,
 • 1 x maska dla dorosłych,
 • 1 x  maska dla dzieci,
 • 1 x zamienne filtry powietrza,
 • 1 x widełki nosowe,
 • 1 x natrysk nosowy,
 • 1 x pojemnik na akcesoria z systemem czyszczącym.

Dodatkowe informacje

Standardy bezpieczeństwa elektrycznego PN EN 60601-1.
Kompatybilność elektromagnetyczna zgodnie z CEI EN 60601-1-2.
Urządzenie jest wyrobem medycznym Klasy IIa zgodnie z Dyrektywą 93/42/EWG “Wyroby medyczne”.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego