Poradnik
Chlorek potasu

Chlorek potasu

Chlorek potasu – co to jest?

Nie każdy wie, że potas to elektrolit niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a dodatkowo jeden z ważniejszych składników. Jego obecność warunkuje prawidłowe działanie przede wszystkim układu nerwowego oraz mięśniowego. Odpowiednia ilość potasu utrzymuje właściwe ciśnienie tętnicze. Gdy w organizmie brak wystarczającej dawki, możemy to bardzo szybko zauważyć. Stajemy się przemęczeni, dokucza nam ból mięśni i stawów. Jeżeli zauważysz u siebie również przewlekłe bóle głowy oraz nawracającą bezsenność możesz być pewien, że brakuje Ci chlorku potasu.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Potazek, 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Potazek, 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu
18,69 zł
Potazek, 50 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Potazek, 50 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu
12,69 zł
Potazek MAG, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Potazek MAG, 50 kapsułek
16,69 zł
Potazek MAX, 50 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Potazek MAX, 50 kapsułek
18,59 zł
1 - 4 z 4 produktów

Chlorek potasu – działanie

Suplementacja chlorkiem potasu, między innymi, ma wpływ na przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki temu może zapobiegać uciążliwym i nieprzyjemnym skurczom mięśni.

Chlorek potasu znacznie przyczynia się do ochrony serca – jest to bardzo istotna zaleta tego elektrolitu, , albowiem ma on właściwości regulujące pracę mięśnia sercowego.  . Warto wiedzieć, że składnik ten wydalany jest wraz z moczem, a przy wzmożonej aktywności fizycznej również z potem. Przyjmowanie chlorku potasu wskazane jest głównie w stanach niedoboru tego składnika, niekiedy zaleca się spożywać go profilaktycznie – o takiej kuracji decyduje jednak wyłącznie lekarz.

Suplementacja potasem szczególnie ważna jest podczas wzmożonej aktywności fizycznej, dlatego zaleca się ją w szczególności sportowcom czy kulturystom , których mięśnie narażone są na szczególny wysiłek.

Warto wiedzieć, że istnieją pewne czynniki prowadzące do niedoborów potasu w organizmie. Będą to między innymi choroby nerek, przewlekłe biegunki i wymioty, cukrzyca, nadciśnienie, spożywanie dużej ilości kawy oraz herbaty.

Na rynku dostępne są preparaty zawierające ten składnik, między innymi Potazek, który dla Twojej wygody występuje w opakowaniach o różnej ilości kapsułek. Można go nabyć w trzech wersjach, klasycznej (Potazek), o większej ilości chlorku potasu (Potazek MAX) oraz w kombinacji z cytrynianem magnezu (Potazek MAG).

Chlorek potasu jest niezbędny w codziennej diecie każdego z nas, jednak suplementacja powinna być każdorazowo konsultowana z lekarzem. Podczas przyjmowania tego składnika zaleca się również regularne monitorowanie stężenia chlorku potasu w organizmie (za pomocą badań krwi), ponieważ przedawkowanie może mieć bardzo negatywne skutki.

Suplementacja chlorkiem potasu

Obecnie bez problemu możesz kupić wiele suplementów zawierających chlorek potasu. Jednym z popularnych wyborów będzie Potazek (Adamed) lub XKal (FSP „Galena”) – są one dostępne w postaci kapsułek lub tabletek, które w zależności od zaleceń producenta należy przyjmować raz lub parę razy dziennie.

Pamiętaj, że suplementacja tego składnika nie powinna odbywać się na własną rękę, zanim zaczniesz go przyjmować konieczna będzie wizyta u lekarza i wykonanie stosownych badań. Samodzielne dawkowanie może mieć bardzo negatywne skutki.
Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki