Poradnik
Krem ze śluzem ślimaka

Krem ze śluzem ślimaka

Kremy ze śluzu ślimaka – kosmetyki dla wymagających kobiet

Kremy ze śluzu ślimaka są jednym z kosmetycznych hitów ostatnich lat ze względu na szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Najchętniej sięgają po nie osoby, które chcą spowolnić procesy starzenia cery lub walczące z problemami skórnymi takimi, jak trądzik czy przebarwienia. Dodatkową zaletą preparatów i kremów ze śluzem ślimaka jest to, że można je stosować nie tylko na twarz, ale również na całe ciało.

Znalezione produkty : 8
DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml
8,79 zł
Skin79 Golden Snail Intensive Cream, krem do twarzy ze śluzem ślimaka, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Skin79 Golden Snail Intensive Cream, krem do twarzy ze śluzem ślimaka, 50 g
144,99 zł
Element, przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzy, filtrat śluzu ślimaka, SPF 15, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Element, przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzy, filtrat śluzu ślimaka, SPF 15, 50 ml
36,99 zł
Element, przeciwzmarszczkowy krem na noc, filtrat śluzu ślimaka, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Element, przeciwzmarszczkowy krem na noc, filtrat śluzu ślimaka, 50 ml
36,99 zł
Instituto Espanol, Avena Collagen, krem do ciała i rąk z kolagenem i ekstraktem ze ślimaka, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Instituto Espanol, Avena Collagen, krem do ciała i rąk z kolagenem i ekstraktem ze ślimaka, 200 ml
16,09 zł
Element, krem pod oczy, filtrat śluzu ślimaka + algi, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Element, krem pod oczy, filtrat śluzu ślimaka + algi, 30 ml
29,49 zł
Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml
56,59 zł
Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml
47,99 zł
1 - 8 z 8 produktów

Cenne składniki w kremach ze śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka zawdzięcza swoją renomę cennemu i unikalnemu zestawowi składników. W śluzie mięczaków z gatunku Helix Aspersa Muller, który przeważnie wykorzystuje się w kosmetyce, zawarty jest bowiem kolagen, elastyna, alantoina oraz witaminy A, C i E uważane za najsilniejsze antyutleniacze. Włókna kolagenowe stanowią 80 proc. skóry właściwej i odpowiadają za jej nawilżenie, jędrność, elastyczność i odnowę na poziomie komórkowym. Nie bez powodu nazywa się go często białkiem młodości. Wymienia się go często w towarzystwie elastyny, czyli substancji działającej jak guma, dzięki której skóra jest sprężysta i nie odkształca się. Elastyna chroni również cerę przed utratą wody.

Niestety z wiekiem w naszym organizmie jest coraz mniej obu substancji. Procesy starzenia rozpoczynają się już po 25. roku życia, a gdy osiągamy siedemdziesiątkę, nasz organizm przestaje produkować kolagen. Im jesteśmy starsi, tym włókna kolagenowe stają się cieńsze, sztywniejsze i nieregularnie rozmieszczone. Skóra traci swoją jędrność, wiotczeje i opada, zmarszczki pogłębiają się i zamieniają w bruzdy.

Kolejnymi wartościowymi składnikami w kremie ze śluzem ślimaka jest zestaw witamin C i E, które są silnymi antyoksydantami. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) hamują działanie wolnych rodników, których nadmiar wywołuje w organizmie tzw. stres oksydacyjny. Wiąże się on m.in. z uszkodzeniem ważnych dla życia cząsteczek, a jednym z jego wielu negatywnych efektów jest szybsze starzenie organizmu, w tym skóry. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę, a witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu. Jest również substancją często obecną w preparatach kosmetycznych, których używa się w celu rozjaśnienia przebarwień. Krem ze śluzem ślimaka najczęściej zawiera także alantoinę, która znajduje zastosowanie w łagodzeniu podrażnień skórnych, działa regenerująco.

Kremy ze śluzem ślimaka – jak powstają?

Warto wspomnieć, że kremy ze śluzem ślimaka nie są produktami wegańskimi, jednak sam śluz pozyskuje się w bezinwazyjny i bezpieczny sposób dla mięczaków, które hoduje się w ich naturalnych warunkach. To bardzo ważne, aby pobierane substancje pochodziły od osobników nienarażonych na stres. W innym przypadku straciłyby swoje cenne właściwości.

Kremy ze śluzem ślimaka w Gemini

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kremów ze śluzem ślimaka – są wśród nich preparaty do pielęgnacji twarzy, okolic oczu, a także rąk i całego ciała. Zamówisz je online na stronie Gemini. Zakupione produkty mogą zostać wysłane przesyłką kurierską lub odebrane osobiście.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo