Poradnik

4Flex

4flex

4Flex to grupa suplementów diety, których głównym składnikiem jest hydrolizat kolagenu (Fortigel). Producent kieruje swoje preparaty do osób aktywnych, dbających o zdrowy tryb życia oraz uprawiających sport. Preparat przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
4Flex Silver, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
4Flex Silver, 30 saszetek
70,99 zł
4Flex, smak czarnej porzeczki, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
4Flex, smak czarnej porzeczki, 30 saszetek
87,69 zł
4Flex, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
4Flex, 30 saszetek
54,83 zł
4Flex Sport, smak truskawkowy, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
4Flex Sport, smak truskawkowy, 30 saszetek
73,79 zł
1 - 4 z 4 produktów

4flex – co zawiera saszetka

Głównym składnikiem preparatów 4flex jest łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu pochodzenia wieprzowego lub bydlęcego. Zlokalizowane w tkance łącznej włókna kolagenowe są w naszych organizmach wyjątkowo wartościowym elementem budulcowym. Przede wszystkim dzięki ich właściwościom mechanicznym, tj. wyjątkowej rozciągliwości, elastyczności oraz sprężystości.

Suplement diety 4flex oferowany jest w wariantach, które różnią się substancjami uzupełniającymi hydrolizat kolagenu. W zależności od wariantu znajdziemy w nich na przykład wapń, witaminę D, winian L-karnityny, witaminę C. Szczegółowy skład i dobór preparatu warto oprzeć na informacjach zawartych na opakowaniu preparatu.

4flex silver – szczegóły składu

Jedna saszetka 4flex silver zawiera: hydrolizat kolagenu 5g, wapń 124,4mg, witaminę D 3,9mcg.

Zawarty w suplementach 4flex wapń jest minerałem niezbędnym do utrzymania zdrowych kości. Z kolei jony wapnia są niezbędne w prawidłowym skurczu naszych mięśni. Oczywiście bardzo istotna jest również witamina D, pomaga prawidłowo wchłaniać wyżej wymieniony wapń i utrzymywać go we krwi na prawidłowym poziomie. Nie bez znaczenia jest też rola witaminy D w utrzymaniu zdrowia kości i prawidłowym, funkcjonowaniu mięśni. Jej niedobory mogą doprowadzić do osteoporozy, rozwoju krzywicy czy zaburzeń mineralizacji kości.

4flex sport – szczegóły składu

Jedna saszetka zawiera: hydrolizat kolagenu Fortigel 7g; winian L-karnityny 2g, co stanowi 1,36g L-karnityny oraz witaminę C 20mg.

Witamina C bierze udział w licznych procesach metabolicznych, w szczególności w biosyntezie kolagenu. Celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, ale również w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości. L-karnityna to substancja wspomagająca nasz metabolizm, która przyczynia się do wzmożonego spalania tłuszczów, a także wspiera wzrost mięśni szkieletowych. Brak L-karnityny jest szczególnie odczuwalny dla ludzi aktywnie uprawiających sport, bowiem osłabia on nasze mięśnie oraz zwiększa odczuwania zmęczenia.

4flex zastosowanie

Preparat 4flex może stanowić uzupełnienie diety mającej na celu wzmocnienie chrząstki stawowej oraz utrzymania prawidłowej struktury kości, dzięki składnikom aktywnym w nim zawartych.

4flex – stosowanie i przechowywanie

W zależności od rodzaju preparatu skład oraz dokładne zalecenia co do stosowania suplementu mogą się różnić, dlatego przed rozpoczęciem suplementacji 4flex należy dokładnie się zapoznać z ulotką dołączoną do opakowania, jak również informacjami zawartymi w opisie producenta.

Decyzji o suplementacji nigdy nie należy pozostawiać przypadkowi, a jeśli wytyczne podane przez producenta wygenerowały dodatkowe pytania – zawsze lepiej jest skierować się z nimi do farmaceuty czy lekarza. Niewskazane jest stosowanie suplementu inaczej niż zgodnie z tymi zaleceniami.

Równocześnie należy pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu 4flex – bezpiecznym to znaczy, że chodzi o miejsce zacienione, niewystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz suche. Najlepiej przechowywać suplement w oryginalnym opakowaniu, celem jego łatwej identyfikacji i oczywiście miejsce przechowywania 4flex podobnie jak w przypadku innych suplementów, czy wyrobów medycznych powinno być niedostępne dla dzieci.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki