Poradnik

Acai

Jagody acai – superfoods z lasów Amazonii

Superfoods to produkty żywnościowe, które są nieprzetworzone i świetnie wpływają na stan naszego organizmu. Dobrze, jeśli przynajmniej część z nich znajdzie się w codziennej diecie. Do superfoods zaliczają się także jagody acai, które nie tylko zawierają potrzebne nam witaminy i minerały, ale także pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i opóźnią proces starzenia się.

Znalezione produkty : 5
Alter Medica, Acai, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alter Medica, Acai, 60 kapsułek
25,99 zł
Swanson, Acai Berry 500 mg, jagody Acai, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson, Acai Berry 500 mg, jagody Acai, 120 kapsułek
36,99 zł
A-Z Acai, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
A-Z Acai, 60 kapsułek
20,99 zł
Allnutrition, ACAI, ekstrakt acai 500 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Allnutrition, ACAI, ekstrakt acai 500 mg, 90 kapsułek
22,49 zł
Solgar Super Acai Ekstrakt, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Solgar Super Acai Ekstrakt, 50 kapsułek
91,99 zł
1 - 5 z 5 produktów

Jagody acai – czym są?

Do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z istnienia tak egzotycznych produktów jak jagody acai czy jagody goji. Ze względu na prozdrowotne właściwości stały się jednak niezwykle popularne i obecnie są dodawane do wielu posiłków lub są spożywane w postaci suplementów diety. Dotyczy to zwłaszcza jagód acai. Pochodzą one z Ameryki Południowej. Owoce są pozyskiwane z drzew palmowych; pod względem smaku przypominają jagody. Już w latach 90. podjęto badania dotyczące właściwości jagód acai – inspiracją był dobry stan zdrowia ludności Amazonii. Analizy potwierdziły, że systematyczne spożywanie jagód przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu.

Właściwości lecznicze i odchudzające

Jagody acai zawierają mnóstwo witamin i minerałów, wśród nich m.in. B1, B2, B3, C i E, a także fosfor, białko, potas, wapń, kwas omega-6 i omega-9. Są również bogate w antyoksydanty, czyli związki chemiczne, które neutralizują działanie wolnych rodników. To oznacza, że jagody acai opóźniają procesy starzenia się organizmu. Ponadto usuwają toksyny z organizmu, dostarczają dużo energii, obniżają poziom złego cholesterolu czy ułatwiają trawienie. Jagody acai są zalecane również diabetykom ze względu na niski wskaźnik glikemiczny.

Wiele osób zainteresują właściwości odchudzające jagód acai. Ze względu na zawarte w nich przeciwutleniacze (pomagające pozbyć się toksyn z organizmu) oraz błonnik (wspomagający proces trawienia) są składnikiem, który świetnie uzupełni dietę osób dbających o linię.

Jagody acai w formie suplementów

Jagody acai nie są sprowadzane do Polski w postaci świeżych owoców; dostępne są natomiast w postaci soków. Na rynku istnieje również wiele suplementów w postaci tabletek lub kapsułek. Przed zastosowaniem warto sprawdzić ewentualne przeciwwskazania.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo