Poradnik
Chlorofil

Chlorofil

Chlorofil w płynie

Wszyscy wiedzą, że chlorofil odgrywa naprawdę ważną rolę w tym, by świat był pełen zielonych i zdrowych roślin – jednak nie każdy ma świadomość, że również może przynieść wiele dobrego, jeśli chodzi o ludzki organizm. Tak samo, jak u roślin pozwala absorbować światło słoneczne i przekształcać je w energię – może potencjalnie nieść wiele dobrego dla człowieka.

Znaleźć w nim można między innymi:

Warto jednak bliżej zapoznać się z tym, czy właściwie jest chlorofil i co można w nim znaleźć, aby w pełni zrozumieć jego właściwości i potencjalne dla ludzkiego organizmu korzyści.

Znalezione produkty : 7
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Biały Jeleń, płyn do kąpieli i pod prysznic, chlorofil, 750 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Biały Jeleń, płyn do kąpieli i pod prysznic, chlorofil, 750 ml
14,69 zł
Swanson Chlorophyllin & Mint, chlorofil z miętą, 500 tabletek do żucia - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Chlorophyllin & Mint, chlorofil z miętą, 500 tabletek do żucia
68,19 zł
Swanson Chlorophyll, chlorofil, 300 kapsułek wegetariańskich - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Chlorophyll, chlorofil, 300 kapsułek wegetariańskich
143,99 zł
MyVita Chlorofil w płynie, 473 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
MyVita Chlorofil w płynie, 473 ml
62,99 zł
Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon z chlorofilem, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon z chlorofilem, 300 ml
13,99 zł
Aura Herbals Chlorofil z morwy białej, koncentrat, krople, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Aura Herbals Chlorofil z morwy białej, koncentrat, krople, 30 ml
40,49 zł
Alter Medica Chlorofil, płyn, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Alter Medica Chlorofil, płyn, 500 ml
37,69 zł
1 - 7 z 7 produktów

Chlorofil – najważniejsze informacje

Chlorofil jest niczym innym jak pigmentem rozpuszczalnym w tłuszczach. To on nadaje roślinom i algom charakterystyczny, zielony kolor. Chlorofil w płynie, jaki spotkać można w suplementach to jedno, ważne do zapamiętania jest jednak to, że pigment ten w swoim naturalnym stanie, czyli rozpuszczalnym w tłuszczach równocześnie:

  • nie rozpuszcza się w wodzie,
  • jest minimalnie wchłaniany.

Chlorofilina sodowo-miedziowa jest pochodną chlorofilu – różni się tym od chlorofilu, iż w odróżnieniu od niego jest rozpuszczalna w wodzie i biodostępna, a tym samym jak można się domyślić - jej asymilacja jest znacznie lepsza. Z tego powodu też, ta cząsteczka organiczna jest jeszcze bardziej dostępna i może być dla organizmu pomocna, jeśli chodzi o walkę z uszkodzeniami oksydacyjnymi wywołanymi przez chemiczne czynniki.

Chlorofil w płynie i w innych formach

Aby móc skorzystać z właściwości chlorofilu trzeba pamiętać, iż musi on być dostępny w formie przyswajalnej dla ludzkiego organizmu, stąd pojawienie się na rynku suplementów, takich jak chlorofil w płynie. Jest też składnikiem wielu produktów kosmetycznych dostępnych na dzisiejszym rynku.

Suplementy z chlorofilem są dostępne również pod postaci a taką jak:

  • tabletki,
  • krople,
  • kapsułki.

Każda osoba zainteresowana korzyściami, jakie może jej przynieść chlorofil – z pewnością znajdzie taką jego odsłonę, która będzie jej najbardziej pasować, dopasowując się do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Chlorofil w płynie - bezpieczne stosowanie

Oczywiście najlepiej zapoznać się z ulotką informacyjną bądź zasięgnąć porady lekarza – zanim się sięgnie po chlorofil w płynie, aby wprowadzić go do codziennej diety. Zwykle jednak wystarczy płynny chlorofil dodać do świeżej wody, aby mieć szanse czerpać z jego potencjalnych korzyści. Oczywiście można też sięgnąć wedle uznania po inny wybór niż chlorofil w płynie.

Ważne jest mieć pewność, że produkt pochodzi od renomowanej marki - gdyż to w kontekście chlorofilu ekstrahowanego z konkretnej rośliny, pozwala uzyskać jak najlepszą jakość pigmentu. Warto również przypomnieć, że wysokiej jakości suplement chlorofilowy, czyli nic innego jak chlorofil w płynie właśnie - nie powinien zawierać konserwantów. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do procesu produkcji, czy pochodzenia substancji – zawsze można zwrócić się do producenta z dodatkowymi pytaniami.

Chlorofil w płynie – właściwości i zastosowanie

Jest wiele informacji na temat możliwych korzyści wynikających z włączenia do codziennej diety suplementu, jakim jest chlorofil w płynie, bądź też innych produktów z jego zawartością. Spójrzmy na niektóre z nich:

  • chlorofil jako naturalnie występujący przeciwutleniacz, bezpośrednio neutralizujący wolne rodniki
  • pomaga przynieść ulgę w dolegliwościach żołądka

To jednak jedynie zalążek tego, ile dobrego dla organizmu może przynieść chlorofil w płynie, bądź pod inną z dostępnych postaci. Będąc zainteresowanym tym tematem - najlepiej zapoznać się z opisami informacyjnymi udostępnionymi przez producentów poszczególnych suplementów i środków, jak również zasięgnąć opinii lekarza, farmaceuty czy innego specjalisty.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo