Poradnik
Czarna rzepa

Czarna rzepa

Szampony i ampułki z czarną rzepą

Rzepa

Obsesja na punkcie włosów ma różne oblicza, ale jednym z tych najrozsądniejszych oraz najbardziej skutecznym jest korzystanie z darów natury w codziennej pielęgnacji swojej fryzury.

Znalezione produkty : 8
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Farmona Herbal Care, odżywka do włosów wypadających, czarna rzepa, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Farmona Herbal Care, odżywka do włosów wypadających, czarna rzepa, 200 ml
10,49 zł
Farmona Seboravit, szampon z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów tłustych, 330 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Farmona Seboravit, szampon z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów tłustych, 330 ml
12,49 zł
Joanna Naturia, szampon wzmacniający z rzepą, 400 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Joanna Naturia, szampon wzmacniający z rzepą, 400 ml
12,09 zł
Joanna Rzepa, szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się, 400 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Joanna Rzepa, szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się, 400 ml
12,09 zł
Joanna Rzepa, szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Joanna Rzepa, szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, 200 ml
8,79 zł
Barwa Ziołowa, szampon czarna rzepa, 480 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Barwa Ziołowa, szampon czarna rzepa, 480 ml
13,39 zł
Barwa Ziołowa, szampon czarna rzepa, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Barwa Ziołowa, szampon czarna rzepa, 250 ml
8,69 zł
Farmona Herbal Care, szampon do włosów wypadających, czarna rzepa, 330 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Farmona Herbal Care, szampon do włosów wypadających, czarna rzepa, 330 ml
12,49 zł
1 - 8 z 8 produktów

Czarna rzepa

Bez względu na to, czy ma się blond czuprynę, czy burzę czarnych loków, albo nawet krótkiego irokeza, czarna rzepa może stać się jednym z ulubionych składników szamponów. Warto poznać bliżej jej właściwości, cechy i działanie, aby przy następnej decyzji o zakupie nowych kosmetyków do włosów, nie wahać się, sięgnąć po produkty z jej obecnością.

Jedną z charakterystycznych cech szamponów z czarną rzepą jest to, że składnik ten w produktach pozytywnie wpływa niemal na każdy rodzaj włosa. Tym samym czarna rzepa może być z powodzeniem używana w szamponach dedykowanych włosom, które są:

  • osłabione, z tendencją do wypadania
  • tłuste, szybko przetłuszczające się
  • cienkie, delikatne, łamliwe

Są to jedne z głównych zastosowań, do których może być używana czarna rzepa w formie kosmetyków do pielęgnacji włosów, ale – co warte zaznaczenia – nie jedynie. To bardzo dobroczynna roślina. Jednak w tle tej kategorii przyjrzymy się bliżej jej właściwościom w kontekście konkretnych grup produktów, dedykowanych takim, a nie innym włosom.

Czarna rzepa – dla włosów osłabionych

Nasze włosy każdego dnia są narażone na ogromną ilość czynników (zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych), które niekorzystnie wpływają na ich kondycję. W takich sytuacjach warto spróbować szamponu z czarną rzepą oraz innymi, dobroczynnymi dla struktury włosa substancjami. Wiadomo, że kosmyki każdej osoby i ich potrzeby są różne, ale jest duża szansa na to, iż czarna rzepa trafi w wymagania większości pań i panów.

Czarna rzepa w szamponach dla włosów osłabionych i łamliwych to możliwe:

Jeśli wybrany szampon z czarną rzepą jest dodatkowo wzbogacony na przykład kokosem, oprócz wyżej wymienionych korzyści, jakie niesie czarna rzepa, zyskuje się kosmetyk doskonale czyszczący i pielęgnujący włosy oraz skórę głowy. Niektórzy producenci decydują się także o dodanie do takiej mieszanki płynnej keratyny, która jest znana z dobrego wpływu na strukturę włosa, regenerując go i odbudowując.

Warto również mając włosy osłabione szukać szamponu z czarną rzepą, który:

  • chroni włosy przed uszkodzeniami
  • ułatwia rozczesywanie

Znalezienie takiego kosmetyku nie jest trudne, a jeśli widnieje na etykiecie składnik, którym jest czarna rzepa, to już połowa sukcesu do posiadania włosów, które zachwycają pięknym i zdrowym wyglądem.

Czarna rzepa – dla włosów szybko przetłuszczających się

Podobnie jak w przypadku włosów osłabionych, czarna rzepa potrafi zrobić wiele dobrego również, jeśli chodzi o włosy o tendencji do przetłuszczania się. Wynika to z jej unikatowych właściwości, dzięki którym może strukturę włosa regenerować i wzmacniać, równocześnie ograniczając ich nadmierne wypadanie.

Osoby szukające szamponu z czarną rzepą dedykowanego dla włosów tłustych powinny szukać tych produktów, które oddają do dyspozycji dopasowaną do tych potrzeb formułę oczyszczającą.

Charakterystyczne cechy takiej formuły:

  • regulacja wydzielania sebum
  • łagodzenie podrażnionej skóry głowy

Większość producentów oferujących szampony z czarną rzepą dla włosów tłustych, uwzględniają ten aspekt w swoich produktach. Niemniej jednak warto zawsze zapoznać się ze szczegółami widocznymi na etykiecie produktu oraz w szczegółach jego opisu.

Czarna rzepa – dla włosów cienkich i delikatnych

Kojący, regenerujący wpływ czarnej rzepy mogą również odczuć osoby z włosami cienkimi, szczególnie delikatnymi, podatnymi na złamania. Tutaj ekstrakt z tej rośliny i jego wzmacniające właściwości, ma ważną rolę do spełnienia. Przy regularnym stosowaniu szamponu, w którym jest czarna rzepa do włosów cienkich, można liczyć na to, że wrócą one do formy z całym swoim naturalnym połyskiem. To także dobra strategia dla osób, którym zależy na objętości i puszystości włosów, gdyż czarna rzepa jest znana, iż w tej kwestii także może sporo pomóc.

Czarna rzepa – właściwe stosowanie szamponu

Jest jeszcze jedna kwestia, warta przypomnienia. Bez względu na to, jakie włosy się ma i który szampon z czarną rzepą się wybierze, zawsze należy pamiętać o odpowiednim sposobie użycia kosmetyku. Konieczne jest porządne wmasowanie szamponu we włosy i skórę głowy, obfite spłukanie uzyskanej piany i oczywiście – regularne stosowane wybranego produktu.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki