Poradnik
Gainer

Gainer

Gainer na wzrost masy mięśniowej

Produkty pomagające przy wzroście i utrzymaniu masy mięśniowej

Marzenie o idealnie wyrzeźbionej sylwetce towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Nie brakuje dowodów na to, że atletyczne ciało było ideałem w starożytności i choć minęły tysiące lat – to pragnienie zdaje się pozostawać bez zmian.

Jednak mamy w dzisiejszych czasach więcej szczęścia od naszych przodków, bowiem poza konwencjonalnymi, pełnymi wyrzeczeń metodami dążenia do perfekcyjnej muskulatury możemy wspierać swoje wysiłki gotowymi produktami, które pomagają nam w uzyskaniu i rzeźbieniu masy mięśniowej. Tak zwany Gainer jest jednym z tych ułatwień.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Gainer – charakterystyka i zastosowanie

Bardzo dobrze znane wśród społeczeństwa fitness gainery jeszcze do niedawna były dostępne wyłącznie dla ludzi znających się na temacie suplementów i odżywek. Dzisiaj, wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju preparatów dobry Gainer można dostać w każdym dobrze wyposażonym sklepie dla kulturystów czy aptece. W tej kategorii zebraliśmy produkty, które przeznaczone są dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych adeptów fitnessu.

Gainer charakteryzuje się tym, iż stanowi unikatową mieszankę dwóch podstawowych składników. Są to:

 • proteiny (na przykład serwatka czy kazeina micelarna)
 • węglowodany (na przykład zmielone węglowodany)

Szukając gainera dla siebie, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by był to produkt godny zaufania – to znaczy pochodzący od znanego producenta. Tylko gainer skomponowany z wysokiej jakości składników będzie odpowiedni dla stosującego, jak również bezpieczny w użytkowaniu.

Gainer – nie tylko białka i węglowodany

Dodatkowo warto szukać tych preparatów, które oprócz wyżej wymienionych białek i węglowodanów zawierają inne dobre dla budowania masy mięśniowej składniki, a przede wszystkim takie, które wspomagają regenerację po treningową. Mowa tutaj przede wszystkim o składnikach takich jak L-Glutamina czy Beta-Alanina.

Gainer wzbogacony o te elementy zdaje się być jeszcze bardziej kompleksowym rozwiązaniem, jeśli chodzi o uzupełnienie diety wielbicieli fitness – bowiem nie tylko dostarcza do organizmu elementy przyczyniające się do wzrostu masy mięśniowej oraz jej utrzymania, ale też może zadbać o kondycję mięśni po nawet najbardziej uporczywym treningu.

Gainer – dawkowanie

Każdy Gainer jest unikatowy, dlatego przed rozpoczęciem korzystania z któregokolwiek z nich należy w pierwszej kolejności zapoznać się z wszelkimi informacjami dotyczącymi składu i dawkowania, jakie podaje producent.

Informacji na temat dawkowania poszczególnych produktów należy szukać w miejscach takich jak:

 • opisy produktów na stronie marki
 • opisy produktów na stronie dystrybutora
 • informacje na etykietach i ulotkach dołączonych do opakowań

Są to wiarygodne źródła informacji, którymi należy się sugerować, chcąc wybrany Gainer stosować w odpowiedni, efektywny i bezpieczny sposób. Przykładowe spożycie wiąże się z kilkoma porcjami dziennie. Najczęściej też zaleca się wskazaną przez producenta porcję dla łatwości konsumpcji, jak i walorów smakowych rozpuścić wedle uznania w wodzie bądź mleku.

Na rynku można dostać produkty w wielu różnych wersjach smakowych. Do najpopularniejszych należą:

 • gainer o smaku czekoladowym
 • gainer o smaku waniliowym
 • gainer o smaku ciasteczek

To zaledwie mały ułamek z wariacji smakowych, w jakich można dostać tę przystępną formę białka i węglowodanów. Taka bogata różnorodność sprawia, iż z całą pewnością każda osoba dążąca do idealnej sylwetki znajdzie wersję smakową dopasowaną do swoich kubków smakowych.

Choć tak jak wspomniano wyżej, stosowanie każdego produktu zalecane przez jego producenta może się różnić to jednak zwykle najlepszych efektów można spodziewać się wtedy, gdy Gainer jest stosowany trzy razy dziennie:

 • rano
 • między posiłkami (w ciągu dnia)
 • po treningu

Niemniej jednak ostatecznie jest to uzależnione od każdej osoby i jej potrzeb indywidualnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, w jaki sposób najlepiej stosować wybrany Gainer mądrze będzie poradzić się u doświadczonego trenera fitness, bądź innej osoby posiadającej odpowiednie kompetencje w tym temacie.

Na koniec warto przypomnieć o tym, by nie zapominać o bezpiecznym użytkowaniu tego produktu: trzymać go z dala od dzieci, nie zapominać o zrównoważonym sposobie żywienia i nieprzekraczaniu zalecanej dziennej porcji. Należy się też upewnić, że wybrany Gainer nie zawiera substancji, na którą ma się uczulenie.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki