Poradnik
Gripex Hot Max

Gripex Hot Max

Gripex Hot Max

Oferowany przez naszą aptekę lek Gripex Hot Max jest preparatem złożonym, który znajduje zastosowanie w krótkoterminowym łagodzeniu objawów grypy, przeziębienia oraz infekcji kataralnych: 

 • bólu głowy,
 • bólu gardła,
 • bólów mięśniowo-stawowych,
 • obrzęku błony śluzowej nosa i nieżytu.

W ofercie apteki Gemini znajdują się dwie odmiany preparatu Gripex Hot Max: tj. opakowania zawierające odpowiednio 8 lub 12 saszetek proszku do sporządzania roztworu doustnego. Lek może być stosowany od 12. roku życia, rozgrzewa oraz łagodzi objawy towarzyszące infekcji. Ma przyjemny cytrusowy aromat.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek
18,69 zł
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu
Sponsorowane
Produkt apteczny
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek
20,09 zł
1 - 2 z 2 produktów

Jak działają substancje lecznicze składające się na lek Gripex Hot Max?

Substancje lecznicze składające się na preparat Gripex Hot Max to przede wszystkim:

 • paracetamol (paracetamolum),
 • kwas askorbowy (acidum ascorbicum),
 • chlorowodorek fenylefryny (phenylephrini hydrochloridum).

Paracetamol to aktywna pochodna fenacetyny. Historia stosowania tego preparatu sięga 1955 roku. W odróżnieniu od innych preparatów przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dostępnych bez recepty nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Charakterystyczne dla paracetamolu są działania przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Substancja wykazuje niewielkie działanie przeciwzapalne. Wynika to z faktu, iż blokuje głównie cyklooksygenazę (COX-1 i 3) w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, nie działając praktycznie w ogóle na obwodzie. Przeciwgorączkowe właściwości paracetamolu, który jest głównym efektorem w preparacie Gripex Hot Max, związane są z blokowaniem produkcji wywołujących stan zapalny prostaglandyn w obrębie podwzgórza. Możliwa selektywność może być także związana z działaniem na układ 5HT (serotoniny – tzw. hormonu szczęścia) oraz działaniem na poziomie receptorów CB1.

Fakt, że paracetamol działa wyłącznie w ośrodkowym układzie nerwowym, związany jest z zasadniczą przewagą tej substancji nad lekami z grupy NLPZ.

Paracetamol, w odróżnieniu od np. ibuprofenu nie blokuje aktywności cyklooksygenazy-1 (obecnej w nerkach, błonie śluzowej żołądka oraz na płytkach krwi), przez co główny składnik preparatu Gripex Hot Max nie daje potencjalnie niebezpiecznych objawów niepożądanych, charakterystycznych dla NLPZ jak:

 • choroba wrzodowa i krwawienie z przewodu pokarmowego,
 • zaburzenie czynności nerek,
 • zaburzenie czynności płytek.

Paracetamol działa bardzo szybko Atutem paracetamolu, zawartego w preparacie Gripex Hot Max, jest również to, iż pojedyncza dawka działa przez czas od 4 do 6 godzin.

Co jeszcze zawiera preparat Gripex Hot Max?

W preparacie Gripex Hot Max znajduje się również fenylefryna. Jest to amina sympatykomimetyczna o pochodzeniu syntetycznym. Przypomina swoją budową adrenalinę i efedrynę. Działanie sympatykomimetyczne oznacza, że preparat działa podobnie do adrenaliny, głównego przekaźnika układu współczulnego. Wykazuje ona działanie obkurczające naczynia, co pozwala ograniczać przesączanie płynu przez naczynia w okolicy jamy nosowej i zatok oraz zmniejszenie obrzęku w ich obrębie. Przez to znika uczucie „zatkanego nosa” oraz zmniejsza się wydzielanie płynu, co zatrzymuje katar. Preparat Gripex Hot Max zawiera również kwas askorbowy, czyli witaminę C.

Działanie witaminy C polega przede wszystkim na:

 • wspomaganiu naturalnej odporności,
 • aktywności przeciwko wolnym rodnikom, które uszkadzają komórki,
 • zmniejszaniu uczucia zmęczenia i znużenia,
 • wspieraniu prawidłowego funkcjonowania kości.

Preparat Gripex Hot Max jest środkiem w postaci saszetek z proszkiem do sporządzania gorącego napoju, który może być zażywany w okresie przeziębienia i grypy. Gripex Hot Max powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce, z zachowaniem dawkowania i uwzględnieniem przeciwwskazań oraz ewentualnych działań niepożądanych leku.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki