Kategorie

Gripex Hot Max

Gripex Hot Max

Oferowany przez naszą aptekę lek Gripex Hot Max jest preparatem złożonym, który znajduje zastosowanie w krótkoterminowym łagodzeniu objawów grypy, przeziębienia oraz infekcji kataralnych: 

 • bólu głowy,
 • bólu gardła,
 • bólów mięśniowo-stawowych,
 • obrzęku błony śluzowej nosa i nieżytu.

W ofercie apteki Gemini znajdują się dwie odmiany preparatu Gripex Hot Max: tj. opakowania zawierające odpowiednio 8 lub 12 saszetek proszku do sporządzania roztworu doustnego. Lek może być stosowany od 12. roku życia, rozgrzewa oraz łagodzi objawy towarzyszące infekcji. Ma przyjemny cytrusowy aromat.

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, 8 saszetek

13,59 zł
Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Gripex Hot Max 1000 mg + 100 mg + 12,2 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 12 saszetek

17,89 zł

Jak działają substancje lecznicze składające się na lek Gripex Hot Max?

Substancje lecznicze składające się na preparat Gripex Hot Max to przede wszystkim:

 • paracetamol (paracetamolum),
 • kwas askorbowy (acidum ascorbicum),
 • chlorowodorek fenylefryny (phenylephrini hydrochloridum).

Paracetamol to aktywna pochodna fenacetyny. Historia stosowania tego preparatu sięga 1955 roku. W odróżnieniu od innych preparatów przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dostępnych bez recepty nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Charakterystyczne dla paracetamolu są działania przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Substancja wykazuje niewielkie działanie przeciwzapalne. Wynika to z faktu, iż blokuje głównie cyklooksygenazę (COX-1 i 3) w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, nie działając praktycznie w ogóle na obwodzie. Przeciwgorączkowe właściwości paracetamolu, który jest głównym efektorem w preparacie Gripex Hot Max, związane są z blokowaniem produkcji wywołujących stan zapalny prostaglandyn w obrębie podwzgórza. Możliwa selektywność może być także związana z działaniem na układ 5HT (serotoniny – tzw. hormonu szczęścia) oraz działaniem na poziomie receptorów CB1.

Fakt, że paracetamol działa wyłącznie w ośrodkowym układzie nerwowym, związany jest z zasadniczą przewagą tej substancji nad lekami z grupy NLPZ.

Paracetamol, w odróżnieniu od np. ibuprofenu nie blokuje aktywności cyklooksygenazy-1 (obecnej w nerkach, błonie śluzowej żołądka oraz na płytkach krwi), przez co główny składnik preparatu Gripex Hot Max nie daje potencjalnie niebezpiecznych objawów niepożądanych, charakterystycznych dla NLPZ jak:

 • choroba wrzodowa i krwawienie z przewodu pokarmowego,
 • zaburzenie czynności nerek,
 • zaburzenie czynności płytek.

Paracetamol działa bardzo szybko Atutem paracetamolu, zawartego w preparacie Gripex Hot Max, jest również to, iż pojedyncza dawka działa przez czas od 4 do 6 godzin.

Co jeszcze zawiera preparat Gripex Hot Max?

W preparacie Gripex Hot Max znajduje się również fenylefryna. Jest to amina sympatykomimetyczna o pochodzeniu syntetycznym. Przypomina swoją budową adrenalinę i efedrynę. Działanie sympatykomimetyczne oznacza, że preparat działa podobnie do adrenaliny, głównego przekaźnika układu współczulnego. Wykazuje ona działanie obkurczające naczynia, co pozwala ograniczać przesączanie płynu przez naczynia w okolicy jamy nosowej i zatok oraz zmniejszenie obrzęku w ich obrębie. Przez to znika uczucie „zatkanego nosa” oraz zmniejsza się wydzielanie płynu, co zatrzymuje katar. Preparat Gripex Hot Max zawiera również kwas askorbowy, czyli witaminę C.

Działanie witaminy C polega przede wszystkim na:

 • wspomaganiu naturalnej odporności,
 • aktywności przeciwko wolnym rodnikom, które uszkadzają komórki,
 • zmniejszaniu uczucia zmęczenia i znużenia,
 • wspieraniu prawidłowego funkcjonowania kości.

Preparat Gripex Hot Max jest środkiem w postaci saszetek z proszkiem do sporządzania gorącego napoju, który może być zażywany w okresie przeziębienia i grypy. Gripex Hot Max powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami opisanymi w ulotce, z zachowaniem dawkowania i uwzględnieniem przeciwwskazań oraz ewentualnych działań niepożądanych leku.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  gemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego