Poradnik
Cytrulina

Cytrulina

Cytrulina

Osoby trenujące zawodowo bądź hobbystycznie szukają rozmaitych form wsparcia. Podstawą dobrej kondycji sportowca jest zbilansowana dieta.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
OstroVit Citrulline, smak cytrynowy, 210 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
OstroVit Citrulline, smak cytrynowy, 210 g
35,99 zł
Now Foods Arginine & Citrulline, L-arginina i cytrulina, 120 kapsułek  - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Now Foods Arginine & Citrulline, L-arginina i cytrulina, 120 kapsułek
65,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Cytrulina a wysiłek fizyczny

Czasem ciało potrzebuje dodatkowego wspomagania, by dokonać progresu. Regeneracja mięśni jest równie istotna jak sam wysiłek fizyczny. Nie bez powodu mówi się, że odpoczynek to też trening. Jednym z nich jest cytrulina – aminokwas niebiałkowy, biorący udział w mocznikowym cyklu Krebsa wraz z ornityną i argininą. Pod tą naukową nazwą kryje się proces metaboliczny zachodzący w wątrobie, podczas którego szkodliwe związki azotu przekształcane są w mocznik. Suplementy z cytruliną są stosowane w celu zmniejszenia tzw. zakwasów i przyspieszenia regeneracji mięśni. Wygodna forma rozpuszczalnego w wodzie proszku sprawdza się jako odżywka bezpośrednio przed treningiem. Cytrulina zmniejsza zmęczenie fizyczne i pozwala ćwiczyć dłużej i efektywniej.

Suplementy przedtreningowe to istotny składnik diety sportowca. Pozwalają przedłużyć czas efektywnych ćwiczeń i zminimalizować zmęczenie wywołane wysiłkiem fizycznym. Ich działanie odczuwają osoby trenujące regularnie, jak i początkujący na siłowni. Dobrze dobrana odżywka potrafi dodać energii w czasie treningowych wyzwań. Cytrulina, aminokwas niebiałkowy, to substancja stosowana przed rozpoczęciem ćwiczeń. Jej najbardziej efektywną formą jest jabłczan. Połączenie z kwasem jabłkowym podnosi jej przyswajalność. Dzięki temu działa ona bardziej intensywnie.

Mniejsze zakwasy dzięki cytrulinie

Zjawisko znane nam potocznie jako „zakwasy” to zespół opóźnionego bólu mięśniowego. Dochodzi do niego, gdy po wysiłku w mięśniach zgromadzi się pewna ilość kwasu mlekowego. Cytrulina nie tylko zwiększa wytrzymałość mięśni, ale też ogranicza bolesne dolegliwości następujące po ćwiczeniach. Dzięki temu odpoczynek po treningu może być krótszy. Ból po aktywności fizycznej wpływa negatywnie na zapał do ćwiczeń. Cytrulina dzięki redukcji negatywnych odczuć, pomaga zachować regularność treningową i zbudować zdrowe nawyki. Mięśnie z czasem stają się wytrzymalsze, wolniej się męczą i są w stanie dłużej znosić obciążenia.

Silniejsze mięśnie i więcej energii

Im więcej mięśni wchodzi w skład ciała, tym bardziej rośnie sprawność, a spada wiek metaboliczny. Wymodelowane ciało jest oznaką zdrowia i witalności. Regularna aktywność fizyczna pomaga dotlenić mózg, przyczynia się do poprawy nastroju i różnych parametrów zdrowotnych. Zmniejsza ryzyko chorób serca i występowania zespołu metabolicznego. Pozwala zachować żywotność do późnych lat życia. Cytrulina stanowi wsparcie dla osób aktywnych. Przyswajalne formy cytruliny są wygodne do stosowania również przez osoby mające problem z przełykaniem tabletek – często występują one w postaci proszku.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki