Poradnik
Infekcja dróg oddechowych u dzieci

Infekcja dróg oddechowych u dzieci

Najczęstsze przyczyny infekcji oddechowych u dzieci

Każdy, kto ma małe dziecko, zdaje sobie sprawę z tego, że nietrudno o infekcję układu oddechowego. W przypadku maluchów jest to o tyle kłopotliwe, że nie są w stanie powiedzieć, co dokładnie je boli. Nie potrafią same usunąć wydzieliny z noska, niekoniecznie też chętnie przyjmują leki. Każdy katar czy kaszel to powód do niepokoju i najczęstsza przyczyna wizyty u lekarza.

Infekcja dróg oddechowych u małych dzieci może występować nawet 8-10 razy w roku. Najczęściej jest to choroba o łagodnym przebiegu. W takim wypadku wystarczą łagodne ziołowe preparaty, by po kilku dniach dziecko poczuło się lepiej. Zdarza się jednak, że infekcja ma bardziej ostry przebieg i dochodzi do zapalenia oskrzeli lub zapalenia płuc. Dlatego też nie należy lekceważyć nawet niewinnie wyglądających objawów, a w przypadku ich wystąpienia skontaktować się z lekarzem.

Blisko 90% przypadków infekcji układu oddechowego u dzieci jest wynikiem ataku wirusów: adenowirusów, koronawirusów, rinowirusów i wirusów grypy. Chorobę mogą wywołać również bakterie, ale z reguły są one drobnoustrojem nadkażającym stanowiącymi powikłanie po zakażeniu wirusowym.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Infekcja górnych dróg oddechowych u dzieci a suplementy

Zdając sobie sprawę z tego, że dzieci często łapią infekcje, ważne jest przede wszystkim zapobieganie rozwojowi choroby. Bardziej narażone na zakażenie są maluchy chodzące do żłobka lub przedszkola czy też mające rodzeństwo. Nie bez znaczenia są również takie czynniki jak choroby przewlekłe, nieprawidłowa dieta i narażenie na dym papierosowy. W miarę możliwości należy zadbać o wyeliminowanie szkodliwych czynników.

Jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci suplementy mogą być wprowadzone przez lekarza prowadzącego jako uzupełnienie diety. Składniki aktywne zawarte w produktach takie jak np. ekstrakt z werbeny pospolitej czy ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego wspierają zdrowie układu oddechowego.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki