Poradnik
Krem ze śluzem ślimaka

Krem ze śluzem ślimaka

Kremy ze śluzu ślimaka – kosmetyki dla wymagających kobiet

Kremy ze śluzu ślimaka są jednym z kosmetycznych hitów ostatnich lat ze względu na szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Najchętniej sięgają po nie osoby, które chcą spowolnić procesy starzenia cery lub walczące z problemami skórnymi takimi, jak trądzik czy przebarwienia. Dodatkową zaletą preparatów i kremów ze śluzem ślimaka jest to, że można je stosować nie tylko na twarz, ale również na całe ciało.

Znalezione produkty : 4
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml
8,49 zł
Skin79 Golden Snail Intensive Cream, krem do twarzy ze śluzem ślimaka, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Skin79 Golden Snail Intensive Cream, krem do twarzy ze śluzem ślimaka, 50 g
137,99 zł
Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml
52,35 zł61,59 zł
Najniższa cena z 30 dni
Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml
46,74 zł54,99 zł
Najniższa cena z 30 dni
1 - 4 z 4 produktów

Cenne składniki w kremach ze śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka zawdzięcza swoją renomę cennemu i unikalnemu zestawowi składników. W śluzie mięczaków z gatunku Helix Aspersa Muller, który przeważnie wykorzystuje się w kosmetyce, zawarty jest bowiem kolagen, elastyna, alantoina oraz witaminy A, C i E uważane za najsilniejsze antyutleniacze. Włókna kolagenowe stanowią 80 proc. skóry właściwej i odpowiadają za jej nawilżenie, jędrność, elastyczność i odnowę na poziomie komórkowym. Nie bez powodu nazywa się go często białkiem młodości. Wymienia się go często w towarzystwie elastyny, czyli substancji działającej jak guma, dzięki której skóra jest sprężysta i nie odkształca się. Elastyna chroni również cerę przed utratą wody.

Niestety z wiekiem w naszym organizmie jest coraz mniej obu substancji. Procesy starzenia rozpoczynają się już po 25. roku życia, a gdy osiągamy siedemdziesiątkę, nasz organizm przestaje produkować kolagen. Im jesteśmy starsi, tym włókna kolagenowe stają się cieńsze, sztywniejsze i nieregularnie rozmieszczone. Skóra traci swoją jędrność, wiotczeje i opada, zmarszczki pogłębiają się i zamieniają w bruzdy.

Kolejnymi wartościowymi składnikami w kremie ze śluzem ślimaka jest zestaw witamin C i E, które są silnymi antyoksydantami. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) hamują działanie wolnych rodników, których nadmiar wywołuje w organizmie tzw. stres oksydacyjny. Wiąże się on m.in. z uszkodzeniem ważnych dla życia cząsteczek, a jednym z jego wielu negatywnych efektów jest szybsze starzenie organizmu, w tym skóry. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę, a witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu. Jest również substancją często obecną w preparatach kosmetycznych, których używa się w celu rozjaśnienia przebarwień. Krem ze śluzem ślimaka najczęściej zawiera także alantoinę, która znajduje zastosowanie w łagodzeniu podrażnień skórnych, działa regenerująco.

Kremy ze śluzem ślimaka – jak powstają?

Warto wspomnieć, że kremy ze śluzem ślimaka nie są produktami wegańskimi, jednak sam śluz pozyskuje się w bezinwazyjny i bezpieczny sposób dla mięczaków, które hoduje się w ich naturalnych warunkach. To bardzo ważne, aby pobierane substancje pochodziły od osobników nienarażonych na stres. W innym przypadku straciłyby swoje cenne właściwości.

Kremy ze śluzem ślimaka w Gemini

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kremów ze śluzem ślimaka – są wśród nich preparaty do pielęgnacji twarzy, okolic oczu, a także rąk i całego ciała. Zamówisz je online na stronie Gemini. Zakupione produkty mogą zostać wysłane przesyłką kurierską lub odebrane osobiście.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki