Poradnik
Dexak SL

Dexak SL

Dexak SL

Jak radzić sobie z różnymi rodzajami bólu? Na pomoc Dexak SL

Strategii radzenia sobie z bólem jest bardzo dużo. Wiele zależy od tego, z jakiego rodzaju jego intensywnością mamy do czynienia, jak długo on trwa, gdzie jest umiejscowiony. Ból fizyczny, odczuwany na przykład w mięśniach, w obrębie stawów i kości, bóle miesiączkowe, jak i zębów, należą do jednych z najczęściej zgłaszanych przez pacjentów. Najważniejsze jest odnalezienie przyczyny i rozpoczęcie leczenia w przypadku zdiagnozowanego schorzenia. Dodatkowo można stosować techniki relaksacyjne, wspomagające radzenie sobie z bólem oraz rozmaite preparaty, jak na przykład Dexak SL.

Znalezione produkty : 3
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy) - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek (import równoległy)
21,49 zł
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
14,29 zł
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dexak SL 25 mg, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek
24,69 zł
1 - 3 z 3 produktów

Bóle kostno-stawowe

Bóle kostno-stawowe są odczuwane przez coraz młodsze osoby, ale w dużej mierze przez pacjentów starszych. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Mogą to być choroby zwyrodnieniowe, stany zapalne, kontuzje – te świeżo przebyte, jak i dawne, ale nieleczone lub niedoleczone. Wymienia się ponadto przeciążenia, związane na przykład z odbywaniem zbyt intensywnych treningów bądź nieprawidłowo dobranym do kondycji organizmu rodzajem aktywności fizycznej.

W przypadku występowania chorób zwyrodnieniowych dochodzi do degradacji chrząstek stawowych, a następnie uszkodzenia wszystkich struktur występujących w obrębie stawów. Pogarszają się sprawność, kondycja fizyczna i coraz częściej mogą być odczuwane bóle. Innym problemem są stany zapalne, urazy oraz nieleczone kontuzje. Dolegliwości bólowe powinny być konsultowane z lekarzem, jednak gdy pojawiają się sporadycznie lub nieczęsto, ból ma nasilenie niewielkie do umiarkowanego, pomocą okazują się być składniki zawarte w preparatach przeznaczonych na dolegliwości bólowe, takich jak na przykład Dexak SL. Jest to produkt należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, o działaniu nie tylko przeciwbólowym, ale i przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym.

Bolesne miesiączkowanie

Silne bóle miesiączkowe to problem, który dotyczy wielu kobiet w wieku reprodukcyjnym. Objawy potrafią w znacznym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ból zwykle umiejscawia się w okolicy podbrzusza i krzyżowej kręgosłupa. Niekiedy dodatkowo odczuwane są nudności, pojawiają się wymioty, bóle głowy, które nie reagują na żadne leki. Wyróżnia się rozmaite przyczyny występowania wymienionych objawów. Ból odczuwany na krótki czas przed rozpoczęciem krwawienia jest naturalny, ale silne dolegliwości, do tego współwystępujące objawy o innym charakterze, mogą sugerować rozwój chorób. Przyczyn upatruje się także w wadach anatomicznych.

Bóle miesiączkowe o umiarkowanym nasileniu, pojawiające się sporadycznie, można łagodzić, stosując powszechnie dostępne preparaty o działaniu przeciwbólowym, na przykład Dexak SL. W przypadku, gdy są one silne, trwają przez cały okres miesiączkowania, potrzebna jest wizyta lekarska, która pozwoli znaleźć przyczynę występujących dolegliwości.

Bóle zębów

Do jednych z najbardziej dokuczliwych dolegliwości należą bóle zębów. Dotkliwy objaw może pojawiać się podczas spożywania niektórych pokarmów, zwłaszcza zimnych lub ciepłych, ale i w trakcie mycia zębów. Nieprzyjemne objawy są odczuwane, gdy występuje nadwrażliwość zębów. Przyczynami mogą być także stany zapalne dziąseł i jamy ustnej czy próchnica, choć nie tylko. Doraźnie w uporaniu się z dolegliwościami bólowymi może pomóc Dexak SL. Jeśli objawy nie ustępują, dołączają się kolejne, a ból zaczyna przeszkadzać nam na co dzień, konieczna jest wizyta u stomatologa.

Przyczyn wywołujących ból może być całe mnóstwo, wśród nich wymienia się wady anatomiczne, rozwijające się schorzenia i wiele innych. Wizyta lekarska oraz badania odbyte celem znalezienia przyczyny pozwalają zniwelować dolegliwości, uporać się z ewentualną wadą czy schorzeniem, a także wyeliminować ból, a nie jedynie maskować objawy.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki