Poradnik
Chlorek magnezu

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu

Wiele osób się zgodzi, że pod koniec intensywnego dnia, kąpiel w ciepłej wodzie to świetny sposób na odprężenie. Jednak szukając jeszcze bardziej uspokajającej metody, warto wiedzieć, jak w uzyskaniu takiego efektu może pomóc chlorek magnezu. Nie tylko pozwala się zrelaksować, ale także jest w stanie złagodzić ból mięśni. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć chlorek magnezu sześciowodny, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakich korzyści możesz się spodziewać i jak bezpieczne z nich robić pożytek.

Znalezione produkty : 1
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
MyVita, chlorek magnezu, 1000 g - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
MyVita, chlorek magnezu, 1000 g
22,61 zł
1 - 1 z 1 produktów

Chlorek magnezu zastosowanie

Chlorek magnezu do kąpieli wykazuje się bardziej wydajny niż zwykle stosowane sole i starcza na dłużej, bo nie trzeba go używać w taki dużej ilości, jak konwencjonalne sole. Ostatecznie ma to związek z formą produktu, osobistymi preferencjami, jak również rekomendacją specjalistów, czy informacjami zawartymi w ulotce informacyjnej na temat produktu z chlorkiem magnezu właśnie.

Warto sobie uświadomić przed zastosowaniem płatków magnezowych – czym właściwie są. To nic innego jak sól magnezowa, która dzięki swoim właściwościom może się szybko rozpuszczać w wodzie. Ta sama właściwość sprawia, że chlorek magnezu bez problemu też wchłania się w skórę, przynosząc jej dodatkowe kosmetyczne korzyści. Przyjemnością zatem będzie przygotowanie relaksującej kąpieli, dzięki temu, jak prosty w formie jest chlorek magnezu sześciowodny. Producent wybranego produktu dzieli się zaleceniami, co do wskazanej ilości, jaką należy rozpuścić w wodzie. Nierzadko też wskazuje na dodatkowe informacje, dzięki którym kąpiel z płatkami magnezowymi jest nie tylko korzystna, ale też bezpieczna.

Chlorek magnezu do kąpieli – działanie i inne ważne informacje

Warto zapoznać się z opisem produktu, aby mieć pewność jak najlepiej zastosować chlorek magnezu do kąpieli. Jedną z jego bardziej popularnych form są płatki, które to rozpuszczają się i wchłaniają w skórę. Taki proces jest też znany jako przez skórne wchłanianie magnezu i może być sposobem na to, by czerpać korzyści takie, jak:

  • relaksująca kąpiel,
  • moczenie stóp.

Jeśli tak wykorzystany magnez do kąpieli jest właśnie tym, co wzbudza zainteresowanie – jest duża szansa, iż jego forma płatków może być właściwym wyborem.

Należy jednak pamiętać, że zwykle takiej kąpieli nie należy zażywać częściej niż do kilku razy w miesiącu. Informacji o dokładnej ilości zalecanych kąpieli, w której główną rolę gra chlorek magnezu – najlepiej szukać w informacjach od producenta, bądź skonsultować to ze specjalistą.

Inne wskazówki, które można spotkać, stosując chlorek magnezu do kąpieli:

  • Po kąpieli wskazane jest spłukanie ciała pod bieżącą wodą.
  • Stosowany magnez do kąpieli nie potrzebuje dodatkowych produktów (jak mydło, czy żel).
  • Jeśli na skórze widnieją małe rany, czy zadrapania – kąpiel w płatkach magnezowych nie jest zalecana.

Jeśli nie ma się czasu bądź ochoty na pełną kąpiel – warto pamiętać, że chlorek magnezu może być również wykorzystany wyłącznie w celu wymoczenia stóp. Tutaj również najlepiej zapoznać się ze wskazówkami producenta kosmetyku, co do dokładnych proporcji wody i płatków magnezu, które pozwolą skorzystać z jego właściwości jak najlepiej.

Należy również pamiętać, że magnez do kąpieli jak sama nazwa wskazuje, nadaje się wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy również podczas kąpieli z płatkami magnezowymi zwracać szczególną uwagę na to, by woda ta nie dostała się do oczu, co mogłoby wywołać podrażnienie.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo