Poradnik
Emolient do kąpieli

Emolient do kąpieli

Emolient do kąpieli

Podstawowa pielęgnacja każdego człowieka zaczyna się od utrzymania ciała w czystości, ale bez naruszania jego naturalnej bariery obronnej. Tym właśnie charakteryzują się produkty takie jak emolient do kąpieli coraz bardziej popularne wśród rodziców małych dzieci.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Emolium Dermocare, emulsja do kąpieli, od 1 dnia życia, 400 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Emolium Dermocare, emulsja do kąpieli, od 1 dnia życia, 400 ml
47,79 zł
Ziaja Med Kuracja Dermatologiczna AZS, natłuszczająca baza emoliencyjna do kąpieli, 270 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Ziaja Med Kuracja Dermatologiczna AZS, natłuszczająca baza emoliencyjna do kąpieli, 270 ml
21,49 zł
Allergoff Atopy, barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Allergoff Atopy, barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, 250 ml
37,99 zł
Azeta Bio, organiczna skrobia ryżowa do kąpieli, od urodzenia, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Azeta Bio, organiczna skrobia ryżowa do kąpieli, od urodzenia, 100 g
37,49 zł
1 - 4 z 4 produktów

Emolient do kąpieli – bogaty asortyment

W związku z tym, że każde dziecko jest wyjątkowe – w tak samo wyjątkowy sposób należy podejść do jego pielęgnacji, dopasowując produkt do kąpieli do jego potrzeb, biorąc pod uwagę kilka czynników.

Niektóre z kryteriów koniecznych do uwzględnia przy wyborze to:

  1. wiek dziecka,
  2. ewentualne skłonności do alergii,
  3. indywidualne preferencje.

Właśnie dlatego na rynku nie brakuje różnorakich emolientów. Żaden rodzic nie powinien mieć problemu z ich dopasowaniem do wymagań własnych, a przede wszystkim maluszka – który choć nie może tego komunikować wprost, potrafi przekazać swojej mamie czy tacie konkretne sygnały, w szczególny sposób poprzez reakcję organizmu.

Dzięki temu w asortymencie różnych marek produkujących środki pielęgnacyjne można znaleźć emolienty do kąpieli o różnych właściwościach. Do najbardziej popularnych i tym samym najczęściej spotykanych niewątpliwie należą następujące:

  • barierowa emulsja do kąpieli leczniczej,
  • organiczna skrobia ryżowa do kąpieli,
  • olejek do kąpieli do skóry suchej,
  • natłuszczająca baza emoliencyjna do kąpieli.

Co więcej, każdy producent jasno podaje, który emolient do kąpiel może być stosowany już w przypadku noworodków, a ze stosowaniem którego należy poczekać na przykład do pierwszego miesiąca życia. Każdy rodzic powinien na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować się ze specjalistą, takim jak dermatolog czy farmaceuta.

Emolient do kąpieli - charakterystyka

Chcąc dobrać najbardziej odpowiedni emolient do kąpieli dla swojego dziecka, warto wiedzieć, czym się charakteryzują. Przede wszystkim są to produkty posiadające w składzie bezpieczne i przyjazne dla skóry dziecka składniki. Im bardziej naturalne – tym lepiej, stąd organiczne emulsje do kąpieli cieszą się dzisiaj tak wielką popularnością.

Kolejną cechą, której warto szukać w produkcie do pielęgnacji swojego maluszka, jest to, by delikatnie mył skórę, równocześnie nie zakłócając jej naturalnego funkcjonowania. Bez względu na to, czy maluszek ma skłonności do alergii, czy też nie, warto postawić na te produkty, których producent potwierdza, iż nadają się do zastosowania względem skóry:

  • skłonnej do podrażnień,
  • suchej,
  • wrażliwej.

Skóra małego dziecka zawsze jest bardzo delikatna, nie warto więc ryzykować, stawiając na emolient do kąpieli z potencjalnie drażniącym składniku. Odpowiedni produkt dba także o jej prawidłowe natłuszczenie i nawilżenie. Jednak najbardziej charakterystyczną cechą emolientów, która odróżnia je od innych produktów do kąpieli, jest ich bezwodna formuła, dzięki której na skórze dziecka tworzy się lipidowa bariera ochronna, która ze strony zewnętrznej chroni, a od wewnątrz – odżywia.

Emolient do kąpieli – nie tylko dla dzieci

Wszystkie szczególne i tak bardzo dobroczynne dla skóry właściwości emolientów sprawiają, że równie dobrze skorzystać z nich mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jedyną różnicą jest sposób stosowania ich w pielęgnacji – zwykle jednak bardzo rzetelnie i szczegółowo zakreślony przez producenta. Zazwyczaj różnica ta polega głównie na intensywności przygotowanego do kąpieli roztworu. Zawsze należy zapoznać się z wytycznymi użytkowania wybranego produktu.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki