Poradnik
Cholina

Cholina

Cholina

Cholina jest składnikiem odżywczym występującym w wielu produktach spożywczych. Człowiek jest w stanie wytworzyć niewielką ilość choliny w wątrobie, ale większość jej pochodzi z pożywienia. Cholina dostępna w formie suplementów jest uzupełnieniem poziomu tej substancji.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
G&G Choline 250 mg & Inositol 250 mg, cholina i inozytol, 120 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Wysyłka 0 zł
Zdrowie i uroda
G&G Choline 250 mg & Inositol 250 mg, cholina i inozytol, 120 kapsułek
99,99 zł
Jarrow Formulas B-Right, kompleks witamin z grupy B, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Jarrow Formulas B-Right, kompleks witamin z grupy B, 100 kapsułek
96,79 zł
Swanson Choline & Inositol, cholina i inozytol, 250 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Swanson Choline & Inositol, cholina i inozytol, 250 kapsułek
93,99 zł
1 - 3 z 3 produktów

Witamina b4 a cholina – właściwości

Jednym z głównych świadczeń zdrowotnych, na jakie należy zwrócić uwagę, jest to, iż choliny przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Przy czym zgodnie z oświadczeniami zdrowotnymi warto podkreślić, iż takich efektów można się spodziewać wyłącznie, gdy cholina inaczej znana jako witamina b4 jest stosowana tylko w odniesieniu do żywności zawierającej zgodnie z następującymi proporcjami tj. minimum:

  • 82,5 mg choliny na 100 g,
  • 100 ml, lub na pojedynczą porcję żywności.

Kolejnym działaniem prozdrowotnym, jakie wykazuje cholina, jest to, że substancja ta przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Tutaj jednak również warto zwrócić uwagę na to, iż z takim oświadczeniem zdrowotnym możemy mieć do czynienia wyłącznie wówczas, gdy mowa o suplemencie, czy żywności, które zawierają minimum 82,5 mg choliny na pojedynczą porcję żywności, bądź na konkretne ilości jak 100 g lub 100 ml.

Ważne jest również podkreślić, iż cholina wspiera wątrobę w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Oświadczenie zdrowotne tutaj jest zasadne również, gdy zostaną zachowane dokładnie takie ilości jak w przypadku poprzednich sytuacji, gdy jest przyjmowana witamina b4 w wybranej formie.

Cholina – działanie i zastosowanie

W sytuacji, w której zawartość choliny jest niewystarczająca w organizmie – można uzupełnić swoją dietę o suplementy z jej zawartością. Na rynku można dostać ich różne formy, ale jedną z najpopularniejszych jest ta pod postacią kapsułek. Dzięki takim suplementom uzupełnienie diety w składniki w nich obecne staje się łatwe i przystępne.

Cholina jest zalecana przede wszystkim osobom, które chcą wspomóc swój metabolizm, bądź zależy im na podniesieniu sprawności funkcjonowania impulsów nerwowych w organizmie. Nierzadko suplementy z choliną są również wzbogacone o inne substancje czynne (jak na przykład inozytol).

Choliny – bezpieczne dawkowanie i przechowywanie

Aby bezpiecznie korzystać z choliny, przede wszystkim należy pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dawki, o której można informacje znaleźć w opisie produktu, ulotce dołączonej do wybranego produktu, tudzież zasięgnąć na ten temat porady prosto od lekarza, czy farmaceuty.

Warte zapamiętania jest również to, że witamina b4 podobnie jak i inne składniki suplementów nie może być traktowana jako substytut diety – a jedynie może stanowić jej uzupełnienie. W połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zrównoważonym trybem życia może wspomóc działania opisane powyżej.

Nie można zapominać też o konieczności upewnienia się, że suplement z zawartością choliny nie ma w sobie równocześnie żadnego składnika, który mógłby wywołać reakcję alergiczną. W tym celu warto podkreślić, jak ważne jest pieczołowite zapoznanie się z pełną listą substancji zawartych w suplemencie diety.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki