Kategorie

Krem ze śluzem ślimaka

Kremy ze śluzu ślimaka – kosmetyki dla wymagających kobiet

Kremy ze śluzu ślimaka są jednym z kosmetycznych hitów ostatnich lat ze względu na szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Najchętniej sięgają po nie osoby, które chcą spowolnić procesy starzenia cery lub walczące z problemami skórnymi takimi, jak trądzik czy przebarwienia. Dodatkową zaletą preparatów i kremów ze śluzem ślimaka jest to, że można je stosować nie tylko na twarz, ale również na całe ciało.

Znalezione produkty: 7
Sortowanie:
Sortuj według
DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml - miniaturka zdjęcia produktu

DermoFuture, krem naprawczy, przeciwzmarszczkowy ze śluzem ślimaka, 12 ml

8,49 zł
Element, przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzy, filtrat śluzu ślimaka, SPF 15, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Element, przeciwzmarszczkowy krem na dzień do twarzy, filtrat śluzu ślimaka, SPF 15, 50 ml

36,69 zł
Element, przeciwzmarszczkowy krem na noc, filtrat śluzu ślimaka, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Element, przeciwzmarszczkowy krem na noc, filtrat śluzu ślimaka, 50 ml

37,49 zł
Instituto Espanol, Avena Collagen, krem do ciała i rąk z kolagenem i ekstraktem ze ślimaka, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Instituto Espanol, Avena Collagen, krem do ciała i rąk z kolagenem i ekstraktem ze ślimaka, 200 ml

16,99 zł
Element, krem pod oczy, filtrat śluzu ślimaka + algi, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Element, krem pod oczy, filtrat śluzu ślimaka + algi, 30 ml

30,49 zł
Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Orientana, naturalny krem ze śluzem ślimaka, 50 ml

58,49 zł
Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Orientana, naturalny krem pod oczy ze śluzem ślimaka, 15 ml

50,99 zł

Cenne składniki w kremach ze śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka zawdzięcza swoją renomę cennemu i unikalnemu zestawowi składników. W śluzie mięczaków z gatunku Helix Aspersa Muller, który przeważnie wykorzystuje się w kosmetyce, zawarty jest bowiem kolagen, elastyna, alantoina oraz witaminy A, C i E uważane za najsilniejsze antyutleniacze. Włókna kolagenowe stanowią 80 proc. skóry właściwej i odpowiadają za jej nawilżenie, jędrność, elastyczność i odnowę na poziomie komórkowym. Nie bez powodu nazywa się go często białkiem młodości. Wymienia się go często w towarzystwie elastyny, czyli substancji działającej jak guma, dzięki której skóra jest sprężysta i nie odkształca się. Elastyna chroni również cerę przed utratą wody.

Niestety z wiekiem w naszym organizmie jest coraz mniej obu substancji. Procesy starzenia rozpoczynają się już po 25. roku życia, a gdy osiągamy siedemdziesiątkę, nasz organizm przestaje produkować kolagen. Im jesteśmy starsi, tym włókna kolagenowe stają się cieńsze, sztywniejsze i nieregularnie rozmieszczone. Skóra traci swoją jędrność, wiotczeje i opada, zmarszczki pogłębiają się i zamieniają w bruzdy.

Kolejnymi wartościowymi składnikami w kremie ze śluzem ślimaka jest zestaw witamin C i E, które są silnymi antyoksydantami. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) hamują działanie wolnych rodników, których nadmiar wywołuje w organizmie tzw. stres oksydacyjny. Wiąże się on m.in. z uszkodzeniem ważnych dla życia cząsteczek, a jednym z jego wielu negatywnych efektów jest szybsze starzenie organizmu, w tym skóry. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę, a witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu. Jest również substancją często obecną w preparatach kosmetycznych, których używa się w celu rozjaśnienia przebarwień. Krem ze śluzem ślimaka najczęściej zawiera także alantoinę, która znajduje zastosowanie w łagodzeniu podrażnień skórnych, działa regenerująco.

Kremy ze śluzem ślimaka – jak powstają?

Warto wspomnieć, że kremy ze śluzem ślimaka nie są produktami wegańskimi, jednak sam śluz pozyskuje się w bezinwazyjny i bezpieczny sposób dla mięczaków, które hoduje się w ich naturalnych warunkach. To bardzo ważne, aby pobierane substancje pochodziły od osobników nienarażonych na stres. W innym przypadku straciłyby swoje cenne właściwości.

Kremy ze śluzem ślimaka w Aptece Gemini

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje kremów ze śluzem ślimaka – są wśród nich preparaty do pielęgnacji twarzy, okolic oczu, a także rąk i całego ciała. Zamówisz je online na stronie Apteki Gemini. Zakupione produkty mogą zostać wysłane przesyłką kurierską lub odebrane osobiście.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Rodzaj skóry
Pora stosowania
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Filtr przeciwsłoneczny (SPF)
Typ produktu
Trendy
  • Apteka Gemini

    gemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego