Poradnik

Henna

Henna – co warto o niej wiedzieć?

Wyraziste brwi i rzęsy to dziś trend w makijażu oka. Takie podkreślenie pozwala jeszcze bardziej wyeksponować oczy, nadać im wyrazistość, co jest szczególnie ważne dla pań o jasnych włosach i jasnej karnacji, ale także tych, które nie chcą decydować się na makijaż permanentny czy codzienne malowanie. Zamiast tego można postawić na hennę. Naturalną farbę, która nadaje się do nakładania zarówno na brwi, jak i rzęsy, a ponadto może zastąpić tradycyjne farby do włosów, pełne chemicznych dodatków.

Znalezione produkty : 7
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 5.6, odcień mahoń brązowy, 75 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 5.6, odcień mahoń brązowy, 75 g
9,39 zł
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 6.3, odcień złoty kasztan, 75 g - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 6.3, odcień złoty kasztan, 75 g
9,39 zł
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 7.4, odcień rudy, 75 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Delia Cameleo, ziołowy krem koloryzujący Henna Ziołowa, nr 7.4, odcień rudy, 75 g
9,39 zł
Khadi Cassia, bezbarwna henna do włosów, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Khadi Cassia, bezbarwna henna do włosów, 100 g
46,84 zł 49,30 zł
Najniższa cena z 30 dni
Khadi, henna, jasny brąz, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Khadi, henna, jasny brąz, 100 g
49,30 zł
Khadi, henna ziołowa, złoty brąz, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Ostatnie sztuki
Zdrowie i uroda
Khadi, henna ziołowa, złoty brąz, 100 g
46,84 zł 49,30 zł
Najniższa cena z 30 dni
Orientana, bio henna, gorzka czekolada, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Orientana, bio henna, gorzka czekolada, 100 g
36,99 zł
1 - 7 z 7 produktów

Czym jest henna?

Lawsonia inermis to właśnie henna. Roślina pochodząca z gorących i suchych rejonów Indii, Pakistanu, Afryki Północnej i Półwyspu Arabskiego. W liściach i łodygach jej znajduje się naturalny barwnik, tak zwany Lawson. Dzięki niemu można zafarbować henną nie tylko włosy, ale i skórę oraz wełnę.

Barwienie za pomocą henny zdobyło tak dużą popularność, że dziś określa się nią już nie tylko sam produkt służący do farbowania, ale i zabiegi kosmetyczne. Przed przeprowadzeniem koloryzacji koniecznie trzeba wykonać test alergiczny, przynajmniej na dobę przed zastosowaniem henny, jednak w większości przypadków można z niej korzystać w pełni bezpiecznie.

Naturalny sposób na co dzień

Dzięki hennie można zrezygnować z codziennego malowania brwi czy rzęs. Z powodzeniem nakłada się ją również na całe włosy. Atutem henny jest to, że nie zawiera ona sztucznych substancji, dzięki czemu staje się bezpieczniejsza podczas użytkowania, a do tego efekty jej zastosowania są w pełni naturalne.

Dobór koloru i aplikacja

Zastosowanie henny wymaga właściwego doboru odcienia zgodnie z posiadanym typem urody. Oryginalny produkt pozyskiwany z liści ma kolor brunatnoczerwony. Obecne na rynku produkty określane mianem henny to jednak dziś znacznie szersza paleta kolorystyczna, od brązów aż do czerni. Barw jest na tyle dużo do wyboru, by można było uzyskać możliwie naturalny, ale i spełniający swoją rolę efekt – podkreślenie urody, przede wszystkim oprawy oczu.

Ostateczny efekt koloryzacji zależny jest również od rodzaju zastosowanego preparatu. Henna może mieć bowiem postać proszku, pasty lub żelu. Na etapie aplikacji trzeba również pamiętać o tym, że wraz z wydłużaniem czasu, przez jaki henna pozostaje na brwiach czy rzęsach, ciemniejszy staje się ostateczny kolor.

Spośród dostępnych kolorów, szarości i brązy polecane są paniom, które mają blond lub rude włosy. U brunetek sprawdzają się natomiast bardzo ciemne odcienie, a nawet czerń.

Henna – samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym

Henna nakładana samodzielnie wymaga stosowania się dokładnie do wskazówek zawartych w instrukcji. Każdy producent określa sposób farbowania na opakowaniu i/lub w dołączonej ulotce ze wszystkimi informacjami. Dla uzyskania precyzji, chcąc mieć pewność co do sposobu nakładania, bezpieczeństwa koloryzacji i stosowania odpowiednio dobranych produktów – można wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo