Poradnik
Alantan Plus

Alantan Plus

Alantan Plus – krem i maść w trosce o Twoją skórę

Produkty Alantan Plus to leki dostępne w formie maści lub kremu przeznaczone do stosowania bezpośrednio na skórę. Wspomagają gojenie się wszelkiego rodzaju ran, zapobiegają powstawaniu odparzeń u niemowląt oraz pielęgnują podrażniony i suchy naskórek. Mogą być stosowane pomocniczo w leczeniu atopowego zapalenia skóry, zapaleniu błony śluzowej nosa czy wyprysku alergicznego.

Oprócz nich dostępne są także zasypki Alantan Plus Altek.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Alantan Plus (20 mg + 50 mg)/ g, krem, 35 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Alantan Plus (20 mg + 50 mg)/ g, krem, 35 g
8,89 zł
Alantan Plus (20 mg + 50 mg)/ g, maść, 30 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Alantan Plus (20 mg + 50 mg)/ g, maść, 30 g
10,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Alantan Plus – krem

Skóra człowieka jest nieustannie narażona na działanie czynników zewnętrznych ze względu na rolę, jaką pełni w naszym organizmie. Stanowi swoistą barierę ochronną – chroni przed zanieczyszczeniami i utrzymuje optymalną temperaturę ciała. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o nią w sposób prawidłowy już od samego początku życia.

Jednym z preparatów, które stosuje się w celu pielęgnacji skóry czy leczenia stanów chorobowych, jest Alantan Plus w kremie. Znajduje on swoje zastosowanie w:

  • leczeniu wszelkiego rodzaju ran: otarć, oparzeń;
  • zapobieganiu powstawania odparzeń u niemowląt;
  • pielęgnacji wysuszonego i podrażnionego naskórka;
  • pomocniczo w leczeniu między innymi atopowego zapalenia skóry.

Alantoina, substancja czynna Alantanu Plus krem, wykazuje działanie złuszczające, nawilża skórę, wspiera leczenie zmian chorobowych oraz pobudza wzrost nowej tkanki. Produkt jest bezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Należy pamiętać, że w przypadku pielęgnacji skóry niemowląt, należy go stosować po każdej zmianie pieluchy, po wcześniejszym przepłukaniu wodą i wysuszeniu miejsc narażonych na uszkodzenia.

Alantan Plus – maść

Poza lekiem Alantan Plus krem, istnieje także jego odpowiednik w formie maści. Zalecenia do stosowania są takie same jak w przypadku kremu. Nie należy zapominać, aby przed użyciem produktu dokładnie przeczytać ulotkę.

W asortymencie dostępne są także zasypki Alantan Plus z alantoiną, która chroni delikatną skórę przed przesuszeniem, zaczerwienieniem i otarciami. Wykazuje działanie kojące i regenerujące naskórek. Zapobiega nadmiernej potliwości skóry. Zasypki wskazane są do stosowania w codziennej pielęgnacji w okresie letnim dla: niemowląt, seniorów, osób otyłych lub uprawiających sport.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki