Kategorie

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu

Wiele osób się zgodzi, że pod koniec intensywnego dnia, kąpiel w ciepłej wodzie to świetny sposób na odprężenie. Jednak szukając jeszcze bardziej uspokajającej metody, warto wiedzieć, jak w uzyskaniu takiego efektu może pomóc chlorek magnezu. Nie tylko pozwala się zrelaksować, ale także jest w stanie złagodzić ból mięśni. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć chlorek magnezu sześciowodny, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakich korzyści możesz się spodziewać i jak bezpieczne z nich robić pożytek.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
MyVita, chlorek magnezu sześciowodny, płatki magnezowe, 500 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, chlorek magnezu sześciowodny, płatki magnezowe, 500 g

13,59 zł
MyVita, chlorek magnezu, 1000 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, chlorek magnezu, 1000 g

23,99 zł

Chlorek magnezu zastosowanie

Chlorek magnezu do kąpieli wykazuje się bardziej wydajny niż zwykle stosowane sole i starcza na dłużej, bo nie trzeba go używać w taki dużej ilości, jak konwencjonalne sole. Ostatecznie ma to związek z formą produktu, osobistymi preferencjami, jak również rekomendacją specjalistów, czy informacjami zawartymi w ulotce informacyjnej na temat produktu z chlorkiem magnezu właśnie.

Warto sobie uświadomić przed zastosowaniem płatków magnezowych – czym właściwie są. To nic innego jak sól magnezowa, która dzięki swoim właściwościom może się szybko rozpuszczać w wodzie. Ta sama właściwość sprawia, że chlorek magnezu bez problemu też wchłania się w skórę, przynosząc jej dodatkowe kosmetyczne korzyści. Przyjemnością zatem będzie przygotowanie relaksującej kąpieli, dzięki temu, jak prosty w formie jest chlorek magnezu sześciowodny. Producent wybranego produktu dzieli się zaleceniami, co do wskazanej ilości, jaką należy rozpuścić w wodzie. Nierzadko też wskazuje na dodatkowe informacje, dzięki którym kąpiel z płatkami magnezowymi jest nie tylko korzystna, ale też bezpieczna.

Chlorek magnezu do kąpieli – działanie i inne ważne informacje

Warto zapoznać się z opisem produktu, aby mieć pewność jak najlepiej zastosować chlorek magnezu do kąpieli. Jedną z jego bardziej popularnych form są płatki, które to rozpuszczają się i wchłaniają w skórę. Taki proces jest też znany jako przez skórne wchłanianie magnezu i może być sposobem na to, by czerpać korzyści takie, jak:

  • relaksująca kąpiel,
  • moczenie stóp.

Jeśli tak wykorzystany magnez do kąpieli jest właśnie tym, co wzbudza zainteresowanie – jest duża szansa, iż jego forma płatków może być właściwym wyborem.

Należy jednak pamiętać, że zwykle takiej kąpieli nie należy zażywać częściej niż do kilku razy w miesiącu. Informacji o dokładnej ilości zalecanych kąpieli, w której główną rolę gra chlorek magnezu – najlepiej szukać w informacjach od producenta, bądź skonsultować to ze specjalistą.

Inne wskazówki, które można spotkać, stosując chlorek magnezu do kąpieli:

  • Po kąpieli wskazane jest spłukanie ciała pod bieżącą wodą.
  • Stosowany magnez do kąpieli nie potrzebuje dodatkowych produktów (jak mydło, czy żel).
  • Jeśli na skórze widnieją małe rany, czy zadrapania – kąpiel w płatkach magnezowych nie jest zalecana.

Jeśli nie ma się czasu bądź ochoty na pełną kąpiel – warto pamiętać, że chlorek magnezu może być również wykorzystany wyłącznie w celu wymoczenia stóp. Tutaj również najlepiej zapoznać się ze wskazówkami producenta kosmetyku, co do dokładnych proporcji wody i płatków magnezu, które pozwolą skorzystać z jego właściwości jak najlepiej.

Należy również pamiętać, że magnez do kąpieli jak sama nazwa wskazuje, nadaje się wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy również podczas kąpieli z płatkami magnezowymi zwracać szczególną uwagę na to, by woda ta nie dostała się do oczu, co mogłoby wywołać podrażnienie.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego