Poradnik
Asecurin

Asecurin

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Asecurin ZS, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Asecurin ZS, 30 kapsułek
28,49 zł
Asecurin, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Asecurin, 20 kapsułek
21,19 zł
Asecurin Junior dla niemowląt i dzieci, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Asecurin Junior dla niemowląt i dzieci, 10 saszetek
18,19 zł
1 - 3 z 3 produktów

Asecurin

Jak zabezpieczyć nasz organizm?

Na ogół staramy się unikać przyjmowania antybiotyków. Nie zawsze jednak jest to możliwe; wtedy konieczne jest zabezpieczenie organizmu przed negatywnymi skutkami tych silnych leków. Pomóc mogą np. probiotyki, które pełnią jednocześnie funkcję preparatów osłonowych. Jak działają i dlaczego ich przyjmowanie podczas antybiotykoterapii jest niezbędne? Dodatkowo – dlaczego takie probiotyki jak Asecurin warto przyjmować codziennie?

Antybiotyki a leki osłonowe

Dlaczego przyjmowanie preparatów osłonowych jest tak ważne? Należy pamiętać, że antybiotyki niszczą nie tylko drobnoustroje, które były przyczyną choroby, ale również wpływają negatywnie na naturalną florę bakteryjną organizmu. W przewodzie pokarmowym znajdują się bowiem tzw. dobre bakterie, które wspomagają działanie całego układu. Warto uwzględnić też fakt, że przyjmowanie antybiotyków bez jednoczesnego zażywania probiotyków takich jak np. Asecurin może doprowadzić do poważnych konsekwencji, zwłaszcza u dzieci. Chodzi m.in. o ostrą biegunkę, ból brzucha, wzdęcia, a nawet rzekomobłoniaste zapalenie jelit czy grzybicę pochwy. W przypadku najmłodszych powikłania mogą być znacznie poważniejsze.

Asecurin - Moc probiotyków

Probiotyki mają za zadanie przede wszystkim odbudować zniszczoną florę jelitową. Probiotyki to tak naprawdę żywe organizmy, głównie niektóre bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus rhamnosus) czy szczepy drożdży (Saccharomyces boulardii). Probiotyki łatwo kolonizują przewód pokarmowy i są odporne na niskie pH soku żołądkowego, dzięki czemu szybko działają i są skuteczne. Preparat powinno przyjmować się podczas całej antybiotykoterapii. Warto jednak zauważyć, że probiotyki mają również szereg innych prozdrowotnych właściwości, ze względu na które warto pomyśleć o włączeniu preparatu do codziennej diety. Niektóre probiotyki, takie jak wspomniany Asecurin, są jednocześnie suplementami przeznaczonymi do codziennego stosowania. Składniki w nich zawarte wspomagają układ odpornościowy, zapobiegają infekcjom układu moczowego, wspomagają trawienie, stosuje się je również w leczeniu biegunek czy stanów zapalnych przewodu pokarmowego, kamicy nerkowej, a nawet chorób wątroby. Ze względu na liczne właściwości, jeśli nie występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, wskazana jest suplementacja probiotyków w odpowiedniej formie.

Probiotyk na co dzień: Asecurin

Probiotykiem, który powinno przyjmować się nie tylko podczas kuracji antybiotykowej, ale który jest jednocześnie w założeniu suplementem diety, jest Asecurin. Producent oferuje Asecurin zarówno dla dzieci jak i dorosłych (jako dwa odrębne produkty). Zaleca się, by Asecurin był przyjmowany codziennie; 1 kapsułka dla dzieci lub 1-2 dla dorosłych.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki