Asparaginian Extra Forte, 50 tabletek

Asparaginian Extra Forte, 50 tabletek

Kategorie

Asparaginian Extra Forte, 50 tabletek

Cena jednostkowa: 0,96 zł za 10 tabletek

Cena
4,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
 • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
 • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, InPost Paczkomaty 24/7 lub Punkt Odbioru Gemini)

Opis produktu

Suplement diety Asparaginian Extra zawiera naturalny magnezu i potas. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Kwas pantotenowy przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Tiamina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i serca oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych i prawidłowego widzenia.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Zalecane spożycie

2 tabletki.

Składniki

Chlorek potasu; węglan magnezu; inulina; sacharoza; tlenek magnezu; asparaginian – kwas asparaginowy; tlenek cynku; D-pantotenian wapnia; monoazotan tiaminy; skrobia ziemniaczana.

2 tabletki zawierają: potas 300mg (15%)*, magnez 72mg (19%)*, asparaginian 2mg, cynk 1,5mg (15%)*, tiamina 0,171mg (15%)*, kwas pantotenowy 1mg (15%)*.

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Ostrzeżenia

Nie przyjmować w niewydolności nerek, podczas antybiotykoterapii, w czasie biegunki.

Ważne wskazówki

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić przed bezpośrednim światłem.
Przebarwienia tabletek wynikają z zastosowania naturalnych składników.

Producent

UNIPHAR Sp. z o.o.,
ul. Bażancia 34,
02-892 Warszawa.

Asparaginian

Oferowany przez naszą aptekę produkt Asparaginian Extra bogaty jest w składniki pochodzenia naturalnego, w tym mineralne i witaminowe. Związek chemiczny, któremu preparat zawdzięcza swoją nazwę – asparaginian lub kwas asparaginowy – jest powszechnie stosowany jako suplement diety, szczególnie przez pacjentów cierpiących na schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

Do najważniejszych składników suplementu diety Asparaginian Extra zaliczyć należy naturalny potas i magnez. Oprócz tego w składzie preparatu odnaleźć można takie cząsteczki jak:

 • monoazotan tiaminy,
 • D-pantotenian wapnia,
 • tlenek cynku.

W jaki sposób działają składniki preparatu Asparaginian Extra?

Tytułowy składnik preparatu Asparaginian Extra, czyli kwas asparaginowy, pełni wiele ważnych funkcji biologicznych w organizmie. Jest on jednym z podstawowych aminokwasów, wykorzystywany w syntezie różnego rodzaju peptydów oraz białek. Zalicza się on do grupy aminokwasów, które zawierają przy swoim łańcuchu dodatkową grupę aminową w pozycji alfa.

Kwas asparaginowy, tytułowy składnik suplementu diety Asparaginian Extra, odpowiada za tworzenie struktury istotnych biologicznie białek i peptydów. Stabilizuje on strukturę przestrzenną białek – głównie alfa-helisy poprzez formowanie i wzmacnianie wiązań wodorowych. Kwas asparaginowy uważany jest za naturalne źródło rozszerzającego naczynia tlenku azotu. Związek ten w różnych formach wykorzystywany jest w ograniczaniu objawów choroby wieńcowej i redukcji obciążenia serca w wyniku niewydolności mięśnia sercowego. Z asparaginianu uzyskiwany jest dodatkowo tlenek azotu, który pełni istotną rolę w rozszerzaniu naczyń między innymi w ob-rębie narządów płciowych, co odpowiada za wystąpienie np. erekcji.

W preparacie Asparaginian Extra znajduje się również magnez, występujący pod postacią węglanu i tlenku magnezu. Ten pierwiastek wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz redukuje uczucie zmęczenia. Magnez jest także ważnym składnikiem w formowaniu kwasów nukleinowych, czyli naszego DNA i RNA (nośniki materiału genetycznego).

Szacuje się, że rodzina około 300 enzymów wymaga do swojego prawidłowego działania magnezu – szczególnie tyczy się to enzymów należących do szlaków produkcji energii syntezy nukleotydów (np. produkcji nowego i naprawy uszkodzeń DNA).

Magnez znajduje się w dużych ilościach w tkance kostnej. Jego niedobór może prowadzić do zaburzeń pracy ośrodkowego układu nerwowego, układu sercowo naczyniowego oraz zaburzeń metabolicznych. Dodatkowo, w składzie preparatu Asparaginian Extra znajduje się potas. Jest on najważniejszym jonem przestrzeni wewnątrzkomórkowej. Jego niedobór lub nadmiar prowadzić mogą do wielu niebezpieczeństw zdrowotnych m.in.:

 • zaburzeń pracy ośrodkowego układu nerwowego,
 • zaburzeń rytmu serca,
 • zatrzymania krążenia,
 • nieprawidłowości ciśnienia tętniczego krwi.

Potas ma za zadanie utrzymanie przezbłonowego potencjału elektrycznego, który jest bardzo ważny w komórkach wydzielniczych, komórkach mięśnia sercowego i neuronach ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Oprócz tego potas pomaga utrzymać zdrowe ciśnienie krwi oraz wspiera funkcjonowanie mięśni.

Cynk zawarty w preparacie Asparaginian Extra wspomaga między innymi prawidłową pracę układu odpornościowego i wspiera proces prawidłowego widzenia.

Składniki witaminowe preparatu Asparaginian Extra

Preparat Asparaginian Extra zawiera w swoim składzie również dwie ważne witaminy:

Kwas pantotenowy pełni istotne funkcje metaboliczne – szczególnie w zakresie gospodarki energetycznej i węglowodanowej. Stanowi on źródło koenzymu-A (CoA), ważnego składnika biorącego udział w cyklach metabolicznych. Koenzym A przenosi dwuwęglowe cząsteczki, które stanowią źródło energii dla metabolizmu komórkowego. Prawidłowa praca metabolizmu sprawia, że kwas pantotenowy przyczynia się swoim działaniem do zmniejszenia uczucia zmęczenia, znużenia oraz wspomaga utrzymanie właściwej sprawności umysłowej.

Oprócz tego w preparacie Asparaginian Extra znajduje się tiamina, czyli witamina B1. Tiamina wspiera prawidłową pracę serca, obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, czego efektem jest utrzymywanie właściwych funkcji psychologicznych.

 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego