Poradnik
Henna Khadi

Henna Khadi

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Henna khadi

Niemal każda kobieta przynajmniej raz w życiu zdecydowała się na zmianę koloru włosów. Większość wybiera się w tym celu do fryzjera i poddaje zabiegowi z użyciem farby. Alternatywą jest samodzielne farbowanie włosów za pomocą bardziej naturalnych specyfików. Przykładem takiego produktu może być naturalna henna khadi.

Farbować czy nie farbować?

Wiele kobiet długo zwleka ze zmianą koloru włosów ze względu na szkodliwość farb. Dotyczy to zwłaszcza pań, które w przeszłości eksperymentowały z różnymi barwami – bardzo często ich włosy są zniszczone od ciągłej koloryzacji. Jeśli już dłuższy czas stawiają na swój naturalny kolor, bardzo rzadko podejmują decyzję o ponownym farbowaniu. Po użyciu tradycyjnej farby włosy stają się na ogół suche, łamliwe, mają rozdwojone końcówki. Często nie pomagają nawet specjalne odżywki i szampony. Warto zresztą pamiętać, że zmiana koloru przy pomocy tradycyjnej farby może wywołać reakcję alergiczną (nawet, jeśli ta sama farba była już wcześniej używana). Z tego względu coraz więcej kobiet poszukuje naturalnych rozwiązań. Jednym z nich jest henna do włosów.

Henna khadi - jak farbować?

Henna to również rodzaj farby, ale takiej, która powstała głównie na bazie ziół (chociaż niektóre henny zawierają dodatki chemiczne). Co ciekawe, henna khadi nie szkodzi włosom, a wręcz przeciwnie – polepsza ich kondycję. Dzieje się tak ze względu na wypełnianie uszkodzeń we włosach; henna nadaje im też piękny blask i pogrubia je. Mitem jest z kolei twierdzenie, że henna „oblepia włosy” i uniemożliwia ich oddychanie. Warto jednak pamiętać, że farbowanie tym samym kolorem henny może dać różne efekty na różnych włosach – ta zasada jest identyczna jak przy używaniu tradycyjnych farb. Co ważne, henna khadi przykrywa siwe włosy – o efekty nie muszą zatem obawiać się kobiety, które chcą zakryć srebrne kosmyki. Hennę najlepiej nakładać na mokre włosy, które wcześniej zostały oczyszczone przy pomocy szamponu nie zawierającego silikonów. Panie stosujące na co dzień duże ilości środków stylizujących powinny umyć włosy dwukrotnie.

Hennę najlepiej mieszać z ciepłą wodą. Aby nadać mieszance ładny zapach (i jednocześnie pobudzić cebulki włosa) można dodać również łyżeczkę cynamonu. Należy pamiętać, że przed użyciem henny warto dokładnie zapoznać się z ulotką, w której znajdują się wskazówki dotyczące używania produktu. Do henny nie należy dodawać olejów, maseł do włosów czy innych tłustych i lepkich substancji.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki