Poradnik
Bacopa Monnieri

Bacopa Monnieri

Bacopa (Bacopa monnieri)

Suplementowanie jest elementem treningów i aktywnego trybu życia, warto jednak dostarczać wartościowe składniki bez względu na stopień aktywności fizycznej. W ofercie Gemini znajdują się suplementy zawierające bakopę drobnolistną (Bacopa monnieri), której szerokie zastosowanie polega chociażby na poprawie pamięci, koncentracji i wsparciu uczenia się. Dzięki swoim właściwościom wspomagającym pracę mózgu może być ona stosowana tak u starszych, jak i młodszych osób.

Bacopa - niezbędnik w walce o lepszą pamięć

Najczęściej spożywanie suplementów kojarzone jest z osobami trenującymi siłowo lub uprawiającymi inne aktywności fizyczne, które chcą uczynić swoje treningi bardziej efektywnymi. Takie skojarzenie nie do końca jest jednakże słuszne, ponieważ wspierać można pracę organizmu również w codziennych zmaganiach. Jednym z przykładów na to, jak można to robić, są suplementy przeznaczone do wspierania pamięci. Wśród nich znajduje się Bacopa monnieri.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Swanson Bacopa Monnier BaCognize Extract, bakopa drobnolistna 250 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Bacopa Monnier BaCognize Extract, bakopa drobnolistna 250 mg, 90 kapsułek
46,49 zł
Allnutrition Bacopa Monieri, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Allnutrition Bacopa Monieri, 90 kapsułek
32,49 zł
Swanson Bacopa Monniera 10:1 extract, bakopa drobnolistna 50 mg, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Bacopa Monniera 10:1 extract, bakopa drobnolistna 50 mg, 90 kapsułek
21,99 zł
Singularis Superior Bacopa Monnieri Forte, 60 kapsułek wegańskich - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Singularis Superior Bacopa Monnieri Forte, 60 kapsułek wegańskich
102,99 zł
Kenay Bacopa Monniera Bacopin, bakopa drobnolistna, 60 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Kenay Bacopa Monniera Bacopin, bakopa drobnolistna, 60 kapsułek
37,49 zł
1 - 5 z 5 produktów

Czym jest bacopa monnieri?

Bakopa drobnolistna - bo tak brzmi jej polskojęzyczna nazwa – stanowi składnik suplementów. Jest to zioło, które pochodzi z Indii i tam też było wykorzystywane już od wielu lat. Może być stosowana także przez osoby mające problemy z koncentracją, zarówno starsze, jak i młodsze, ponieważ usprawnia pracę mózgu i polepsza pamięć.

Stosowanie bacopy jest polecane osobom pracującym umysłowo, w zawodach, które wymagają wyższej sprawności intelektualnej, ale też studentom oraz uczniom.

Ziele to wykazuje właściwości ochraniające układ nerwowy przed negatywnymi skutkami starości. Pozwala pozbyć się stresu i rozluźnić, znosi napięcie, bardzo korzystnie wpływa na psychiczny dobrostan. Zażywanie suplementów diety zawierających bacopę pozwala na przywrócenie harmonii i na odczucie ulgi wobec nadmiernego zmęczenia.

Dodatkowe zalety, jakie posiada bacopa monnieri

Wspieranie pracy umysłu i zapobieganie problemom z pamięcią i koncentracją to podstawowe zalety, jakie wykazuje bacopa, co nie oznacza, że na tym kończy się ich lista. Znaleźć można na niej jeszcze wiele pozytywnych cech, np.: przyczynianie się do prawidłowego mikrokrążenia obwodowego krwi.

Bacopa monnieri - przeciwwskazania

Wśród wskazówek dotyczących zażywania tego suplementu wymienić można z pewnością tę, że nie wolno przekraczać porcji, która jest zalecana do spożycia w ciągu dnia. Jest to również tylko środek mający wesprzeć zdrową dietę, nie może jej zastępować. Do utrzymania prawidłowego zdrowia niezbędne jest bowiem zbilansowane odżywianie i zdrowy tryb życia. Bacopa powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem małych dzieci. Również kobiety w ciąży, a także karmiące, nie powinny sięgać po to ziele.

Dla kogo przeznaczona jest bacopa?

Ekstrakt z bakopy drobnolistnej w ofercie Gemini dostępny jest w kilku wariantach, w tym połączony z mąką ryżową. Stosowanie tego ziela może okazać się bardzo pomocne w przypadku osób pracujących umysłowo, uczących się, a także potrzebujących zachować wysoką koncentrację w trakcie pracy, np. kierowców.

Naturalne metody wspomagania układu nerwowego

Mózg człowieka, aby funkcjonował prawidłowo, potrzebuje zarówno odpowiedniej diety, jak i regularnego treningu (krzyżówki, czytanie, rozwiązywanie łamigłówek). Ośrodkowy układu nerwowy codziennie odbiera i przesyła miliony informacji. Stanowi on zaledwie 2% masy ciała, jednak pochłania aż 20% codziennego zapotrzebowania na energię Aby jednak organ ten działał prawidłowo konieczne jest zachowanie odpowiedniego poziomu m.in. neuroprzekaźników, tlenu oraz substancji chroniących przed stresem oksydacyjnym.

Ekstrakt z Bacopy ma zdolności do usprawniania pamięci dzięki odziaływaniu na układ limbiczny, w znajdującą się w jego obszarze formację hipokampa. Jednym z najważniejszych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego związanego ze zdolnością koncentracji i uczenia się jest acetylocholina. Wyciąg z Bacopa monnieri wpływa na aktywność układu cholinergicznego w korze mózgowej. Obecne w ekstrakcie ziela związki fenolowe i frakcję triterpenoidowe wykazują działanie przeciwutleniające. Etanolowy ekstrakt zawarty w Bacopie zmniejsza uszkodzenia będące efektem działania wolnych rodników, które mogą doprowadzić do neurotoksyczności.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki