Poradnik

Acai

Jagody acai – superfoods z lasów Amazonii

Superfoods to produkty żywnościowe, które są nieprzetworzone i świetnie wpływają na stan naszego organizmu. Dobrze, jeśli przynajmniej część z nich znajdzie się w codziennej diecie. Do superfoods zaliczają się także jagody acai, które nie tylko zawierają potrzebne nam witaminy i minerały, ale także pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i opóźnią proces starzenia się.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson, Acai Berry 500 mg, jagody Acai, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson, Acai Berry 500 mg, jagody Acai, 120 kapsułek
41,19 zł
1 - 1 z 1 produktów

Jagody acai – czym są?

Do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z istnienia tak egzotycznych produktów jak jagody acai czy jagody goji. Ze względu na prozdrowotne właściwości stały się jednak niezwykle popularne i obecnie są dodawane do wielu posiłków lub są spożywane w postaci suplementów diety. Dotyczy to zwłaszcza jagód acai. Pochodzą one z Ameryki Południowej. Owoce są pozyskiwane z drzew palmowych; pod względem smaku przypominają jagody. Już w latach 90. podjęto badania dotyczące właściwości jagód acai – inspiracją był dobry stan zdrowia ludności Amazonii. Analizy potwierdziły, że systematyczne spożywanie jagód przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu.

Właściwości lecznicze i odchudzające

Jagody acai zawierają mnóstwo witamin i minerałów, wśród nich m.in. B1, B2, B3, C i E, a także fosfor, białko, potas, wapń, kwas omega-6 i omega-9. Są również bogate w antyoksydanty, czyli związki chemiczne, które neutralizują działanie wolnych rodników. To oznacza, że jagody acai opóźniają procesy starzenia się organizmu. Ponadto usuwają toksyny z organizmu, dostarczają dużo energii, obniżają poziom złego cholesterolu czy ułatwiają trawienie. Jagody acai są zalecane również diabetykom ze względu na niski wskaźnik glikemiczny.

Wiele osób zainteresują właściwości odchudzające jagód acai. Ze względu na zawarte w nich przeciwutleniacze (pomagające pozbyć się toksyn z organizmu) oraz błonnik (wspomagający proces trawienia) są składnikiem, który świetnie uzupełni dietę osób dbających o linię.

Jagody acai w formie suplementów

Jagody acai nie są sprowadzane do Polski w postaci świeżych owoców; dostępne są natomiast w postaci soków. Na rynku istnieje również wiele suplementów w postaci tabletek lub kapsułek. Przed zastosowaniem warto sprawdzić ewentualne przeciwwskazania.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki